infa.lt

Antirusiški ekspertai Rusijos TV pokalbių laidose, už gerą honorarą pasiruošę kęsti net mušimą

Antirusiški ekspertai Rusijos TV pokalbių laidose, už gerą honorarą pasiruošę kęsti net mušimą

28 spalio
01:03 2017

Rusijos „Komsomolskaja Pravda“ aiškinosi – dėl ko ukrainiečiai, lenkai, amerikiečiai ir „visokie kiti panašūs švedai“ pokalbių šou rusiškuose TV kanaluose metu svaidosi antirusiškais pasisakymais ir yra nuolat ten „daužomi“ kaip bokso kriaušės.

Romanas Golovanovas

Aistros sukilo Pirmojo kanalo eteryje. Programos „Laikas Parodys“ vedėjas Artiomas Šeininas studijoje užsipuolė amerikiečių žurnalistą Maiklą Bomą. Tas įprasta sau maniera įžeidinėjo Rusiją, bet perlenkė lazdą. Mes (KP) nusprendėme išsiaiškinti, kaip daromi panašūs šou ir kodėl į juos kviečiami tie, kurie mus (rusus) nuolat apipila pamazgomis.

Maiklas Bomas sau įprasta maniera įžeidinėjo Rusiją, bet šįkart perlenkė lazdą

Maiklas Bomas sau įprasta maniera įžeidinėjo Rusiją, bet šįkart perlenkė lazdą

Šou pavyko

Praeitą ketvirtadienį politologai Pirmajame kanale aptarinėjo rusiškų vėliavų išnykimą nuo rusų pasiuntinybės pastato JAV. Vyko karšti ginčai. Ir čia Artiomą Šeininą pertraukė amerikiečių žurnalistas Maiklas Bomas.

-Tu manęs nenervink! – vedėjas palinko į Bomo pusę. – O tai aš iš tavęs kokią nors vėliavą taip pat nuimsiu.

– Jūs tokie drąsūs tik liežuviu malti, – atšovė amerikietis.

Bet užgrūdintam Afganistane Šeininui piršto į burną geriau nedėti. TV vedėjas pribėgo prie Bomo ir sugriebė jį už švarko.

– Tu ką galvoji, kad tik liežuviu galiu? – čia Šeininas suėmė amerikietį už sprando. – Provokuoji? Aš tau sakiau sėdėti? Sėdėk!

Muštynes nutraukė kita vedėja Jekaterina Striženova.

– Aš visai ramus, – pasakė Artiomas. – Visa tai turėtu parodyti, kad, jei šiek tiek pakeliu toną – jūs susigūžiate.

– Šaunuolis, šou pasisekė! – šūktelėjo Bom‘as.

– Bet tu susigūžei, – nusijuokė Šeininas.

Keista, bet jau po poros valandų Bom‘as sėdėjo sekančioje Šeinino programoje ir mandagiai atsakinėjo į vedėjo klausimus.

Jankiai mušimui

„KP“ nusprendė išsiaiškinti kas apskritai eina į panašias pokalbių laidas.

Iš pirmo žvilgsnio šis svečių sąrašas didžiulis. Bet lyderiauja trejetas kalbėtojų – ukrainietis Viačeslavas Kovtunas, lenkas Jakovas Koreiba ir tas pats „nukentėjęs“ amerikietis Maiklas Bomas. Patys ryškiausi savo šalių atstovai! Jiems skiriama daugiausiai eterio laiko. Su jais vyksta spalvingiausios batalijos.

Trejetas užrašytų „super-ekspertų“ jau keletą metų valkiojasi iš vienos programos į kitą. Kovtunas, Bomas ir Koreiba rusų žiūrovams – pagrindiniai „Rusijos priešai“. Jie su malonumu pila purvą ant Rusijos. Kartais reikalas peržengia leidžiamas ribas, už tai kartas nuo karto gaunama per fizionomiją.

Bet vis dažniau kyla pojūtis, kad šį šapito cirką lyg ir iš anksto specialiai surežisavo. Na spręskite patys! „Piktasis amerikietis“ kala nenuginčijamą tiesą apie tarptautinę politiką. Realybėje jo vaidmuo – berniukas mušimui. „Kelmas-ukrainietis“ su savo isterijomis sukuria kolektyvinį „maidano aukos“ įvaizdį. Na ir „lenkas-rusofobas“. Net ir išoriškai šie personažai atitinka jiems užsakytus įvaizdžius ir užrašytus vaidmenis.

„Jų pajamos siekia pusę milijono (apie 7370 eu)

Bet kam antirusiškiems ekspertams eikvoti savo laiką rusų pokalbių laidose? Kodėl jie „vegetuoja“ Maskvoje? Pasirodo, „Rusijos priešai“ rusų televizijoje uždirba nemažus pinigus. Apie tai „KP“ papasakojo šaltinis, žinantis pokalbių šou virtuvę iš vidaus.

Dalis ekspertų vaikšto ten nemokamai, o dalis – už pinigus, – pasidalino žiniomis pašnekovas. – Kai kam tai darbas. Ukrainiečiai neina be atlygio. Dmitrijo Suvorovo lygio politologui tenka nuo 10 iki 15 tūkstančių už eterį. Labiau išreklamuotiems mokama iki 30 tūkst. rublių. Pats brangiausiais – Viačeslavas Kovtunas. Jo mėnesinis atlyginimas nuo visų šou bendrai siekia – nuo 500 iki 700 tūkst. rublių. Kartais iki milijono per mėnesį. Panašiai tiek pat gauna ir Maiklas Bomas. Amerikietis apskritai turi išskirtinę sutartį ir kainą. Jis privalo lankytis sutartame laidų skaičiuje. Lenkas Jakovas Koreiba gauna mažiau nei 500 tūkst. į mėnesį. Jo problema tame, kad jis nepakankamai dažnai būna Maskvoje. Viskas oficialu – apiforminamas susitarimas, mokami mokesčiai.

Gaunasi neblogas pagrindas anekdotui: „Kažkaip susiruošė amerikietis, ukrainietis ir lenkas pašnekėti apie politiką. Ir visi už rusiškus pinigus…“ Tai yra, šie žmonės dergia Rusiją paskutiniais žodžiais rusiškame TV – ir už tai prisikemša savo kišenes!

Tai tam tikri aktoriai, herojai ir vaizduojami personažai, – pasidalino savo mintimis su „KP“ „Naujosios Rusijos“ lyderis Nikita Isajevas, dažnas svečias ir pokalbių laidos ekspertas. – Aš asmeniškai nemačiau, kad jie gautų pinigus. Bet kalbama, kad TV kanalai apmoka jiems kelionę į Maskvą ir atgal. Apie honorarus girdėjau tik prielaidas. Tie užsieniečiai daro šapito cirką ir kelia reitingus. Neatmetu, kad gali būti atsilyginama finansiškai. Ne eterio metu tarp ekspertų iš „priešiškų“ pusių situacija rami, kažkurie neprošal išlenkti vieną kitą taurelę po TV mūšio su savo oponentu… Visi tai pavirto į „Dom-2“ ir realybės šou. Tie žmonės valandų valandas gyvena tiesioginiame eteryje. Čia jų darbas. Olga Buzova buvo apgyvendinama VIP-namuke, o tie ekspertai neišlenda iš studijų. Ten politologai lažinasi, turi finansinių santykių, žmonės tai stebi. Tai jau užsitesęs serialas. Anksčiau žiūrėjome „Santa_Barbarą“, o dabar politologų susikirtimus realaus laiko režimu.

Bomas, Kovtunas, Koreiba

Trejetas politologų žvaigždžių ( iš kairės į dešinę: Maiklas Bom‘as, Viačeslavas Kovtunas ir Jakobas Koreiba) valkiojasi iš vieno kanalo į kitą. Kiekviename šou jie turi savo vaidmenį.

„Negražu skaičiuoti svetimus pinigus“

Išvykti iš Rusijos pagrindiniai visų šou laidų dalyviai neskuba. Juk Maskvoje jų reikalai puikiai klostosi! Pasak gandų, Viačeslavas Kovtunas sostinėje apsigyveno komfortiškame bute šalia metro „Savelovskoja“ stoties. O Maiklas Bomas, kalbama, nuomojasi prabangų namą. Negana to, amerikietis jau ilgą laiką siekia gauti Rusijos pilietybę.

Aš dirbu Rusijoje, man ši šalis patinka. Aš norėčiau išmesti čia inkarą. Nenoriu gyventi paukščio teisėmis, galvojant, duos man vizą ar ne. Man norisi stabilumo. Aš jau 20 metų dirbu Rusijoje. Norėtųsi čia padirbėti dar 20 ar 40 metų. Pilietybė būtų visai patogi. Juo labiau, Rusijoje gyvena mano dukra, – atviravo prieš metus Bom‘as.

„KP“ prisiskambino Maikui, norėdama sužinoti, kodėl jis dalyvauja politiniuose šou.

– Tai žurnalisto pareiga – priešintis JAV ir Vakarų demonizacijai. Man suteikia galimybę ir aš ja naudojuosi.

Mums pasakojo, kad jums, užsienio politologams, už eterį mokami nemaži pinigai.

– Visa tai niekai. Na nežinau, gali būt, kai kuriais atvejais. Bet pinigai – tai ne motyvas. Paklauskite Kovtuno, gal pas jį kitas stimulas. Ir apskritai, negražu skaičiuoti svetimus pinigus.

Ukrainietis Kovtunas apskritai atsisakė kalbėti atlygio už jo TV proveržius tema.

– Man visai neįdomu apie tai kalbėtis, tokios nesąmonės! Viskas, viso gero! – susinervinęs „opozicionierius“ metė ragelį.

Suprantama, kad ekspertai bijo aptarinėti savo TV pasirodymų apmokėjimo temą. Bet taip pat aišku, kad rusiškai televizijai „Rusijos priešai“ naudingi – be tokių kovtunų ir bomų pokalbių šou gali prarasti aštrumą.

– Tie žmonės mūsų televizijai reikalingi, priešpastatatant juos prorusiškiems ekspertams, paaiškino „KP“ Nikita Isajevas. Na negali gi jie patys su savim ginčytis? Bet kokiame žanre reikalinga priešprieša. Be to, ukrainiečių TV-kompanijos nenori ginčų. Jie siaurame rate aptarinėja, kaip nemyli Rusijos. O mes radome Bomą, Kovtuną ir Koreibą – ir jie laksto po visus kanalus. Bet tokių užsieniečių kaip jie, nedaug. Jie atstovauja pakankamai komišką poziciją. Vedantieji ir ekspertai juos sumala į miltus. Žiūrovams tai patinka, reitingai auga.

vertė: Alenas Kostiugovas

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 632

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...