• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Putinas pasirašė įstatymą apie užsienio agentų statuso taikymą MIP

Putinas pasirašė įstatymą apie užsienio agentų statuso taikymą MIP

26 lapkričio
09:32 2017
Užsienio agentas "Radio Svoboda"

„Radio Svoboda“ gavo išankstinį Rusijos teisingumo ministerijos pranešimą, bet pareiškė, jog dirbs kaip ir anksčiau | Mikhail Pochuev/TASS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, leidžiantį masinės informacijos priemonėms (MIP) priskirti užsienio agento statusą, praneša BBC.

Tokiu būdu, įsigaliojo įstatymas į kurio įtakos lauką patenka patenka MIP registruotos ne tik užsienyje, bet ir Rusijoje, tačiau gaunančios užsienio finansavimą.

Apie tai, kurioms MIP bus priskirtas užsienio agentų statusas spręs Rusijos teisingumo ministerija.

Įstatymo projektas buvo sukurtas, priimtas per tris svarstymus Valstybės dūmos, patvirtintas Rusijos Federacijos ir pasirašytas prezidento mažiau nei per tris savaites (pavydėtinas operatyvumas – vert past) . Pakeitimai įtraukti į įstatymo „Apie masinės informacijos priemones“ 6 straipsnį.

Rusijos parlamentarai pavadino jį atsaku į JAV teisingumo ministerijos veiksmus, kuriais TV kanalas RT Amerika buvo priverstas registruotis užsienio agentu Jungtinėse Valstijose.

Dar iki Putinui pasirašant įstatymą (ir prieš jam įsigaliojant) teisingumo ministerija išsiuntė pranešimus penkių MIP, finansuojamų iš užsienio, adresu, pranešusi, jog įžiūri jų veikloje „požymius atitinkančius užsienio agento veiklos funkcijas“.

Konkrečiai, įspėjimus gavo keletas projektų „Radio Svoboda“, „Amerikos balsas“, ir jų bendras projektas „Dabartinis laikmetis“.

Dar įspėjimus gavo redakcijos projektų „Idel. Realii“ ir „Kavkaz Realii“,, kurios užsiima įvykių Tatarstane ir Kaukaze nušvietimu.

Turtas, auditas, rėmėjų vardai

Pripažintos užsienio agentais MIP privalės nurodyti tai savo medžiagoje, kaip ir užsienio nevyriausybiniu organizacijų (NVO) agentai. Taip pat jos privalės kiekvieną ketvirtį rengti ataskaitas net tik už iš užsienio gautas lėšas, bet ir už visas Rusijoje gautas pajamas, įskaitant privačius aukotojus.

Ataskaitose bus privaloma nurodyti vardus tų, kurie paaukojo lėšas ar turtą, ir paaiškinimus, kam visos šios pajamos buvo panaudotos.

MIP agentai turės vykdyti privalomą mokamą auditą, jiems bus uždrausta vykdyti supaprastintą buhalterinę apskaitą, leidžiamą rusiškoms organizacijoms.

Kitas prievoles MIP užsienio agentams nustatys teisingumo ministerija, ji gi sudarys ir konkrečius sąrašus.

TV kanalo „Dabartinis laikmetis“ (Current Time) direktorė Daisy Sindelar po įstatymo priėmimo pareiškė, jog TV kanalo užduotis – „pateikti tikslią ir objektyvią informaciją“. „Mes ir toliau tęsime savo žurnalistinę veiklą Rusijoje“, – pasakė ji.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 39

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas