infa.lt

Socialdemokratai siekia dar labiau apsunkinti gyvenimą Lietuvoje ir siūlo visuotinį turto deklaravimą

Socialdemokratai siekia dar labiau apsunkinti gyvenimą Lietuvoje ir siūlo visuotinį turto deklaravimą

26 rugsėjo
20:20 2017

A.Skardzisu ir A Palionis

Seimas po svarstymo pritarė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno Andriaus Palionio ir frakcijos nario Artūro Skardžiaus siūlymui nustatyti privalomą visuotinį gyventojų turto deklaravimą.

Seimas dar turi sulaukti teigiamos Vyriausybės išvados ir galutinai apsispręsti. Parlamentarams pritarus nuo 2018 metų visi Lietuvos gyventojai privalėtų deklaruoti savo turtą. „Visuotinis turto deklaravimas užkirstų kelią neteisėtam praturtėjimui, korupcijai, užtikrintų didesnį valdžios skaidrumą ir žmonių pasitikėjimą valstybe. Taip pat siūlymu siekiame užtikrinti pareigą mokėti mokesčius“, – sako Seimo narys A. Palionis.

infa.lt komentaras:

Visuotinio Lietuvos gyventojų bėgimo iš šalies fone, šis socialdemokratų pasiūlymas, kuriuo tik siekiama dar labiau kontroliuoti šalies gyventojus, tik paskatins žmones dar labiau nusigręžti nuo valstybės. Ypač tas bus aktualu žmonėms, kurie gyvena kaime ar rajone, yra menkai susipažinę su internetinėmis technologijomis arba nepažįsta jų visai, neturi darbo, turto ir pajamų. Jiems teks fiziškai važiuoti į miestuose esančius VMI skyrius ir stovėti milžiniškose visos Lietuvos eilėse tik tam, kad uždeklaruotų faktą, jog nieko neturi.

Papildymas

Seimas pritarė visuotiniam turto deklaravimui

Seimas po svarstymo pritarė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-484(2), kuriomis siūloma praplėsti turtą ir pajamas privalančių deklaruoti asmenų sąrašą ir įtraukti į jį biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojus ir jų šeimos narius.

Numatoma, kad valstybės ir savivaldybių įstaigų, biudžetinių įstaigų, viešųjų įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų, valstybės ir savivaldybių įmonių, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių valstybės įmonių ir akcinių bendrovių bei nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių, akcinių bendrovių, kurių akcininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų ir jų pavaduotojų, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, kandidatų į valstybės politikus ir Europos Parlamento narius turto ir pajamų deklaravimo duomenys būtų viešinami privalomai. Šiuo metu dauguma pateikiamų deklaracijų nėra viešos.

Seimas plenarinio posėdžio metu taip pat pritarė Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos seniūno Andriaus Palionio ir frakcijos nario Artūro Skardžiaus siūlymui nustatyti privalomą visuotinį gyventojų turto deklaravimą.

Po svarstymo pataisoms pritarė 58, prieš balsavo 8, susilaikė 21 Seimo narys. Numatoma, kad jos įsigaliotų 2018 m. sausio 1 d. Šio įstatymo nuostatos būtų taikomos deklaruojant 2017 metų ir vėlesnių metų turtą. Į projektą įtraukus A. Palionio ir A. Skardžiaus siūlytą pataisą šiuo klausimu nuspręsta kreiptis Vyriausybės išvados.

komentarai 3

 1. Algirdas Minkauskas    -  2017-09-26, 23:29

  Nusispjaut. Ir tokių kuriems nusispjaut jau tikrai daugiau negu trys. Poilsio partijos gretos gausėja.

  Atsakyti į šį komentarą
 2.    -  2017-09-28, 16:00

  socdemai labai rūpinasi žmonių “gerove“. tik,deja, ne iš to galo. aplamai,jeigu ir toliau tęsis šioje pseudovalstybėje bardakas ir represijos piliečių atžvilgiu,teks labai rimtai pasvarstyti apie bėgimą iš čia su visa šeima.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Skardzius    -  2017-09-28, 18:00

  O juodi pinigai ieina i deklaruotina turta ar nelabai?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Socialdemokratai siekia dar labiau apsunkinti gyvenimą Lietuvoje ir siūlo visuotinį turto deklaravimą* - nuoroda: https://infa.lt/17825/socialdemokratai-siekia-dar-labiau-apsunkinti-gyvenima-lietuvoje-ir-siulo-visuotini-turto-deklaravima/