Kaip jaunimas jaučiasi be interneto – pasikeitė požiūris į socialinius tinklus
Ar tai būtų YouTube, Facebook, Instagram, WhatsApp o gal Twitter – socialiniai tinklai vaidina milžinišką vaidmenį kasdieniame jaunimo gyvenime, rašo Austrijos leidinys Der Standard. Pasak naujausių duomenų apie jaunimo socialinių tinklų naudojimą, 97% jaunuomenės Vokietijoje turi išmaniuosius telefonus, ir tiek pat procentų kasdien naudojasi internetu. Dauguma jaunimo (82%) naudojasi internetu pramogos dėlei, rašoma publikacijoje.
Siekdami sužinoti kaip pasikeis jaunimo gyvenimas be interneto, tyrėjai iš Niurnbergo-Erlangeno Universiteto organizavo projektą, kurio metu moksleiviai keliavo laivu neturėdami prieigos prie interneto.
Anksčiau daryti tyrimai vyko tik trumpą laiko tarpą – keletą valandų ar vieną dieną. Aptariamame projekte moksleiviai buvo be interneto iki 3 savaičių, pasakojo tyrimo vadovas Thomas Eberle.
Pasak kai kurių paauglių, eksperimento metu pagerėjo jų miegas ir gyvenimo kokybė. Daugelis net kalbėjo apie palengvėjimą – pradingusią būtinybę nuolat būti ryšio zonoje, teigia leidinys.
Kiti skubėdavo prisijungti prie Wi-Fi, kai laivas prisišvartuodavo prie kranto. Jiems darė įtaką, iš vienos pusės, baimė kažką praleisti, iš kitos – spaudimas iš artimųjų pusės, su kuriais reikėjo susisiekti.
Paaugliai, kurie anksčiau palankiai vertino socialinius tinklus, eksperimento metu ėmė žiūrėti į juos labiau kritiškai. „Tik per tris savaites izoliacijos nuo socialinių tinklų – juntamai išaugo neigiamas moksleivių požiūris į juos. Pozityvus požiūris, atvirkščiai, žymiai sumažėjo“, – reziumavo Eberle.
Kaip įtakos toks pakitimas jaunimo elgesį ilgalaikėje perspektyvoje, parodys tolesni tyrimai, kurie tęsis dar pusę metų pasibaigus kelionei.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis