• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Rytų Europoje skundžiamasi dėl „produktų rasizmo“

Rytų Europoje skundžiamasi dėl „produktų rasizmo“

22 liepos
19:39 2017

Nutella Sprite

Rytų Europos valstybės grasina Briuseliui prekių „blokada“ dėl „produktų rasizmo“ savo atžvilgiu, rašo The Times. Britų leidinio duomenimis, būtent taip Rytų Europoje vadinamas vakarietiškų markių produktų tiekimas į Rytus, kokybės požiūriu nusileidžiantis (blogesnis) savo vakarietiškiems analogams.

Kaip rašoma medžiagoje, Slovakijos premjeras Robertas Fiko neseniai vykusios spaudos konferencijos metu atkreipė dėmesį į tai, jog firmos Iglo žuvų lazdelės Slovakijos parduotuvėse savo sudėtyje turi 58% žuvies, o viena pakuotė sveria 300 gramų, tada kai Austrijoje žuvies kiekis siekia 65%, o svoris tuos pačius 300 gramų, ir abi pakuotės kainuoja vienodai. Fiko taip pat pateikė pavyzdį iš buitinės chemijos srities, kai standartinė kondicionieriaus skalbimui Lenor tara, pasak jo, Austrijoje talpina 990 ml, o Slovakijoje – 930 ml.

Slovakijos premjeras pažadėjo paraginti Vengrijos, Čekijos ir Lenkijos lyderius boikotuoti Vakarų Europos produkciją tuo atveju, jeigu Europos komisija nesiims priemonių. „Mums reikia gintis, mes negalime leisti su savimi taip elgtis“, – cituoja Fiko The Times. – „Mes tik norime, jog žmonės Slovakijoje turėtų prieigą prie tokios pat kokybės maisto, kaip ir žmonės Vakaruose“.

Terminas „produktų rasizmas“ pirmą kartą atsirado lenkų interneto leidinyje Gazeta Prawna, daug kartų rašiusiame apie regionines tokių prekių ženklų kaip Nutella ar Sprite kokybines savybes. Skirtumai išaiškėja štai jau keletą mėnesių: pavyzdžiui Danijos Tulip Food Company teko teisintis dėl savos gamybos mėsos pjausnio, – pasirodė, jog šiame produkte parduodame Čekijoje, kartu su kiauliena dedama ir vištiena, o štai Vokietijoje – ne. Tulip Food atstovas tvirtino, jog produktai iš tiesų keičiasi skirtingose šalyse atsižvelgiant „į skonio pageidavimus, rinkos poreikius ir kainas“.

Kitas „besikeičiantis produktas“ – gazuotas vanduo Sprite: Jeigu Vokietijoje jį saldina tik cukrumi, tai Čekijoje į jį prideda fruktozės ir gliukozės, o taip pat dirbtinius saldiklius, – aspartamą (E951) ir acesulfamą (E950). ES teigia, jog aspartamas, jį vartojant nedideliais kiekiais, sveikatai rizikos nekelia. Kompanijoje Coca-Cola, gaminančioje Sprite, tvirtinama, jog saldikliai dedami, nes patinka vietiniams vartotojams, ir pabrėžiama, jog čekiškas Sprite yra analogiškas ispaniškajam ir amerikietiškajam.

Bet kai kurių politikų tokie paaiškinimai netenkina. Mes ne [sakome], jog kompanijoms negalima derinti produktų pagal vartotojų skonį“, – pareiškė Čekijos parlamento narė Olga Zenalova. – Kalba eina apie kokybinius skirtumus, kalbant apie pagrindinių ingredientų sudėtį“.

Beje, anksčiau Europos komisija jau buvo atsisakiusi imtis kažkokių priemonių, rašoma straipsnyje. Vienas iš jos oficialių atstovų pareiškė: „Kol produktai atitinka ES juridines normas ir vartotojai neklaidinami pagrindinių charakteristikų atžvilgiu, – tokių įstatymų, kurie neleistų kompanijoms gaminti įvairius produktus priklausomai nuo rinkos reikalavimų, nebus“.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, pateikta „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę Jums patogiu būdu

Infa.lt
Ačiū, kad skaitote infa.lt.
Jūs galite prisidėti prie tolesnio savo žiniasklaidos portalo, infa.lt, plėtojimo.

žiūrėjo 210

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas