• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Valdantieji, siekdami buldozeriu prastumti dvigubą pilietybę, nori sunaikinti referendumą kaip įrankį

Valdantieji, siekdami buldozeriu prastumti dvigubą pilietybę, nori sunaikinti referendumą kaip įrankį

24 gegužės
18:38 2018
Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr

Seimo valdančioji dauguma ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis inicijuoja Referendumo įstatymo pataisas, kurios iš esmės padėtų išspręsti visus klausimus ir išsklaidyti abejones dėl to, ar referendumas dėl dvigubos pilietybės bus sėkmingas.

„Tai, ką šiandien žada opozicija dvigubos pilietybės klausimu besidominčiai visuomenės daliai, iš tiesų nepadėtų iki galo išspręsti šio klausimo, nes remiantis dabar galiojančiais įstatymais, nerealu, kad referendumas pavyktų, kad būtų priimtas sprendimas. Jeigu norime iš tiesų išspręsti dvigubos pilietybės klausimą, o ne apgaudinėti visuomenę, turime žengti kitą žingsnį – pakeisti referendumo įstatymą“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo LSDD frakcijos narys Gediminas Kirkilas.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, LSDD frakcijos narys Juozas Bernatonis teigia, kad anksčiau vykusių referendumų praktika rodo, kad jų nesėkmę nulemdavo pasyvioji piliečių dalis, nedalyvaujanti balsavime.

„Daugelyje Europos Sąjungos ir kitose demokratinėse valstybėse taikomi mažesni reikalavimai teigiamam sprendimui, pagrindinę įtaką turi referendume dalyvaujantys balsuotojai. Šiuo metu galiojančiame referendumo įstatyme, mūsų manymu, nepakankamai pagrįstai yra įtvirtintos keturios normos dėl privalomojo referendumo sprendimo priėmimo, todėl būtina tobulinti referendumo įstatymą, kad būtų labiau atsižvelgiama į piliečių aiškiai išreikštą valią“, – sako parlamentaras J. Bernatonis.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą yra keturios skirtingos privalomojo referendumo sprendimo priėmimo normos.

„Mes siūlome atsisakyti konstituciškai nepagrįsto privalomojo referendumo sprendimų priėmimo diferencijavimo. Siūlome visiems konstituciškai nereglamentuotiems sprendimams pasirinkti kompromisinį, šiuo metu vidurinį variantą, kuriuo sprendimas privalomajame referendume būtų laikomas priimtu, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, dalyvavusių referendume, bet ne mažiau kaip 1 / 3 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Mūsų manymu, tokie pakeitimai padėtų geriau įgyvendinti piliečių išreikštą valią“, – sako įstatymo projektą rengęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, LSDD frakcijos narys J. Bernatonis.

Seimo LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, jog tik tokiu būdu iš esmės galima būtų išspręsti dvigubos pilietybės klausimą.

„Per ilgai svarstomas dvigubos pilietybės įtvirtinimo klausimas, žmonės laukia, o realių veiksmų iš politikų iki šiol nebuvo, tad šiuo konkrečiu įstatymo projektu mes tikrai pajudėtume į priekį ir išspręstume šį svarbų po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams klausimą“, – teigia R. Karbauskis.

infa.lt replika:

Keista tai, kad valdantieji bando tą prastumti realiai net nesuvokdami (arba gerai suvokdami), jog priėmus tokį įstatymą (dvigubos pilietybės) ateityje jokio referendumo surengti nepavyks iš principo, nes išsilaksčiusi Lietuva niekada nesusirinks sekančio referendumo balsavimui. Jau šiandien problematiška surinkt tą pusę balsuotojų, o jeigu jų skaičius padidės popieriniais išsilaksčiusiais po pasaulį lietuviais…. Referendumą kaip visuomenės pozicijos išraiškos įrankį galima bus palaidoti. Net jei balsavimo kartelė bus nuleista iki 1/4 balsuotojų ribos, kas jau absurdiškai skamba (kaip ir 1/3 sprendžianti 3/3 likimą). Įdomu, ar valdantieji jaučia kokią atsakomybę už savo bandomus prastumti sprendimus? O gal būtent ir siekiama referendumą paversti tuščiu garsu, kuriuo nieko jau nebebus galima nuspręsti?

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 112

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...