infa.lt

6 iliuzijos laikančios mus sistemos vergovėje

6 iliuzijos laikančios mus sistemos vergovėje

12 liepos
01:01 2015

lifter.com.ua

Filosofas ir psichiatras Zigmundas Froidas mąsto apie žmonijos būseną ir apie tai, kaip mums visiems ištrūkti iš Matricos.

paveikslėlisJeigu fokusininkas arba magas nori jus apgauti, tai iš pradžių jis sukurs iliuziją, kad galėtų nukreipti jūsų dėmesį nuo realybės. Kol auditorija susižavėjusi seka nieko nereiškiančius judesius, fokusininkas paruošia sau dirvą ją apgauti. Tačiau, kvailiui kartais taip sunku pripažinti apgailės faktą, jog jis metai iš metų gali tikėti tuo, kas net neegzistuoja.

Mes gyvename iliuzijų pasaulyje. Daugelis problemų, kuriomis užimtas jūsų protas ir kalendoriaus sąrašas, egzistuoja tik todėl, jog jums kažkas jas sukūrė. Kas jį žino, ar tai nutiko atsitiktinai, ar ne, tačiau visi mes (arba beveik visi) tapome autoritarinės-korporacinės vartojimo kultūros aukomis, kuri dabar ir dominuoja.

Psichopatai atėmė iš mūsų realybės jausmą. O socialiniai tinklai leido jiems skleisti savo idėjas plačioms gyventojų masėms be tokių tarpininkų kaip MIP. Ir pagrindinė jų žala yra tame, jog smogė absoliutų, triuškinantį smūgį mūsų pasitikėjimui savimi ir rytdiena.

Revoliucinis gatvės dailininkas Banksy kartą pastebėjo: „Žmonės kiekvieną dieną geria intelektualų šlapimą. Jis jų gyvenimą paverčia nuorūka. Jis priverčia patikėti tuo, kad jūs nepakankamai seksualūs. Arba tuo, kad viskas kas geriausia ir linksmiausia – vyksta kažkur kitoje vietoje. Televizija jūsų draugę jau padarė neadekvačia. Jie turi prieigą prie pačių šiuolaikiškiausių technologijų. Ir jie jus gąsdina. Jie – reklamuotojai ir jie juokiasi iš jūsų“.

Tačiau reklama – tik ledkalnio viršūnė. Jei jūs pažiūrėsite giliau, tai pamatysite, jog visa mūsų gyvenimo organizacija sukurta vaikantis iliuzijos ir masinio paklusnumo kitiems žmonėms, idėjoms ir institucijoms, idėjos. Mes esame vergovėje – tikrąja to žodžio prasme. JIE nuo pat pradžių įsiskverbia į jūsų protą ir jį perprogramuoja paklusnumui.

Štai šešios didžiausios iliuzijos, su kuriomis reikia atsisveikinti, jeigu jūs norite tapti laisvais – ne tik išore, bet ir vidumi.

1. Teisės, tvarkos ir valdžios iliuzija

Daugeliui iš mūsų paklusnumas įstatymui – moralinis įsipareigojimas. Tačiau korupcija ir politiniai skandalai įrodo, jog įstatymas – pakankamai lankstus dalykas. Ypač tiems, kurie turi raumenis, jog jį sulenktų.

Policijos žiaurumas ir jos įvykdomi nusikaltimai, – realybė ne tik Ukrainai arba Rusijai, tačiau netgi JAV, ir daugeliui Europos šalių. Teismai visada stodavo į turtingųjų pusę. O dabar mes net negalime apsisaugoti nuo valstybės stebinčios akies įsiveržimo į mūsų asmeninį gyvenimą.

Ir visas šis skirtingų šalių vyriausybių amoralumas vienaip ar kitaip priveda prie ištisų tautų ir kultūrų žudymo bei naikinimo. Socialinė tvarka – tai iliuzija. Ir egzistuoja ji tik todėl, jog jūs, įstatymui paklusnūs piliečiai, nuolankūs ir su viskuo sutinkate.

Kas yra valstybė? Tai teritorija, kurioje galioja tam tikra politinė santvarka, turinti savus gyventojus ir įstatymus, leidžiamus grupės asmenų (valdytojų), kurių valdymas remiasi prievartos baime. Vyriausybė – tai gauja, gavusi monopolinę teisę į prievartą. Istorija vėl ir vėl mus moko: vyriausybinės institucijos reikalingos tik tam, jog engtų, kontroliuotų ir plėštų kitus žmones. Bet kuri, taip vadinama valdžia, būtinai pasirodo besanti apsimelavusi, veidmainiška ir neteisinga.

Nėra jokio teisėtumo, jokios tvarkos ir jokio teisingumo. Visa tai tik valdžios išpūsti atributai, reikalingi nuslėpti tiesai. Tiesai apie tai, jog pasaulinė tvarka laikosi kitų žmonių kontrolės, primestos prievartos keliu, dėka, pastoviai kovojant su nepriimančiais sistemos taisyklių.

2. Laimės ir gerovės iliuzija

Kiekvienas iš mūsų dabar turi tokį kiekį brangių papuošalų ir niekučių, jog tam pavydėtų bet kuris XIX amžiaus monarchas. Klestėjimo iliuzijos palaikymas turi lemiamą reikšmę visos pasaulinės finansinės sistemos stabilumui.
Tačiau, jūs veltui pamirštate apie tai, jog vartojimo pagrindą sudaro sukčiavimas, kreditai ir skolos. Bankų sistema nuo pat pradžių buvo sugalvota tam, kad turtingieji taptų dar turtingesniais, vargšų, tikinčių tuo, jog jie turi kažkokias vertybes, sąskaita.

Tačiau tikrą klestėjimą ir laimę jums gali duoti tik gamta, sveikata, meilė ir santykiai su artimaisiais. Nesutapatinkite savęs su ta materialiomis gėrybėmis, kurias turite. Taip jūs tik tolstate nuo laimės, o ne artėjate prie jos!

3. Pasirinkimo laisvės iliuzija

Mums atrodo, jog mes visi galime rinktis, kaip gyventi. Bet iš tikrųjų mums siūlo tik ribotą variantų rinkinį, ir visi jie – blogi. Kad ir kokį sprendimą savo gyvenime jūs bepriimtumėte, jūs visada būsite vyriausybės teisinės ir mokestinės sistemos nelaisvėje. Ir ji saugos šias sistemas savo monopolinės teisės į prievartą pagalba.

Pažiūrėkite į veidmainišką šiuolaikinės demokratijos institutą. Ir jūs suprasite, jog rinkimų rezultatas priklauso tik nuo to, kokia politinė jėga sėkmingiau išplaus jums smegenis. Laisvo pasirinkimo Iliuzija – galingas priespaudos įrankis, kadangi kvailiai – tai vergai, galvojantys, jog jie laisvi. Neturėkite iliuzijų: jus vis tiek laiko už pavadėlio.

4. Tiesos iliuzija

Tiesa – jautri tema mūsų kultūroje. Mes lyg užprogramuoti tam, kad pastoviai ieškotume tiesos. Viena, bet kurios visuomenės valstybėje dalis negalvodama tiki tuo, ką jai praneša televizorius, kita – iš viso netiki tuo, ką kalba žurnalistai. Abu kraštutinumai – visiška kvailystė.

Jeigu jūs norite palaikyti harmoniją ir laisvę savo dvasioje, mokykitės mąstyti savarankiškai. Ir prisiminkite, jog kiekviena tiesa turi dvi puses. Netgi jei jas kažkas slepia.

5. Laiko iliuzija

Jie sako, jog laikas – pinigai, tačiau tai melas. Laikas – tai ir yra jūsų gyvenimas. Nustokite mąstyti išimtinai tik penkių jausmų kategorijomis, pagal grafiką ir kalendorių.

Mes pradedame nuo to, jog dvasia – amžina, ir kiekviena žmogaus siela yra šios amžinybės dalis. Ir svarbiausia apgaulė: jie visaip bando mus įtikinti tuo, kad realus momentas neturi jokios reikšmės. Esą, mes visada privalome analizuoti savo praeitį ir tikėtis geresnės ateitis. Vietoje to, mes, laisvi žmonės, siūlome jums sutelkti dėmesį į tai, kas vyksta būtent čia ir dabar.

Jeigu jūsų dėmesys sutelktas ne į tai, kas vyksta dabar, o į tai, kas gali nutikti (arba nenutikti) ateityje, tai jūs – lengvas grobis reklamos užsakovams, valdžiai ir kitiems suteneriams, kurie aptemdo jūsų protą visomis galimomis baimėmis.
Mes laimingi, kai gyvenimas nemuša mūsų per galvą, kai spontaniškumas ir atsitiktinumas mums įdomesnis nei grandioziniai planai, ir kai mūsų dabartis svarbesnė už mūsų rytojų.

Jei laikas – tai pinigai, tada gyvenimą būtų galima įvertinti doleriais. Jeigu doleriai jums brangesni už gyvenimą, vadinasi, jie jums brangesni nei laikas, iš kurio šis gyvenimas ir susideda.

6. Susiskirstymo iliuzija

Masių strateginio valdymo srityje nėra efektyvesnės taktikos nei „skaldyk ir valdyk“. Šis principas visada taikomas įtvirtinant autoritarinę valdžią arba siekiant pagrįstų karinį įsivežimą į kitą šalį. Ir ši susiskirstymo iliuzija iš tikrųjų veikia.
Mes užprogramuoti tikėti tuo, jog mes kaip atskira asmenybė pastoviai konkuruojame su tais, kurie eina prieš mus. Mes nepasitikime netgi savo kaimynais ir giminaičiais! Tačiau visi žmonės žemėje – tai ne konkurentai vieni kitiems, o partneriai. Ir nuo to, kiek efektyvi bus ta partnerystė, priklauso tai, kokiame pasaulyje mes gyvensime, kokiu oru kvėpuosime ir ar švarų vandenį gersime.

Mes – globali bendruomenė, o valstybinės sienos – tai tik iliuzija, egzistuojanti tol, kol mes ja tikime.

Kai kurie mano, jog susiskirstymo iliuzija (pavyzdžiui, tautybės, atskiro tikėjimo idėja) guodžia mūsų ego ir suteikia mums galimybę savęs identifikacijai. Bet ji iš tiesų daro viską, kad jus pavergtų ir izoliuotų nuo kitų, tokių pat suskirstytų rasiniu, tautiniu, tikėjimo ir t.t. pagrindu, žmonių grupių..

Mes norime, jog jūs liautumėtės aklai tikėti Matricos machinacijomis. Nepaliaujamai kovokite už savo teisių ir galimybių išplėtimą. Jeigu jie reikalauja iš jūsų nuolankumo ir paklusnumo, prisiminkite: jums ką tik pelningai „pardavė“ teisėtumo ir „blaivaus vertinimo“ idėją. Jie negali mums parduoti to, ko mums nereikia.

Todėl išmokime atskirti patys tai, ko mums iš tiesų reikia.

 

komentarai 9

 1. !    -  2015-07-12, 15:00

  Ar galite kam nors suteikti kokią tai teisę kurios pats neturite? O gal kas nors gali suteikti kokią tai teisę jums, kurios neturi pats? Pagalvokit, rinkimai artėja. O kas per stebuklas atsitinka, kad jūs sutinkate atiduoti trečdalį savo pajamų, pajamų mokesčio pavidalu, blynas žino kam ir vis tiek likti skolingas (amžinai didėjanti valstybės skola)? Ar atiduodate tik dėl to, kad kažkada susirinko kažkokia šaika, surašė ant baltos popieros kiek jums reikės atiduoti, uždėjo gražų antspaudą ir kvit? Jau ir viskas? A, tai jie dar sugebėjo įtikinti kitą gaują pasivadinti policija ir už jūsų pinigus juos apginkluoti tam, kad jums abejonių nekiltų rašto prisakymų nevykdyti. Taigi baltos popieros ir aš turiu. Ir antspaudą. Pasikviesčiau Stasį su Vladu ir surašytume nei kiek ne blogesnį raštą. O mano kaimynai vyrukai tvirti ir beisbolo lazdas turi, jei ką, taigi nuo šiol trečdalį pajamų visi atiduokit man. Ką neįtikino? Tai kurių galų tikite anąja popiera? Turite nuosavą namą kurį patys pastatėt ant žemės kuri jums priklauso? Tai kurių galų mokate nuomos mokestį (NT mokesčio pavidalu) už tą namą kuris priklauso jums? Ar jūs nuomininkas savam name? O žemę po namu nuomojate taip pat?
  Senokai turiu mintį įkurti interneto svetainę, kur žmonės galėtų pasisakyti, kad jie nesutinka mokėti jokių mokesčių ir jiems visiškai nereikalinga jokia valdžia. Už savo nuomonės reiškimą negalima bausti, tai ir bijoti nėra ko. Tie žmonės ten galėtų parašyti savo vardus ir pavardes, adresus, gal net e-pašto adresus ir tada jie patys žinotų kiek tokių yra, kur jie yra. Tas paskatintų žmones jungtis pagal gyvenamąją vietą, vieniems kitus palaikyti ir pagelbėti esant reikalui. Kaimynas už kaimyno taip sakant. Nepažįstamiems gudručiams vietos nebelieka. Ko gero jau laikas tokią mintį įgyvendinti.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. !    -  2015-07-12, 15:17

