• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimo užsienio reikalų komitetas pritarė CETA ratifikavimui

Seimo užsienio reikalų komitetas pritarė CETA ratifikavimui

28 kovo
19:21 2018

Protestas prieš CETA Hanoveryje 2016 balandį | © Sascha Schuermann/Getty Images

Seimo Užsienio reikalų komitetas vienbalsiai pritarė Europos Sąjungos ir Kanados prekybos sutarties ratifikavimui (toliau–CETA). Šiandien vykusiame posėdyje šį klausimą svarstė ir Sveikatos reikalų komitetas, kuris taip pat sutarties ratifikavimui pritarė bendru sutarimu.

Tokiu būdu Užsienio reikalų komitetas, esantis pagrindinis komitetas svarstant ES laisvos prekybos ir tarptautinių sutarčių ratifikavimo klausimus, šiandien galėjo užbaigti CETA svarstymo komitetuose procesą. Sutarties ratifikavimo klausimas toliau bus svarstomas Seimo posėdyje.

Primename, kad CETA laikomas vienu ambicingiausių ES laisvos prekybos susitarimų. Susitarimas panaikina taikomus importo muitus pramoninėms ir žemės ūkio prekėms, numato reikšmingą Kanados viešųjų pirkimų ir paslaugų rinkų atvėrimą ES įmonėms, naikina netarifines kliūtis prekybai, užtikrina investicijų ir intelektinės nuosavybės apsaugą, palengvina prekybą.

Susitarimas suteikia galimybę Lietuvos įmonių pagamintas prekes eksportuoti į Kanadą be importo muitų, sutrumpinant formalumų tvarkymo laiką pasienyje ir sumažinant reguliavimo kliūtis. Reikšmingas prekybos sąlygų pagerinimas Kanados rinkoje yra naudingas Lietuvos įmonėms, ypač smulkiam ir vidutiniam verslui.

infa.lt primena, jog jau keletas metų visoje Europoje vyksta protestai prieš šią sutartį, – citata iš aprašymo:

„CETA prekybos sutartyje labai mažai yra pačios prekybos. Esminis punktas yra „investuotojų apsauga“ (ISDS), kas savo esme yra naujų, bauginančių teisių perdavimas korporacijoms – tai totaliai pakeistų tai, kaip vyriausybės priiminėtų nacionalinius įstatymus. Nieko keisto, kad JT ekspertas ISDS pavadino „ataka prieš šalių suverenitetą ir apsisprendimo teisę, kas yra Jungtinių Tautų principų pagrindas.“

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 77

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas