• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

BBC: Liuksemburgo premjeras sudarė santuoką su vyru

BBC: Liuksemburgo premjeras sudarė santuoką su vyru

17 gegužės
12:10 2015

bbc.co.uk

paveikslėlis

Xavier Bettel – dešinėje ir Gauthier Destne sudarė santuoką Liuksemburgo miesto rotušėje

Liuksemburgo premjeras Xavier Bettel tapo pirmuoju €uro-sąjungoje ir antruoju pasaulyje vyriausybės vadovu sudariusiu vienalytę santuoką.

Penktadienį, 42 metų Bettel’is oficialiai užregistravo santykius su savo pilietiniu partneriu, 36-erių belgų architektu Gauthier Destne.

Uždara registracijos ceremonija įvyko Liuksemburgo miesto rotušėje. Susirinkusi prie rotušės palaikančiųjų minia apipylė laimingus jaunavedžius konfeti ir ryžiais.

France-Presse duomenimis, savaitgalį pora rengiasi vestuvių proga suruošti priėmimą 500 svečių.

Kaip praneša laikraštis Luxemburger Wort, dalyvaujančių ceremonijoje tarpe buvo ir Belgijos premjeras Charles’is Michelis ir Estijos premjeras Taavi Roivas.

Daugiamečiai santykiai

Pilnaverčio medaus mėnesio jaunavedžiai, sprendžiant pagal viską, greičiausiai neturės , kadangi Bettel’iui greitai teks keliauti į Kazachstano ekonomikos forumą. Be to, nuo liepos 1 Liuksemburgui pereina pirmininkavimas ES.

Dešinysis centristas Xavier Bettel suformavo Liuksemburgo vyriausybę 2013-aisiais, padėjęs tašką 19-mečiui Žano-Klodo Junkerio, dabar vadovaujančio Europos Komisijai, premjeravimui.

paveikslėlis

Į santuokos ceremoniją Liuksemburge atvyko ir Belgijos premjeras Charles’is Michelis

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad Bettel tapo Liuksemburgo premjeru 2013-aisais, ir tik pradėjęs eiti šias pareigas pareiškė, jog homoseksualų santuokų legalizavimo klausimas Liuksemburge – „artimiausios ateities klausimas“.

Liuksemburgo parlamentas vienalyčių santuokų galimybę įteisino 2014-ųjų liepą, o jau rugpjūčio mėnesį Bettel’is pareiškė norą užregistruoti savo daugiamečius santykius su Destne.

Pirmuoju atviru homoseksualistu esančiu vyriausybės vadovo poste Europos Sąjungoje laikomas buvęs Belgijos premjeras Elio Di Rupo.

Pirmąja valstybės lydere pasaulyje, sudariusia vienalytę santuoką 2010-aisiais, įvardinama Islandijos vyriausybės vadovė Jóhanna Sigurðardóttir, tačiau Islandija nėra ES narė.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  

1 Atsiliepimas

  1. ale,    -  2015-05-18, 09:34

    Ale vat kokie razumni – pasidročina vienas kitam į subinę, ir abu laimingi…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...