• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Juvenalinė justicija Seimo lūpomis uždraus net subarti vaiką, įvardindama tai psichologiniu smurtu

Juvenalinė justicija Seimo lūpomis uždraus net subarti vaiką, įvardindama tai psichologiniu smurtu

24 sausio
12:34 2018

Dovilė Šakalienė

Originalus straipsnio pavadinimas Seimo puslapyje vadinasi:

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: turi būti atsakomybė už visų rūšių smurtą prieš vaikus

straipsnio šaltinis lrs.lt

Sukanka lygiai metai nuo Lietuvą sukrėtusio Matuko nužudymo. Pagaliau priimti vaikų apsaugą nuo visų rūšių smurto įtvirtinantys įstatymai, iš esmės pertvarkoma vaiko teisių apsaugos sistema, tačiau vis dar stebimos tendencijos atsainiai vertinti pranešimus apie smurtą prieš mažuosius, kyla abejonių, ar pakankamos pareigūnų kompetencijos bei motyvacija atpažinti bei tinkamai kvalifikuoti visas smurto formas.

Šiandien, sausio 24 d., 13.30 val. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai kviečia policijos generalinį komisarą, Generalinės prokuratūros prokurorus, vaiko teisių apsaugos kontrolierę bei Vaikų teisių apsaugos tarnybos atstovus.

Į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį ir generalinį komisarą Liną Pernavą Seimo narė Dovilė Šakalienė kreipėsi dėl konkrečių įvairių atvejų kelių Lietuvos miestų lopšeliuose-darželiuose, kai buvo užfiksuoti galimai psichologinio smurto atvejai prieš mažamečius. Pavyzdžiui, vaiko mama įrašė, kaip vaikas darželio darbuotojų vadinamas distrofiku, isteriku, gąsdinamas diržu, barimu, kad gaus „šiknon“ ir panašiais grasinimais. Teisėsauga šiais atvejais ikiteisminius tyrimus dėl galimo smurto prieš vaikus nutraukė motyvuodama tuo, kad nepadaryta veika turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Tokia išvada daroma galimai net neištyrus pačios veikos poveikio vaiko sveikatai, nors akivaizdu, kad psichinė mažųjų sveikata tokiais atvejais buvo sutrikdyta.

„Toks požiūris kelia nerimą, ar pareigūnai tinkamai interpretuoja bei taiko įstatymus, ar negrįžtama prie „švelnaus“ smurto toleravimo, taip pakertant pasitikėjimą reforma ir teisėsauga“, – sako D. Šakalienė. „Mūsų visų atsakomybė yra užtikrinti kiekvieno vaiko saugumą, tikiuosi, to nepamiršome“, – teigia Seimo narė.

Seimo LSDP frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Lietuvos policijos generalinį komisarą prašydama sistemiškai įvertinti situaciją dėl visų rūšių smurto prieš vaikus atvejų, pateikti informaciją, kiek buvo pradėta ikiteisminių tyrimų įtariant psichologinį smurtą lopšeliuose-darželiuose ir kiek jų nutraukta. Taip pat socialdemokratų frakcijos posėdyje ketinama aptarti, kaip mokomi pareigūnai atpažinti ir įvertinti smurtą prieš vaikus, ar užtenka teisinio reguliavimo tam, kad būtų galima reikalauti atsakomybės už psichologinį smurtą.

autoriaus komentaras:

Vaikai turi būti apsaugoti nuo realaus ir aiškiai nustatomo įstatymu smurto, tačiau tai neturi virsi smurtu, tame tarpe ir psichologiniu, prieš tėvus, darželių auklėtojus, mokytojus ir visus kitus, kas vaiką augina ir tų kas prisideda prie vaiko auklėjimo. Visais laikais ir visose visuomenėse būdavo išsigimėlių ir atmatų, skriaudžiančių vaikus, tačiau prieš juos ir būdavo individualiai taikomos poveikio jiems priemonės. Dabar gi, iš visų aukščiau išvardintų žmonių atimamos poveikio vaikui priemonės, nors mes žinome, kad vaikui nesant sąmoningai asmenybei kartais reikia ir griežtesnių priemonių, siekiant užkardyti jo būsimas išdaigas. Jis turi žinoti, kad už blogą elgesį yra bausmė yra adekvatus atlygis. Tačiau apie kokį adekvatų atlygį gali būti kalba, kai net užsiminimas apie tai jau bus įvardijamas smurtu? Negi įstatymų leidėjai rimtai tiki, jog tėvai barantys vaiką prieš jį smurtauja? Negi tiki, jog jie tai daro norėdami išreikšti savo agresyvumą prieš savo mylimą vaiką? Gal sugrįžkime į realybę, jei nenorime, kad į ją mus sugrąžintų šiandieniai vaikai, išaugę visa ko leidžiamumo sąlygomis. Pakaks gąsdinti vaikų tėvus prokurorais ir teisėsauga, kaip kokius nusikaltėlius. Tikrų nusikaltėlių marios. Užsiimkite jais. Palikite šeimas ramybėje. Jos jums už tai padėkos.

Dėl daugeliui suprantamų priežasčių, komentaro autorius panoro likti nežinomas

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 945

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. vladas    -  2018-01-26, 10:07

  juvenaline justicija auginame savizudzius, kadangi uzaugs neturedami jokio imuniteto, kuri igyja normaliai seimoje augantys vaikai…, kitu atveju privaletu tokie pat metodai buti taikomi visiems be isimties ir prezidentui ir seimui ir bet kokio plauko valdininkui…, manau negali dirbantysis zmogus patirti kancias, kurias siandiena patiria is visu minetu tariamai zmogaus gyvenimo kokybe besirupinanciuju.., viskas privalo prasideti tik nuo ju, o ne priesingai.., negali nepakaltinamasis nurodineti kas ir kaip privalo gyventi.., kodel psihiniai ligonys nenesantys atsakomybes negali niekam priimti jokio istatymo, o juo labiau priversti vadovaujantis jais gyventi sveikuosius visuomenes narius…, nuo kada perkamas aukstojo mokslo diplomas yra vertingesnis uz protaujanti zmogu..,proto kaip diplomo nenusipirksi, tad diplomuotieji imasi radikaliausio zingsnio jo visisko naikinimo

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Libe    -  2018-01-26, 13:44

  Na,ką gi: dar sparčiau mažės gimstamumas, dar akiplėšiškesni ir tingesni, tuo pačiu labiau ligoti ir tikrai mažiau išsilavinę augs vaikai, „tamsiaveidžių“, po 15 laukinių vaikų ant svieto paleidžiančių, antplūdyje dingsime daug greičiau, negu iki šiol manėm…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Jonė    -  2018-01-27, 19:01

  Užjaučiu mokytojus ir tėvus. Išeitu, kad vaikai turės tik teises, pareigų. Vienas klausimėlis šios idėjos siūlytojams įteisinti teisės aktuose: Jeigu vaikas muš kitą vaiką (Suaugusį tegul muša) arba vagiliaus kaip elgtis suaugusiam, nes jis jokių sudrausminimo teisių neturės. Štai ir atsikartos JAV ar kitų senas kapitalistines tradicijas turinčių šalių graudi patirtis – vaikas paims ginklą ir pradės šaudyti, o suaugę gintis negali. Tai gal ir kalėjimus reikėtų uždaryti, nes į juos sodinti nusikaltėlius negalima, nes pažeidžiamos nusikaltėlių teisės. Na visiškas gausis marazmas, sveiku protu nesuvokiama.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


 • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas