infa.lt

Lidžita Kolosauskaitė. Kodėl aš noriu ištekėti

Lidžita Kolosauskaitė. Kodėl aš noriu ištekėti

26 birželio
01:01 2018

Šeima

Dauguma žmonių, sužinoję, kad nesu ištekėjusi, klausia, ar mes (aš ir mano gyvenimo partneris) ketiname tuoktis. Ir labai nustemba sulaukę automatiško atsakymo „ne“. Vieni gilinasi į priežastis („o tai nenorite šventės?“, „o kodėl?“), kiti tiesiog nutyli, bet nustebimas jaučiasi.

Ir jis gal dar būtų mažesnis, jei tas nenoras kiltų iš „plevėsos“ vyro pusės, bet keisčiausia dalis čia yra ta, kad santuokos nenori… moteris.

Kaip moteris gali nenorėti ištekėti? Ir kodėl absoliuti dauguma moterų… nori ištekėti?

Apie šiuos dalykus susimąsčiau perskaičiusi Aistės Paškevičiūtės Facebook.com įrašą apie tai, kad moterys visados pasiruošusius santuokai, bet visgi… santuokos nutraukimo iniciatorėmis daugeliu atveju tampa taip pat moterys.

Aistė svarstė, kad tai lemia tai, jog geriau būti vieniša mama nei jaustis vieniša, bet formaliai turėti vyrą.

Iš dalies sutikčiau ir manau, kad kartais tai tikrai tinka – juk lengviau rūpintis tik vaikais nei vyru ir vaikais, nieko negaunant atgal, bet… Paradoksas tas, kad aš pastebiu dažną transformaciją iš „mielos merginos“ į „piktą bobą“. Ir ta transformacija kaip taisyklė sutampa su santuokos/vaikų gimimo datomis.

Esate pastebėję? Maloni moteris išteka ir… tampa pikta. Vaiko vyrą, šaukia ant vaikų, skundžiasi gyvenimu, auginasi lašinius ir (manau) tyliai svajoja, kaip puikiai būtų susiklostęs jos gyvenimas, jei ne tas… tas… TAS.

Frazė „tu man gyvenimą suėdei!“ tiesiog tautosaka ir, o paradokse, jos beveik niekados neišgirsi iš vyrų, dažniausiai tik iš moterų.

Tai kas gi nutinka su tais moterų gyvenimais po vestuvių? Kaip vyrai juos suėda?

Norint atsakyti į šį klausimą, pirmiausia reikėtų identifikuoti, ko moterys tikisi iš vestuvių.

Ir čia, drįsčiau spėti, kad absoliuti dauguma tikisi to, ko… nebus. Taip, vestuvės gali lemti daug pokyčių, jei tekama už kitos kultūros, kito socialinio sluoksnio atstovo, jei iki vestuvių kartu negyventa ir pan. Kitu atveju viskas lieka panašiai kaip ir iki jų – reikia eiti į darbą, tvarkyti namus, taupyti, gaminti valgį ir t.t. ir pan.

Santuoka visai kaip vaikų auginimas – šiek tiek pramogų ir pilka kasdienybė, atmiešta skubos ir krūvos reikalų – pagaminti, išskalbti, sutvarkyti, padaryti.

Bet kuri moteris tikisi po vestuvių… gyventi taip pat kaip iki vestuvių? Jokia!

Kitu atveju jos nė nesvajotų apie tą baltą suknelę kaip kokį atpirkimą už nuodėmes.

Noras ištekėti (ne gyventi kartu, ne susilaukti bendrų vaikų, bet būtent ištekėti) nulemtas to magiško TV filmų ir meilės romanų įvaizdžio, kad tai – kokybiškai nauja pradžia.

Įdomu tai, kad labai daug moterų, paklausus, kas pasikeistų mano gyvenime po vestuvių, sako, kad daug kas arba viskas, tačiau detalizuoti negali. „Mes kartu gyvename, miegame, turime bendrą biudžetą, bendrus namus, bendras atostogas. Ką pakeistų santuoka?“ – kaskart maždaug taip skamba mano klausimas. Ir atsakymas dažniausiai yra „daug ką“. Bet ką būtent?

Kai kurios bando blefuoti, kad neva atsiras vaikai, tačiau išgirdus argumentą, kad nematau problemų susilaukti vaikų ne santuokoje, yra priverstos iškelti rankas, nors… Vis tiek slapčia tikisi, kad santuoka lyg stebuklų lazdelė keičia gyvenimą.

Situaciją itin komplikuoja, kad moterys iš esmės nelinkusios kalbėti atvirai. Na, nebent apie savo drauges, kai jos negirdi, – žinoma.

Kitu atveju, moteris iki santuokos apsimetinės patenkinta savo gyvenimu, dėl ko vargšas būsimas sutuoktinis dažnu atveju nė nesupras, kad turėtų kažką keisti ar taisyti.

Jam gali patikti jų butas, mašina ir draugas Juozas, kuris per šventes tradiciškai apvemia unitazą. Tad… Ar įsivaizduojate, koks jam šokas, kai jis staiga sužino, kad žmona nori kraustytis į namą, pakeisti automobilį ir… nebekviesti Juozo?

Aš beveik neabejoju, kad dauguma vyrų po vestuvių pasijunta apgauti. Nes tas, kas buvo anksčiau ir regis abiems patiko, staiga tampa… problema. „Čia netilps vaikai – per mažai kambarių, pažiūrėk į tą mūsų kledarą – prieš kaimynus gėda, Juozas? Tik jau ne Juozas… Eilinį kartą nuvems sienas,“ – bamba žmona.

Ir vyras staiga pasijaučia toks… mažas, nevykęs, nuvylęs ją. Vis dažniau ima leisti laiką su draugais ar užsisėdėti darbe.

Moteris tuo tarpu gauna „patvirtinimą“, kad jų gyvenimas tikrai niekam tikęs ir štai – ateina ta diena, kai jai jos „potenciali“ laimė ima sietis nebe su santuoka, bet su…. skyrybomis. Juk jei ne tas šmikis, viskas būtų buvę gerai, ar ne?

O blogiausia toje standartinėje nelaimės istorijoje yra tai, kad… šeima niekados nesibaigia, jeigu yra vaikai. Gali išsiskirti, gyventi atskirai, megoti su kitais žmonėmis, vaikščioti į pasimatymus, bet… Tu visados liksi mama. O tas žmogus, kuris tave nuvylė, liks tavo vaikų tėvu.

Ir iššūkių nesumažės, veikiau atvirkščiai – statistika ir skyrybų bylų praktika byloja, kad paprastai nutraukus santuoką buvusių sutuoktinių materialinė padėtis pablogėja.  Tuo tarpu galimybės sulaukti pagalbos sumažėja.

Dėl to atsakymas į klausimą „kodėl aš noriu ištekėti?“ turėtų būti „nes mums gerai kartu“, „nes noriu nugyventi su šiuo žmogumi visą gyvenimą“, bet ne „nes tada viskas pasikeis“.

Nes nepasikeis.


Žymos

komentarai 2

 1. Algirdas    -  2018-06-26, 01:46

  Nu įdomu, tik… o kam ta santuoka jeigu mums ir taip gera kartu? O kam ta santuoka jeigu noriu nugyventi su šiuo žmogum visą gyvenimą? Tai jeigu gera kartu, argi be santuokos to gyvenimo drauge nenugyvensit? „Nes tada viskas pasikeis“ Ti jeigu visks ir taip gerai, kam kažką keisti?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Pranas    -  2018-06-26, 16:44

  Santuoka yra nustatyta Dievo.santuoka nera parašiuku uždejimas.santuoka yra pasižadejimas vienas kitam gyventi vienas del kito Dievo akyvaizdoje.kodel daugelis santuokoje nelaimingi? Nevykdo savo pažadu.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lidžita Kolosauskaitė. Kodėl aš noriu ištekėti* - nuoroda: https://infa.lt/23575/lidzita-kolosauskaite-kodel-as-noriu-isteketi/