infa.lt

PSO įspėjime įvardintos septynios vėžio rūšys, išprovokuojamos alkoholio

PSO įspėjime įvardintos septynios vėžio rūšys, išprovokuojamos alkoholio

12 vasario
06:52 2018

Lošimas, kur statymas - gyvybė

Lošimas, kur statymai – gyvybė

Vartojant alkoholį gali būti išprovokuotos septynios vėžio rūšys. Apie tai rašoma Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) įspėjime, paskelbtame Tarptautinės, kovos su vėžiu dienos, pažymimos vasario 4 dieną, išvakarėse.

PSO duomenimis, alkoholio vartojimas gali tapti žarnyno, krūties, maisto trakto, gerklų, kepenų, burnos ir gerklės vėžio priežastimi.

Pagrindiniu kancerogeniniu alkoholio komponentu įvardijamas etanolis, esantis visuose alkoholiniuose gėrimuose.

Sąsaja „kiekis-efektas“, taikoma alkoholio vartojimui it vėžio išsivystymo rizikai akivaizdi:

kuo didesnis alkoholio vartojimo lygmuo, tuo aukštesnis vėžio išsivystymo rizikos laipsnis. Pavyzdžiui, krūties vėžio pas moterį išsivystymo rizika padidėja 50%, jeigu ji išgeria keturis bokalus vyno į dieną, ir 130%, jeigu ji išgeria 8 bokalus į dieną. Tiksliai nustatyta žemutinė saugi alkoholio vartojimo riba neegzistuoja, o tai reiškia, jog net nedidelės alkoholio dozės padidina vėžio išsivystymo riziką.

Tuo pačiu priklausomybė „kiekis-efektas“ veikia ir atbuline kryptimi: bet koks išgeriamo alkoholio kiekio sumažinimas mažina ir vėžio išsivystymo tikimybę (bet jos nepanaikina).

„Ląstelių pažeidimas etanoliu kelia joms didžiulę piktybinio pakitimo riziką. Etanolis taip pat veikia moters hormonus, skatina ląstelių proliferaciją ir padidina krūties vėžio atsiradimo tikimybę. Jeigu prie alkoholio vartojimo dar prisideda ir tabako rūkymas, audinių pažeidimo lygmuo išauga daugelį kartų, ko pasekoje padidėja vėžio išsivystymo rizika“, – rašoma pranešime.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *PSO įspėjime įvardintos septynios vėžio rūšys, išprovokuojamos alkoholio* - nuoroda: https://infa.lt/20420/pso-ispejime-ivardintos-septynios-vezio-rusys-isprovokuojamos-alkoholio/