• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vaikų leukemija: problema ne infekcija, o jos nebuvimas

Vaikų leukemija: problema ne infekcija, o jos nebuvimas

24 gegužės
01:01 2018

BBC

„Problema ne infekcijoje, o jos nebuvime“ – taip britų specialistai iš vėžio tyrimo instituto paaiškina padažnėjusius vaikų susirgimo ūmine limfoblastine leukemija atvejus Jungtinėje karalystėje. Tai piktybinis kraujo darybos susirgimas, pasireiškiantis nekontroliuojamu nebrandžių kraujo ląstelių dauginimusi ir kaulų smegenų, limfmazgių, blužnies ir kitų organų pažeidimu, diagnozuojamas vienam iš dviejų tūkstančių vaikų.

Kaip paaiškino tyrimo grupės vadovas profesorius Mel Greaves, dauguma susirgimo leukemija atvejų yra susiję su genetiniu polinkiu ir sterilia aplinka. Jis pavadino tai „progreso paradoksu“, pabrėžęs, jog ūminė limfoblastinė leukemija labiau būdinga visuomenėms su aukštu gerovės lygmeniu. Juose vaikai turi mažesnę riziką susirgti, dėl ko jų imuninė sistema negauna reikalingos „treniruotės“.

Tyrimo autoriai pažymi, jog kur kas didesnį polinkį susirgti turi vaikai, kurie pirmus gyvenimo metus gyveno steriliomis sąlygomis, kurių tėvai vengė kontakto su jų bendraamžiais ir viešų vietų, tada, kai tie, kurie lankė lopšelius, suserga šia liga gerokai rečiau.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 165

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...