infa.lt

Vokietijos MIP: JAV tiekė ginklus Sirijos sukilėliams per Vokietiją, slapta nuo Berlyno

Vokietijos MIP: JAV tiekė ginklus Sirijos sukilėliams per Vokietiją, slapta nuo Berlyno

14 rugsėjo
01:01 2017
JAV aviacijos baze Vokietijoje

Amerikiečiai tiekia ginkluotę iš savo aviacijos bazės Ramsteine. (Nuotrauka: „Airman 1st Class Kenny Holston“ / „Air Force“ nuotrauka)

Amerikiečiai tiekė Sirijos sukilėliams ginklus per Vokietijoje esančią Ramstein karinę aviacijos bazę, praneša vokiečių leidinys Süddeutsche Zeitung. Prie viso to, JAV negavo atitinkamo leidimo iš Vokietijos valdžios. Vokietijos leidinio žurnalistams, bendrai su korupcijos ir organizuoto nusikalstamumo atvejų tyrimo Projektu, o taip pat su Balkanų žurnalistinių tyrimų tinklu pavyko ištirti šios bylos aplinkybes.

Privatūs tiekėjai nuo JAV armijos išleido šimtus milijonų dolerių užpirkdami ginkluotę Balkanuose ir Rytų Europos šalyse. Be to, automatai ir šaudmenys buvo Rusijos gamybos, kas sudarė galimybę paslėpti karinę paramą iš CŽV pusės, juk tokių ginklų Sirijoje buvo daugybė, paaiškina leidinys. Prie viso to, sukilėliai puikiai mokėjo naudotis Kalašnikovo automatais.

Žurnalistams pavyko atsekti tiekimo maršrutus. Jie eina nuo fabrikų Serbijoje, Bosnijoje, Čekijoje ir Kazachstane į Turkiją ir Jordaniją, kur JAV ir jų sąjungininkės turi komandinius centrus. Į regioną „delikatus krovinys“ patekdavo per Rumunijos ir Bulgarijos uostus arba didelę aviacijos bazę Ramstein Vokietijoje.

Vokietijos valdžia tvirtina, jog nežinojo apie tai, kas vyksta, tęsia leidinys. Įstatymas apie ginklų kontrolę skelbia, jog amerikiečiai privalėjo paprašyti leidimo pas Berlyną, ginklų pervežimui per Vokietijos teritoriją. Tačiau vokiečių ekonomikos Ministerijoje buvo pareikšta, jog amerikiečiai net nebandė to daryti. O štai JAV tvirtina, jog Vokietijos valdžia buvo apie tai informuota.

Kaip bebūtų, Berlynas galėjo ir privalėjo sužinoti apie tiekimą, juk dar 2015-ųjų gruodį serbų laikraštis „Vakarinės naujienos“ pranešė apie tai, jog amerikiečiai transporto lėktuvais atskraidina į Ramstein aviacijos bazę ginklus ir šaudmenis, kuriuos vėliau rengiasi persiųsti į Siriją.

Nors aviacijos bazė ir randasi Vokietijos teritorijoje, tačiau be amerikiečių leidimo vokiečių deputatai ir politikai negali joje apsilankyti, pažymi Süddeutsche Zeitung. Liudijimai apie tai, kad ten vyksta neteisėti dalykai būdavo ir anksčiau. Yra informacija, pasak kurios per Ramstein bazę buvo persiunčiamas įtariamasis teroristine veikla. Taip pat šis karinis punktas buvo naudojamas amerikiečių kovinių dronų paleidimui, primena leidinys.

Vokietijos valdžia tvirtina, jog, esą apie visa tai sužinojo iš spaudos. Tačiau vienas elektroninis laiškas, patekęs į žurnalistų rankas, meta abejonių šešėlį Berlyno versijos atžvilgiu. Jame atsakinga už ginkluotės pirkimą Vyriausioji specialiųjų JAV gynybos Ministerijos karo pajėgų valdyba sako saviems tiekėjams, kad tie daugiau nebeklaustų leidimo tranzitui. „Vokietija ėmė labai jautriai reaguoti į tokias užklausas“, – sakoma laiške, datuojamame 2016-ųjų gruodžiu. „Iš kur tokios išvados, jeigu derybų su Berlynu nebuvo ir net jokių užklausų iš amerikiečių vokiečių valdžia negavo“, – stebisi leidinys.

Vyriausioji JAV gynybos Ministerijos specialiųjų karo pajėgų valdyba neigia, jog perveždavo per Ramstein aviacijos bazę ginklus Sirijos sukilėliams. Beje, ten pripažįstama, jog ginklai iš Rytų Europos ten tikrai buvo atvežami, tačiau tikinama, jog šis tiekimas buvo vykdomas išimtinai „amerikiečių mokymo ir treniravimo programų, o taip pat bendradarbiavimo saugumo sferoje“ tikslu. Jeigu amerikiečiai pateikė Vokietijos valdžiai melagingą informaciją, tai teoriškai tai turėtų sukelti rimtas pasekmes, pabrėžia leidinys.

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę SMS ar kitu Jums patogiu būdu


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. xxxx    -  2017-09-16, 10:24

    o kokius ir kieno ginklus Ukrainai tiekia Lietuva?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vokietijos MIP: JAV tiekė ginklus Sirijos sukilėliams per Vokietiją, slapta nuo Berlyno* - nuoroda: https://infa.lt/17623/vokietijos-mip-jav-tieke-ginklus-sirijos-sukileliams-per-vokietija-slapta-nuo-berlyno/