• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Ukrainos nepriklausomybės metinių renginiuose, iškilmingame parade žygiuoja ir Lietuvos karių būrys

Ukrainos nepriklausomybės metinių renginiuose, iškilmingame parade žygiuoja ir Lietuvos karių būrys

24 rugpjūčio
17:14 2017
Raimunas Karoblis ir Petro Porosenka

Mykola Lazarenko nuotr.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien, rugpjūčio 24 d., lankosi Kijeve, kur kartu su JAV, Baltijos šalių, Lenkijos, Juodkalnijos, Turkijos ir Moldovos gynybos ministrais dalyvauja Ukrainos 26-ųjų nepriklausomybės metinių minėjimo renginiuose. Iškilmingame kariniame parade žygiuoja ir Lietuvos karių būrys.

Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse ministras daugiašaliame formate susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenko, kuris padėkojo Lietuvai ir kitoms šalims už teikiamą paramą Ukrainai gynybos ir kitose srityse. Pasak jo, Ukraina ypatingai vertina Lietuvos karių instruktorių indėlį rengiant ukrainiečių karius, sužeistų ukrainiečių karių gydymą ir reabilitaciją, taip pat Lietuvos paramą Ukrainai konkrečiais gynybos reformų klausimais.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis šio susitikimo metu savo ruožtu pabrėžė būtinybę Ukrainai gynybos ir kitų sričių reformas vykdyti sparčiau. „Greitesnis reformų įgyvendinimas svarbus ne tik ilgalaikei šalies vystymosi perspektyvai, bet ir padėtų sumažinti Ukrainos nuostolius kariaujant prieš Rusijos agresiją šalies Rytuose“, – susitikimo metu sakė R. Karoblis.

Lietuva yra viena aktyviausių Ukrainos rėmėjų gynybos stiprinimo srityje, teikia praktinę paramą padėdama reformuoti ir stiprinti Ukrainos kariuomenę, siekiant priartėti prie NATO standartų; Lietuvos ir Ukrainos kariai kartu dalyvauja bendrose operacijose. Pasak R. Karoblio, mūsų šalis ir toliau dės visokeriopas pastangas, kad padėtų Ukrainai stiprinant jos gynybą. „Ukraina, gindama savo teritoriją ir savo nepriklausomybę, gina ir Vakarų vertybes bei demokratiją“, – sakė jis. Ministras taip pat pabrėžė, jog būtinas tarptautinės bendruomenės susitelkimas bendraujant su Rusija ir pagalbos Ukrainai tęstinumo užtikrinimas, siekiant atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą bei užtikrinti jos piliečių saugumą.

kam.lt inf.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 48

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais