• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

10 Konfucijaus gyvenimiškų pamokų

10 Konfucijaus gyvenimiškų pamokų

23 gegužės
01:38 2015

paveikslėlis

Didžiojo kiniečių mąstytojo filosofija buvo fokusuojama į moralės klausimus, kaip iš asmeninio, taip ir iš visuomeninio požiūrio taško. Išminčius samprotavo apie visuomeninių santykių tiesą, lygybę ir teisingumą.

1. Tiesiog eikite toliau
„Nesvarbu, kaip lėtai jūs einate iki to meto, kol jūs nesustosite“.
Jeigu jūs eisite toliau teisingu keliu, tai galutinėje pasekoje jūs pasieksite savo norimą kelionės tašką. Sunkus darbas turi būti daromas nuosekliai. Žmogus, siekiantis sėkmės, – tai tas, kuris lieka ištikimas idėjai ir, nežiūrint į aplinkybes, juda link savo tikslo

2. Jūsų draugai turi didelę reikšmę
„Niekada nepradėkite draugystės su žmogumi, kuris nėra geresnis už jus pačius“.
Jūsų draugai savimi pranašauja jūsų ateitį. Jūs einate ten, kur jie jau randasi. Tai gera priežastis tam, kad ieškoti draugų, judančių ta pačia kryptimi, kurią pasirinkote ir jūs. Todėl, rinkitės žmones su ugnimi širdyje!

3. Už gerą reikia mokėti
„Lengva nekęsti ir sunku mylėti. Tuo pagrįsta daugelis dalykų mūsų gyvenime. Viso, kas gera sunku pasiekti,ir kur kas lengviau gauti kažką blogo“.
Tai paaiškina daugelį dalykų. Lengviau yra nekęsti, lengviau skleisti negatyvą., lengviau teisintis. Meilė, atleidimas ir dvasingumas reikalauja didelės širdies, didelio proto ir didelių pastangų.

4. Pradžioje paruoškite savo instrumentus
„Gyvenimiški lūkesčiai priklauso nuo pastangų nuoširdumo ir kruopštumo. Mechanikas, kuris nori patobulinti savo darbą, pradžioje turi parengti savo instrumentus.“

Konfucijus sakė: „Sėkmė priklauso nuo pradinio pasirengimo, ir be tokio pasirengimo būtinai ištiks nesėkmė“. Kuo jūs gyvenime beužsiimtumėte, jei jūs norite pasiekti sėkmės – pradžioje turite tam pasiruošti. Net pati didžiausia nesėkmė gali pagreitinti kelią į sėmę.

5. Nieko blogo tame, kad jūs apsirikote
Nėra nieko blogo tame, kad jūs apsirikote, jei jūs ir toliau to visą laiką neprisiminsite. Nepergyvenkite dėl smulkmenų. Padaryti klaidą – tai ne didelis nusikaltimas. Neleiskite klaidoms aptemdyti jums dieną. Neleiskite neigiamoms emocijoms užimti jūsų mintis. Nėra nieko blogo tame, kad darote klaidas! Švęskite savo klaidas!

6. Kreipkite dėmesį į pasekmes
„Kada tu įniršęs, – galvok apie pasekmes“.
Saliamonas sakė: „Kantrus geriau už drąsų, ir save kontroliuojantis geriau už miestų užkariautoją“. Visada atsiminkite, kad reikia išsaugoti savitvardą, ir galvokite apie pasekmes.

7. Įveskite pataisas
„Jei tampa akivaizdu, kad tikslai negali būti pasiekti, nekoreguokite tikslų, koreguokite veiksmus, kuriasi jų siekiate“.
Jeigu jūsų tikslai neatrodo pasiekiami šiais metais, tai dabar pats geriausias laikas, kad suderinti savo planą jų pasiekimui. Nukreipkite savo sėkmės bures ir sklandžiai judėkite link savo tikslo.

8. Jūs galite mokytis pas kiekvieną
„Jeigu aš einu su dviem kitais žmonėmis, tai kiekvienas iš jų gali būti mano mokytojo vaidmenyje. Aš mėgdžiosiu vieno iš jų gerus bruožus ir taisysiu savyje kito minusus“.
Jūs galite ir turite imti pamokas iš kiekvieno, kas jis bebūtų – sukčius ar šventasis. Kiekvienas gyvenimas – tai istorija, pripildyta pamokų, subrendusių surinkimui. Pavyzdžiui, galima paimti kažką gero ir naudingo sau iš 7-ų Will Smith gyvenimo pamokų arba semtis žinias iš 10-ies Einšteino aukso vertės pamokų.

9. Viskas arba nieko
„Kuo jūs beužsiimtumėte savo gyvenime – darykite tai nuo visos širdies“.
Ką jūs bedarytumėte, darykite tai pilna jėga arba nedarykite visai. Kad pasiekti sėkmės gyvenime, jums teks atiduoti viską ką turite geriausia, ką tik jūs sugebate, ir tada jūs gyvensite be apgailestavimų.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 1 290

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...