infa.lt

Aukščiausias JAV teismas įteisino vienalytes santuokas visoje šalies teritorijoje

Aukščiausias JAV teismas įteisino vienalytes santuokas visoje šalies teritorijoje

27 birželio
08:45 2015

golos-ameriki.ru

paveikslėlis

Ši medžiaga skirta asmenims nuo 18 metų.

Penktadienį, JAV Aukščiausiasis teismas priėmė istorinį sprendimą seksualinių mažumų klausimo atžvilgiu. Penkiais balsais prieš keturis (vieno balso persvara) teismas nustatė ir įteisino, jog atitinkamai Jungtinių Valstijų Konstitucijai, vienalytės poros turi teisę tuoktis bet kurioje Jungtinių Valstijų teritorijos vietoje. Seksualinių mažumų judėjimui JAV šis sprendimas turi didelę reikšmę ir yra didžiule jų pergale kovoje už mažumų teises.

Vienos lyties asmenų santuokų šalininkai prapliupo ovacijomis, kai žinia apie Aukščiausiojo teismo sprendimą pasklido po minią, susirinkusią prie teismo pastato.

Iki šiol tokios santuokos buvo leidžiamos 36 iš 50 valstijų ir Federalinėje Kolumbijos apskrityje, o dabar tas leista visose 50 valstijų.

Pagrindinis ieškovas šioje byloje, Jim Obergefell atsakė į reporterių klausimus prieš teismo pastatą: „Šiandienis Aukščiausio teismo sprendimas patvirtina tai, kuo širdies gilumoje tikėjo milijonai žmonių šioje šalyje, – jog mes mylime taip pat, kaip ir visi likusieji, įr, jog keturi žodžiai, iškirsti virš įėjimo į Aukščiausiąjį teismą, – „Prieš įstatymą visi lygūs“ – galioja taip pat ir mums“.

Prie teismo pastato Bert Cables kalba, jog atėjo čia kartu su savo vyru, kad tapti istorinio įvykio liudininku: “Mes tokie laimingi, tokie laimingi! Aš labai nervinausi, todėl, kad niekada nežinoma, kokį sprendimą priims teismas“.

Kartu su Cables stovi jo sutuoktinis, Mark McElroy: „Man tai didžiulis džiaugsmas – pristatyti savo vyrą, kaip savo vyrą. Tuo tiek daug pasakyta, tai nuostabu. Aš vos neapsiverkiau. Aš toks laimingas ir taip didžiuojuosi savo šalimi.. realiai didžiuojuosi“.

Daugumos (vieno balso) sprendimą suformulavo ir parašė teisėjas Anthony Kennedy, kaip ir praėjusiais trimis atvejais, kai analogiški ieškiniai buvo svarstyti Aukščiausiame teisme. Sprendimas pirmame iš jų buvo priimtas dar 1996-aisias. Kennedy tada parašė, jog poros, sudarytos iš lesbiečių ir homoseksualistų, reikalavo „tokios pat pagarbos savo atžvilgiu iš įstatymo pusės, ir Konstitucija garantuoja joms tokią teisę“.

Vienu iš keturių teisėjų nesutinkančių su tokiu sprendimu buvo teisėjas Antonin Scalia. Jis parašė, kad šis sprendimas parodė, jog šis teismas „kelia grėsmę amerikiečių demokratijai“.

Baltuosiuose rūmuose prezidentas Barakas Obama pareiškė, jog šio sprendimo dėka amerikiečių sąjunga tampa „labiau tobula“: „Šis sprendimas – pergalė Amerikai. Šis sprendimas patvirtina tai, kuo širdies gilumoje tikėjo milijonai amerikiečių. Kada visi amerikiečiai vertinami vienodai, mes visi tampame dar labiau laisvesni“.

Vienalyčių asmenų santuokų priešininkai taip pat susirinko prie teismo pastato. Viena iš jų – Jennifer Marshall iš konservatyvios organizacijos Heritage Foundation. Marshall sako, jog batalijos dėl vienalyčių asmenų santuokų tęsis toliau. „Na, taip. Apmaudu, žinoma, kad Aukščiausias teismas neįvertino to fakto, jog niekas Konstitucijoje nenumato galimybės peržiūrėti ir naujai nustatyti tai, kas sudaro santuoką. Sprendimus klausimais, kalbant apie santuoką, visada priimdavo ir turi priimti valstijos bei amerikiečiai piliečiai. Teismas priėmė sprendimą, tačiau tai nededa taško diskusijoje apie tai, kas gi yra santuoka“.

Su tuo sutinka jaunesni konservatoriai, tokie kaip Haley Baronovski. “Mes žinome, jog kalbos santuokos klausimu šiandien nepasibaigs. Jos bus tęsiamos dar ilgus metus, ir mes tęsime kovą už religines laisves visiems amerikiečiams, ir tai tęsis nepriklausomai nuo šio sprendimo”.

Tačiau Rea Carey, vykdomasis direktorius National LGBTQ Task Force organizacijoje, sako, kad seksualinių mažumų teisių gynėjai šiandien iškovojo svarbią pergalę. „Aš labai džiaugiuosi, kad šiandienio teismo sprendimo dėka, mes, kaip šalis, galų gale galime perversti lapą, palikti praeityje diskriminaciją ir žengti į naują lygybės erą mūsų santykių pripažinimo srityje“.

Pastaraisiais metais visuomenės nuomonė aiškiai pakrypo vienos lyties asmenų santuokų pusėn (Amerikoje), sako Carlin Bowman iš Amerikos verslo instituto. “Amerikiečių požiūris į vienos lyties asmenų santuokas pasikeitė stebėtinai greitai, ir visumoje pasikeitė į gerąją pusę”.

Teisės profesorius Nan Hunter iš Džordžtauno universiteto, taip pat atėjęs prie Aukščiausiojo teismo pastato, pasakė, jog priimtas penktadienį sprendimas atspindi šiuos visuomenės nuomonės pasikeitimus. „Aš nežinau ar šiandien pasikeitė Amerika. Aš manau, šiandien teismas pasakė, jog mes matome, kaip pasikeitė Amerika“.

Šis sprendimas vienos lyties asmenų santuokų klausimu buvo priimtas Aukščiausiame teisme sekančią dieną po kito svarbaus sprendimo – Obamos iniciatyva priimto įstatymo dėl prieinamo gydymo. Taip, kad administracija iškovojo dvi svarbias pergales paskutiniosiomis dienomis prieš pasibaigiant Aukščiausiojo teismo įgaliojimams, kurie užsibaigia sekančią savaitę.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 224

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. ra    -  2015-06-27, 10:19

  Atrodo turėtume pradėt laukti šio sprendimo atgarsių ir Lietuvoje. Neužilgo. Ir ko gero labai kietų. Padėk mums Dieve, lietuviams…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ina    -  2015-06-27, 11:07

  Dvasinė dorovės kapituliacija. Žiūrime ir turime pasaulio degradacijos proceso pavyzdį. Pirmyn, amerikonai! Jūs su Kolumbu priešaky patiesėte iškilias pasaulio kultūras, o jus pačius paties jūsų pačių degradacija. …Lazda turi du galus. Įdomu stebėti gražiai besiklostantį procesą.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Mirga    -  2015-06-27, 15:29

  Gerai skamba- informacija apie ĮSTATYMĄ (!),skirta asmenims nuo 18-os…Ta prasme, vaikai mokykloje dar negali susipažinti su savo šalies Konstitucija???

  Atsakyti į šį komentarą
 4. gal kam padės atsibusti?    -  2015-06-27, 15:31

  Šiek tiek priešnuodžių masiniam vergų kvailinimui:

  http://www.lzskelbimai.com/s/puikus-vaistai-smegenu-plovimo-212021

  Atsakyti į šį komentarą
 5. T0mas J.    -  2022-03-26, 16:31

  Homoseksualistų šalis, didelis ištvirkimo lygis. Narkomanija, rasizmas, moralinis supuvimas. Kloaka.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...