infa.lt

Kanadoje legalizuotas kanapių vartojimas

Kanadoje legalizuotas kanapių vartojimas

20 birželio
11:27 2018

paveikslėlis

Kanadoje buvo priimtas įstatymas, legalizuojantis kanapių vartojimą visoje šalies teritorijoje.

Dokumentas reglamentuoja, kaip galima auginti kanapes, kur ir kokiu būdu platinti, o taip pat, kaip turi būti organizuotas pardavimas. Senatoriai parėmė įstatymo projektą paprasta balsų daugumą 52 prieš 29, praneša BBC.

Šalies gyventojai galės pradėti teisėtai įsigyti ir vartoti kanapes jau šių metų rugsėjį.

Kanada tapo pirmąja „Didžiojo septynetuko“ šalimi, kur buvo legalizuotas kanapių vartojimas rekreaciniais (sveikatinimo) tikslais.

Marichuanos laikymas šalyje buvo uždraustas 1923 metais, tačiau 2001 buvo legalizuotas jos vartojimas medicininiais tikslais.

Po įstatymo pasirašymo šalies vyriausybė turės nustatyti jo įsigaliojimo datą.

Pasak Kanados premjero Justin Trudeau, iki šios dienos „mūsų vaikams buvo pernelyg paprasta įsigyti marichuaną, o nusikaltėliams – iš jos pelnytis“.

Vietos ir regionų valdžiai bus suteikta 8-12 savaičių tam, kad nustatytų kanapių pardavimo sąlygas ir taisykles savo teritorijose, o policijai – kad pasiruoštų darbui naujomis sąlygomis.

Pasak paskaičiavimų, 2015 metais kanadiečiai išleido marichuanai 6 mlrd Kanados dolerių (4,5 mlrd JAV dolerių) – apytiksliai tiek pat, kiek šalies gyventojai išleido vynui.

Rugsėjo viduryje Kanados gyventojams taps legaliai prieinamos kanapės ir kanapių aliejus, pagaminti licencijuotų gamintojų, įvairiuose prekybos taškuose.

Be to, kanapes bus galima užsisakyti internetu – taip pat iš licencijuotų gamintojų.

Suaugusiems piliečiams bus leidžiama turėti su savimi iki 30 gramų džiovintų kanapių.

Turintys marichuanos produktai kol kas bus neprieinami – jų pardavimas turėtų prasidėti metų eigoje po to, kai įsigalios įstatymas. Šis pereinamasis periodas būtinas valdžiai aptarti naujoms taisyklėms.

Federalinė teisė numato minimalų amžių kanapių pirkimui, kuris lygus 18 metų, tačiau kai kurios provincijos pakėlė jį iki 19.

Regionų valdžia taip pat galės savarankiškai nustatyti ir kitus apribojimus – pavyzdžiui, vietas, kur galima bus nusipirkti kanapių.

Federalinė vyriausybė jau numatė pakuotės taisyklės, panašias kaip su tabako produkcija: minimalūs pagražinimai ir būtinas įspėjimas apie rūkymo žalą. Taisyklės taip pat apibrėžia reklamos jaunimui ribojimą, sponsorystę, o taip pat įžymybių reklamoje naudojimą ir t.t.

Kaip ir anksčiau bus draudžiama turėti prie savęs daugiau, kaip 30 g kanapių, auginti namuose daugiau, nei 4 kanapių krūmus ar įsigyti kanapes pas tiekėjus, neturinčius licencijos. Įstatymas numato rimtas bausmes – už marichuanos pardavimą nepilnamečiams kaltininkui grės kalėjimo iki 14 metų bausmė.

Pirmąja šalimi, legalizavusia kanapių auginimą ir pardavimą, 2013 metų gruodį tapo Urugvajus.

Nuo to meto kanapių vartojimas rekreaciniais tikslais buvo legalizuotas keliose JAV valstijose, tame tarpe Kolorade ir Kalifornijoje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kanadoje legalizuotas kanapių vartojimas* - nuoroda: https://infa.lt/23462/kanadoje-legalizuotas-kanapiu-vartojimas/