• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

MH17 katastrofa. Kaltinama Rusija atsako į kaltinimus

MH17 katastrofa. Kaltinama Rusija atsako į kaltinimus

26 gegužės
15:28 2018

Australija ir Nyderlandai oficialiai paskalbė, jog už 2014 metais patyrusį katastrofą Malaizijos „Boingą“, kuriame pagrindinai skrido šių šalių piliečiai, turi prisiimti Rusija. Pagrindu šiam kaltinimui tapo tarptautinės tyrėjų grupės išvados apie tai, jog raketa numušusi lėktuvą, priklausė zenitinei-raketinei brigadai, dislokuotai Kursko rajone.

Vladimiras Putinas pasisakydamas Sankt Peterburgo ekonomikos forume pareiškė, jog Rusija negali pasitikėti tyrimo grupės išvadomis, kadangi nedalyvavo jos darbe, o išvados ir įrodymai (tame tarpe Rusijos RLS (РЛС ) ir zenitinio-raketinio komplekso „Buk“ koncerno Almaz-Antei“ kūrėjų) , pateikti tyrėjams iš Rusijos pusės buvo ignoruoti.

Specialiai Euronews iškeltus Rusijai kaltinimus pakomentavo nuolatinis Rusijos atstovas Europos Sąjungoje Vladimir Čižov:

„Vienintelis dalykas, kuris mane stebina – tai pasirinktas šiam pareiškimui laikas. Todėl, kad viskas, kas buvo pasakyta Hagoje nėra nauja ir buvo sakyta 2014 ir 2016 metais ir iššaukia efektą deja-vu“.

Čižov nurodė į tai, jog JAV taip ir nepateikė tarptautiniam tyrimui „Boingo“ katastrofos momento nuotraukų, apie kurių buvimą buvo pareiškę iškart po katastrofos, o Ukraina neperdavė duomenų iš savo radiolokacinių stočių.

Tuo tarpu nepriklausomos tyrimo grupės Bellingcat atstovai tvirtina, jog jiems su „labai dideliu tikimybės procentu“ pavyko nustatyti vieno iš įtariamųjų MH17 katastrofos įtariamųjų asmenybę, pridengusio „Andrej Ivanovič“ ir „Orion“ pseudonimu. Bellingcat įsitikinę, jog tai jis dalyvavo perkeliant kompleksą „Buk“ iš Rusijos į Ukrainą.

Tyrėjai tvirtina, jog tai veikiantis Rusijos žvalgybos valdybos (GRU) darbuotojas Oleg Ivannikov.

2004-2008 metais Ivankov tarnavo Pietų Osetijoje, kur Andrej Ivanivič Laptev vardu užėmė gynybos Tarybos vadovo, o po to gynybos ministro postą.

Neoficialus Bellingcat tyrimas vyko remiantis viešais šaltiniais. Tai ne baudžiamasis tyrimas ir jo rezultatai negali būti pagrindu teismo sprendimui. Tačiau jo pateiktus duomenis JIT svarstė.

„Tai buvo žmogus, tiesiogiai vadovavęs karinėms operacijoms šiame rajone, ir, kaip mes vakar išgirdome nuo JIT (Joint Investigation Team – Jungtinė tyrimo grupė – red past), ten buvo rusų karinis dalinys, ir mes neįsivaizduojame, kaip jis galėjo būti nesusijęs su reiso MH17 sunaikinimu“, – pasakė spaudos konferencijoje Hagoje Bellingcat tyrimo dalyvis Moris Rakusickij.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *MH17 katastrofa. Kaltinama Rusija atsako į kaltinimus* - nuoroda: https://infa.lt/22871/mh17-katastrofa-kaltinama-rusija-atsako-i-kaltinimus/