infa.lt

Bronis Ropė: JAV paaiškėjo faktai, jog Monsanto finansavo neva mokslinius tyrimus, kurie neigia glifosatų žalą

Bronis Ropė: JAV paaiškėjo faktai, jog Monsanto finansavo neva mokslinius tyrimus, kurie neigia glifosatų žalą

14 birželio
17:48 2017

Facebook nuotrauka

Vakar plenariniame posėdyje diskutavome dėl vadinamųjų Monsanto dokumentų – neseniai JAV paaiškėjusių faktų, jog glifosatų gamintoja korporacija Monsanto finansavo neva mokslinius tyrimus, kurių rezultatai neigia glifosatų žalą.

Ši istorija viešumon iškėlė skandalingus kaltinimus: ar gali būti, kad Europos Sąjungos vykdomosios agentūros, tokios kaip Europos maisto saugos agentūra ir Europos cheminių medžiagų agentūra, vykdė ne tik Europos Sąjungos teisę, bet ir Monsanto nurodymus?

Nenoriu tuo tikėti, tačiau turiu pripažinti, kad tokius kaltinimus labai smarkiai sustiprina bekompromisė pozicija, kurią šios dvi agentūros užima teigdamos, kad glifosatai nekenkia žmogaus sveikatai ir greitai suyra. Įtarimus stiprina ir šių agentūrų bei netgi komisaro Andriukaičio atsisakymas pripažinti bet kokius mokslinius argumentus apie glifosatų poveikį ir bendra slaptumo atmosfera, į kurią panyra bet kokie mėginimai išsiaiškinti daugiau.

Noriu tikėti, kad šis glifosatų skandalas taps riba, nuo kurios Komisija pradės atsakingiau vertinti potencialiai sveikatai žalingas medžiagas. Tai atlikti turi ne valdininkai, o nepriklausomi mokslininkai, tyrimų rezultatai turi būti aiškūs, prienami visuomenei ir tokie, kuriuos galėtų patikrinti mokslo bendruomenė.

O kol kas, kol Komisija, atstovaujama komisaro Andriukaičio, ir toliau ignoruoja mokslininkų argumentus, mūsų, Žaliųjų / ELA frakcija padavė ją į teismą.

Daugiau: greens-efa.eu

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 695

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...