• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vaikų leukemija: problema ne infekcija, o jos nebuvimas

Vaikų leukemija: problema ne infekcija, o jos nebuvimas

24 gegužės
01:01 2018

BBC

„Problema ne infekcijoje, o jos nebuvime“ – taip britų specialistai iš vėžio tyrimo instituto paaiškina padažnėjusius vaikų susirgimo ūmine limfoblastine leukemija atvejus Jungtinėje karalystėje. Tai piktybinis kraujo darybos susirgimas, pasireiškiantis nekontroliuojamu nebrandžių kraujo ląstelių dauginimusi ir kaulų smegenų, limfmazgių, blužnies ir kitų organų pažeidimu, diagnozuojamas vienam iš dviejų tūkstančių vaikų.

Kaip paaiškino tyrimo grupės vadovas profesorius Mel Greaves, dauguma susirgimo leukemija atvejų yra susiję su genetiniu polinkiu ir sterilia aplinka. Jis pavadino tai „progreso paradoksu“, pabrėžęs, jog ūminė limfoblastinė leukemija labiau būdinga visuomenėms su aukštu gerovės lygmeniu. Juose vaikai turi mažesnę riziką susirgti, dėl ko jų imuninė sistema negauna reikalingos „treniruotės“.

Tyrimo autoriai pažymi, jog kur kas didesnį polinkį susirgti turi vaikai, kurie pirmus gyvenimo metus gyveno steriliomis sąlygomis, kurių tėvai vengė kontakto su jų bendraamžiais ir viešų vietų, tada, kai tie, kurie lankė lopšelius, suserga šia liga gerokai rečiau.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vaikų leukemija: problema ne infekcija, o jos nebuvimas* - nuoroda: https://infa.lt/22760/vaiku-leukemija-problema-ne-infekcija-o-jos-nebuvimas/