  Straipsnio mintys ne iš lempos. Daug buvo mąstančių panašiai, nemažai yra ir dabar. Stulbinančio pasisekimo sulaukė Nestoro Ivanovičiaus Machno mintys ir veikla. Beveik visi iškilūs filosofai mąstė panašiai. O ir dabar vis atsiranda „nepakinkomų“. Pavyzdžiui, Stefan Molyneux, Larken Rose arba David Icke.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. artas    -  2015-07-12, 16:07

  Yra toks dalykas, kaip Kapos teisė, kur žmonės nuo pačių apačių sprendžia kaip jiems gyventi, už ką mokėti ir ką samdyti norint atlikti tuos ar kitus darbus. Kur nebelieka jokių tarpininkų imančių atlygį už visiškai nereikalingus mums darbus, kurių, tačiau, esamoje sistemoje mes negalime išvengti. Čia yra bendrais bruožais aprašytas jos veikimo principas, o Lietuvoje jau yra neformali piliečių grupė pasivadinusi „Piliečių iniciatyva“ šiais principais paruošusi savivaldos reformos projektą: http://www.sarmatas.lt/12/kapos-teise/

  Atsakyti į šį komentarą
 4. ale,    -  2015-07-20, 08:45

  „Nepažįstamiems gudručiams vietos nebelieka“

  – Tai kad nepažistami gudručiai jau tokią idėją yra įgyvendinę, ir dabar pro visus galus dulkina pramiegojusius tą progą…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. tyniuz    -  2015-12-25, 14:19

  Siaip labai neblogas straipsniukas.

  Daug zmoniu supranta tai plain textu – salin valdzia… Vadinasi ir sitame straipsnyje yra peno susidaryti netinkamas iliuzijas. Realiai zmogus vadovaujasi daugiau jausmais nei protu. Jausmai duoda pena protui o tas jau ismasto kurstomas jausmu. Juk perskaicius toki straipsni jautiesi apgautas, nusivyles savimi, piktas. Protas stengiasi eliminuoti siuos dalykus. Reikia viska keisti. Keiskim valdzia ! O kas po to ? Cia jau protui neidomu…. Taip kilo lenino revoliucija.

  Na suzinojai kad esi tik sraigtelis visame sitame mechanizme ir esi isnaudojamas, kas is to ? Vat butent su tais jausmais reikia ir susipazint o ne pult keist situacija.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. to !    -  2016-01-31, 21:35

  geras stiprus straipsnis. Tik vienas komentatorius nepatiko (!): kas čia per anarchistas, kuris pasisako už atvirumą: „tie žmonės ten galėtų parašyti savo vardus ir pavardes, adresus, gal net e-pašto adresus ir tada jie patys žinotų kiek tokių yra, kur jie yra.“ – o pats slepiasi „krūmuose“ prisidengęs šauktuko ženklu (!) vietoje vardo ir pavardės.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Algirdas Minkauskas    -  2016-02-01, 00:52

  >to
  Na šit Jums mano vardas ir pavardė. Gal dar adresas reikalingas? Ar dabar jau gražiau atrodau tamsta anonime?

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Saulius Baškys    -  2016-02-02, 08:38

  Nieko asmeniško prieš jus, Algirdai neturiu, tik manau, kad tokia žmonių sambūrio veikla būtų pasmerkta žlugti dorai nepradėjusi savo veiklos, juolab su atviromis pavardėmis ir adresais.
  Grįžkim prie straipsnio. Su šeštuoju punktu niekaip nesutinku. Gal jis buvo aktualus Z.Froido laikais, bet informacijos amžiuje žmonėms kaip tik ir peršama sėkmingos globalizacijos iliuzija, siekiant panaikinti visas ribas ir užtvaras: atvirai siekiama įtvirtinti laisvos moralės principus, giraunama šeimos institucija. Tačiau pasekmes jau yra. Gimstamumo mažėjimas, negimusių kūdikių žudymas. ar ne todėl Vokietija, Prancūzija išskėstomis rankomis mėgino pasitikti taip vadinamus „pabėgėlius“.

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Cha    -  2016-12-26, 08:02

  Visa tai paneigia Skandinavijos pavyzdys.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *6 iliuzijos laikančios mus sistemos vergovėje* - nuoroda: https://infa.lt/2400/6-iliuzijos-laikancios-mus-sistemos-vergoveje/