• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimas neturi tarnauti transnacionalinėms korporacijoms

Seimas neturi tarnauti transnacionalinėms korporacijoms

17 balandžio
16:23 2018
Protestas prieš CETA Strasbūre

Protestas prieš CETA prie Europos Parlamento Stasbūre šių metų vasarį

Socialdemokratai nepritaria Seime svarstomam Kanados ir ES prekybos susitarimui (CETA), nes jis kelia grėsmę valstybių savarankiškumui ir tiesia kelią transnacionalinių kompanijų įsigalėjimui.

„Nėra padarytas Kanados ir ES prekybos susitarimo poveikio Lietuvos ekonomikai vertinimas. Tikėtina, kad gali būti sprendimas, jog jis neatitinka ES teisės. Tai tikrai Lietuvos politikams nėra būtinybės užbėgti už akių ir priiminėti skubotus sprendimus dėl šio susitarimo,“ – sako Seimo narė Rasa Budbergytė.

Pasak socialdemokratės, ekonomika labai svarbi, tačiau mūsų nedidelės Lietuvos įmonės daugiau veikia vidaus rinkoje, ir jų galimybės patekti į Kanados rinką – abejotinos.

„Vis dėlto labiausiai kontraversiška šio susitarimo vieta – ginčių nagrinėjimas. Pritardami susitarimui perduotume teisinius ginčus nagrinėti naujai kuriamai institucijai, kurioje transnacionalinės korporacijos galės paduoti į teismą valstybes. Kodėl mes taip skubame? Ir kodėl Lietuvoje norinčių greičiau pasirašyti, neįvertinus nei poveikio, nei pasekmių. Palaukime bent Europos Teisingumo Teismo sprendimo, kad tikrai nepadarytume žalos mūsų ekonomikai ir žmonėms,“ – sako R. Budbergytė.

„Socialdemokratai negali pritarti tokia susitarimui. Mes norime patys Lietuvoje spręsti darbo vietų, darbuotojų, įmonių veiklos, aplinkos saugumo klausimus. Todėl visiškai nepriimtinas tokių sprendimo teisių perleidimas transnacionalinėms korporacijoms. Be to, turime įvertinti tarptautinių ekspertų įspėjimus, kad CETA kelia didžiulę grėsmę žmonių sveikatai, aplinkosaugai, bendruomenių atsparumui, viešųjų paslaugų likimui ir jų gamtos išteklių apsaugai,“ – teigia Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratų manymu, svarstydami Kanados ir ES prekybos susitarimą Seime Lietuvos politikai neturėtų paisyti vien tik transnacionalinių kompanijų interesų.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 97

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Rasa    -  2018-04-19, 08:30

    Ceta -pasaulinio masto Afera.labai pasigailes tie,kurie ratifikuos.kada sekantis balsavimas ?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas