infa.lt

Britų paauglys sužinojo JAV paslaptis apsimetęs CŽV vadovu

Britų paauglys sužinojo JAV paslaptis apsimetęs CŽV vadovu

24 sausio
01:03 2018

Jaunasis britų hakeris

Jaunas britas Kane Gamble priėjo prie slaptų JAV planų Artimuosiuose Rytuose, pristatęs save kaip buvusį CŽV direktorių Džoną Brenoną (John Brennan), rašo The Daily Telegraph su nuoroda į teismo posėdį. Moksleivio, kuris neslėpė savo susierzinimo amerikiečių vyriausybe, aukų tarpe atsidūrė ir kiti aukšti B. Obamos administracijos pareigūnai, tokie kaip Nacionalinės žvalgybos direktorius James Clapper ir patarėjo saugumo klausimais pavaduotojas Avril Haines, pažymi leidinys.

15-metis Gamble sugebėjo patekti į tuometinio CŽV direktoriaus Džono Brenono kompiuterį „socialinės inžinerijos“ pagalba. Tam jis gavo prieigą prie spectarnybos vadovo paskyros Verizon ryšių operatoriaus tinklapyje, kaip kompanijos darbuotojas, pažymima straipsnyje.

Po to jaunasis hakeris pats prisistatė kaip Brenonas. Jam nepavyko gauti prieigos prie buvusio CŽV vadovo kompiuterio iš pirmo karto, kadangi jis negalėjo atsakyti į kontrolinį klausimą apie pirmojo naminio gyvūno vardą. Tačiau vėliau Gamble sugebėjo įtikinti užklausų apdorotoją pakeisti kodą ir patį kontrolinį klausimą.

„Jis gavo prieigą prie kai kurių labai slaptų dokumentų, karinių ir žvalgybinių operacijų Afganistane ir Irake atžvilgiu“, – pareiškė teismo posėdyje karališkasis advokatas John Lloyd-Jones. Pasak leidinio, Gamble tyčiojosi iš savo aukų, skelbė jų asmeninę informaciją, atakavo skambučiais ir pranešimais. Papildomai ji užkraudavo porno-filmus į valdininkų kompiuterius, valdė jų planšetes ir televizorius.

„Viskas prasidėjo nuo to, jog mane vis labiau ir labiau erzino tai, kiek korumpuota ir šaltakraujiška darėsi amerikiečių vyriausybė. Todėl aš nutariau su visu tuo kažką padaryti“, – prisipažino britas.

Gamble sėkmingai vykdė savo operacijas ištisus aštuonis mėnesius, tačiau 2016-ųjų vasarį jo „chaoso karalystei“ buvo padėtas taškas. Tuo metu jis keletą dienų bandė gauti prieigą prie JAV teisingumo Ministerijos tinklo, kad pasiektų 20 tūkstančių FTB darbuotojų asmens bylų ir teismo medžiagą, tame tarpe ir apie naftos katastrofą Meksikos įlankoje, (kuri gali turėti toli einančias pasekmes Žemės klimatui – vert past).

FTB ir JAV spec-tarnybos buvo ne juokais sunerimusios padidėjusiu aktyvumu aplink šią medžiagą. Jie nedelsdami kreipėsi į Britanijos policiją, po ko paauglys buvo areštuotas savo namuose, teigia leidinys.

Kane Gamble, kuriam šiuo metu jau yra sukakę 18 metų, pripažino save kaltu dešimtyje kaltinimo punktų. Tarp viso kito jis prisipažino bandęs „gauti nesankcionuotą prieigą“ prie duomenų ir „nesankcionuotais pakeitimais kompiuterių medžiagoje“, pažymi The Daily Telegraph.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Britų paauglys sužinojo JAV paslaptis apsimetęs CŽV vadovu* - nuoroda: https://infa.lt/19984/britu-paauglys-suzinojo-jav-paslaptis-apsimetes-czv-vadovu/