• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

NSGK vadovas Vytautas Bakas: „Kovodami su propaganda turime imtis kompleksinių priemonių“

NSGK vadovas Vytautas Bakas: „Kovodami su propaganda turime imtis kompleksinių priemonių“

28 birželio
19:34 2017

Vytautas BakasSeime įvyko bendras trijų komitetų posėdis. Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK), Kultūros bei Švietimo ir mokslo komitetų nariai aptarinėjo priešiškos propagandos nacionaliniam saugumui keliamas grėsmes, galimas kovos su propaganda priemones.

Susitikime taip pat dalyvavo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kitų ministerijų, vyriausybės bei akademinio pasaulio atstovai.

Posėdyje buvo akcentuojamos trys svarbiausios priešiškos propagandos įveikimo kryptys: visuomenės atsparumo informacinėms grėsmėms stiprinimas; objektyvaus turinio sklaida ir prieinamumas, pozityvaus naratyvo apie Lietuvą kūrimas bei sklaida Lietuvoje ir pasaulyje; valstybės institucijų strateginės komunikacijos gebėjimų stiprinimas ir veiklos koordinavimas.

Pasak NSGK pirmininko Vytauto Bako, informacinio saugumo, propagandos tema užima itin svarbią vietą ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos bei NATO darbotvarkėse. Politiko teigimu, šiai sričiai tiesiog privaloma skirti ypatingą dėmesį.

„Priešiška propaganda yra didelė problema, kurią sprendžiame ne tik mes, bet ir Europos Sąjunga, NATO. Šiai sričiai privalome skirti ypatingą dėmesį, būtent todėl surengėme šį posėdį, kvietėme ekspertus. Turėjome puikią galimybę kartu pasvarstyti kokiomis priemonėmis galėtume gerokai padidinti visuomenės atsparumą propagandai“, – teigė Vytautas Bakas.

NSGK vadovas pažymėjo, kad norint apsisaugoti nuo propagandos reikia imtis kompleksinių priemonių: „Turime žiūrėti iš skirtingų perspektyvų ir visi kartu ieškoti sprendimų. Turime pasiekti, kad mūsų visuomenė gebėtų kritiškai vertinti informaciją, būti atspari melagingoms žinutėms dar jauname amžiuje“.

V. Bakas pabrėžė, kad propaganda siekiama skaldyti valstybę, o dažnu atveju taikiniais tampa bene jautriausios socialinės grupės.

„Informacinėmis atakomis, kai diskredituojami mūsų sąjungininkai, bandoma skaldyti šalį, priversti gyventojus nepasitikėti valdžia, tačiau tai toli gražu ne viskas. Propaganda dažnai yra nusitaikiusi į jautrias socialines grupes – bandoma paveikti skurstančius, siekiama didinti socialinę atskirtį, paveikti tautines mažumas“, – sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas.

Užsienio žiniasklaida Baltijos šalių kovą su propaganda ne sykį nurodė kaip pavyzdinę. Anot V. Bako, tai įrodymas, kad einame teisingu keliu, tačiau visuomet pravartu imtis papildomų priemonių.

„Judame teisinga kryptimi. Tiek žmonės, tiek žiniasklaida dažniausiai nepakimba ant priešiškai nusiteikusių valstybių kabliukų, ant melagingų žinučių. Visgi, turime būti pasiruošę imtis papildomų priemonių, turime dar labiau šviesti visuomenę, kad propagandos skleidėjams niekaip nepavyktų įgyvendinti savo tikslų“, – mintimis dalijosi V. Bakas.

Šios temos svarstymą detaliau nuspręsta pratęsti rudenį.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 89

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt banko pavedimu
Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2022" gegužės 15 d?


  • Taip, būtinai (62%, 150 balsavo)
  • Dar nežinau, galbūt (24%, 59 balsavo)
  • Ne, nepalaikau (14%, 34 balsavo)

Viso balsavo: 243
Pradėta - 2022-05-01 @ 08:59
Pabaiga - 2022-05-14 @ 08:59

Leidžiama ... Leidžiama ...