• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Europa neis į dialogą su JAV su „pistoletu prie smilkinio“

Europa neis į dialogą su JAV su „pistoletu prie smilkinio“

19 gegužės
20:33 2018

foto: dpa

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykstančiame aukščiausio lygio susitikime ES šalių ir vyriausybių lyderiai pareiškė, jog nesirengia eiti į dialogą su JAV „su pistoletu prie smilkinio“ ir pareikalavo atšaukti muitus plienui ir aliuminiui, rašo Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Mainais europiečiai sutiko suderinti energetinį bendradarbiavimą su amerikiečiais suskystintų gamtinių dujų tiekimo srityje. JAV jau seniai kovoja su Rusija už Europos rinką ir, žinoma, suinteresuotos didinti suskystintų dujų tiekimą.

Tačiau realizuoti praktikoje šią idėją bus ne taip paprasta, tvirtina DWN. Dar ilgai Rusijos gamtinės dujos, tiekiamos dujotiekiais, Europai kainuos kur kas pigiau, nei žydrojo kuro pervežimai per Atlanto vandenyną iš Amerikos.

O Rusijos -Vokietijos projektas „Šiaurės srautas-2“ sudarys galimybę Vokietijai padidinti savo energetinį saugumą, juk iki tol vienintelis tranzitinis dujų maršrutas ėjo pro Ukrainą, o infrastruktūra ten jau paseno, aiškina leidinys.

Taip pat Europa pažadėjo amerikiečiams, jog ateityje apsiribos tik netarifiniais prekybiniais barjerais, praves Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) reformą, o taip pat sieks tarpusavio prieigos pagerinimo prie pramonės produkcijos rinkų ir valstybinių užpirkimų liberalizavimo.

Tačiau ES pabrėžė, jog derybos bus vedamos tik atitinkamai PPO principams. Europos Sąjungos šalių vyriausybės taip pat nusprendė nesitraukti iš branduolinio susitarimo su Iranu iki tol, kol Teheranas laikysis jo sąlygų.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 382

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Oksana    -  2018-05-21, 08:30

    Nejau įvyko lūžis? ES atsisako savo zandaro? Šiuo atvejų, Trampas sužaidė, tikrai, kaip „Putino agentas“ :)

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...