infa.lt

Pricer: Kokia tikroji tablečių kaina?

Pricer: Kokia tikroji tablečių kaina?

09 birželio
01:10 2017

Pricer.lt, bendradarbiaujant su vaistų informacijos portalu vaistai.lt, užfiksavo birželio mėnesio vaistų kainas e-vaistinėse. Atliekant vaistų kainų tyrimą buvo užfiksuotos nereceptinių viastų, maisto papildų, bei gydomosios kosmetikos prekių kainos. Receptinių vaistų kainos tyrimo metu nefiksuotos, kadangi vadovaujantis LR galiojančiais įstatymais receptinių vaistų internete užsisakyti ar įsigyti negalima.

Nereceptiniai vaistai

Atėjus vasarai pasikeitė ieškomiausių vaistų topas vaistai.lt portale. Pavasarį buvę populiarūs nereceptiniai vaistai nuo peršalimo ir kosulio vietą užleido nereceptiniams vaistams nuo alergijos, virškinimo sutrikimo, bei medikamentams norint sulieknėti ar intensyviai sportuojantiems žmonėms. Tyrimo metu užfiksuota, kad palyginus su geguže daugelis nereceptinių vaistų pigo arba kainos išliko nepakitusios. Vienintelis ženklus kainos kilimas užfiksuotas vaistine.lt, kur milteliai „Rehydron Optim“, skirti virškinimo trakto veiklai gerinti, prasidėjus kepsnių sezonui, pabrango virš 9 %.

Kaip ir gegužės mėnesį kainų skirtumas tarp skirtingų nereceptinių vaistų pardavėjų išlieka ženklus. Analizuojant tyrimo vaistų krepšelio kainų skirtumus užfiksuota, kad jos skiriasi nuo 3,5% iki 49%. Pavyzdžiui tepalas nuo kaulų ir sąnarių skausmo „Diclac“ 5%, 50 g. eurovasitine.lt tyrimo metu kainavo 4,03 euro, o efarma.lt, net 6,01 euro.

Palyginus visų tyrime dalyvavusių nereceptinių vaistų kainas internetinėse vaistinėse ir sudarius pigiausios e-vaistinės reitingą, nustatyta, kad birželio mėnesio reitingo pirmoje vietoje – camelia.lt, čia nereceptinių vaistų krepšelis kainavo 47,44 euro. Reitingo apačioje, kaip ir prieš tai buvusį mėnesį – efarma.lt, čia toks pat krepšelis kainavo 7 eurais brangiau ( 54,57 euro). Pricer.lt užfiksavo, kad faktiškai visos tyrimo krepšelio prekės efarma.lt buvo brangesnės palyginus su kitomis e-vaistinėmis.

Lentelė 1
Maisto papildai

Palyginus vaistai.lt pateikto populiariausių maisto papildų sąrašo prekių kainas matome, kad didžiausiais kainos skirtumas birželio mėnesį buvo perkant „Herbastress“ 450mg tabletes, jų kaina svyravo nuo 4,92 euro camelia.lt iki 12,48 euro hiperfarma.lt.

Matant tokius kainų skirtumus, klausiame vaistininkų, kokia tikroji šių tablečių kaina, kokia reali jų savikaina? Dar keisčiau atrodo, kai vaistinės šioms ar kitoms prekėms daro akcijas, kurios trunka ne vieną ir ne dvi dienas ar savaites, kaip paprastai milžiniškas nuolaidas daro mažmeninės prekybos tinkai, o kelis mėnesius iš eilės ir daugelyje vaistinių tuo pačiu metu. Pricer.lt daro išvadą, kad tikėtina, jog vaistų „Akcijos kainos“ yra dirbtinai išpūstos, o vizualiai suteikiama didelė nuolaida pirkėjui – tik paprasčiausias akių dūmimas ir naudojimasis pirkėjo noru pirkti „prekę su nuolaida“ ir žinoma, kuo didesne.

Gydomoji kosmetika

Gydomosios kosmetikos tope taip pat fiksuoti ženklūs ieškomiausių prekių pozicijų pokyčiai. Atšilus orams ir prasidėjus vasaros sezonui pirkėjai labiausiai domisi kūno ir veido priežiūros priemonėmis. Tyrimo metu užfiksuoti kainų skirtumai praktiškai visose šios kategorijos prekių kainose. Čia kainos skiriasi dar daugiau, nuo 22 iki 197 %. Akivaizdu, kad kuo prekė mažiau aktuali, skirta didesnes pajamas gaunančiam pirkėjui, tuo kainos žirklės bus didesnės.

Apie tyrimą

2017 birželio mėnesį kainų palyginimo portalas Pricer.lt antrą kartą atliko vaistų kainų palyginimą Lietuvoje veikiančiose internetinėse vaistų parduotuvėse ir sudarė Pricer.lt e-vaistinių reitingą. Vaistų kainų palyginimas atliktas bendradarbiaujant su vaistų informacijos portalu vaistai.lt. Remiantis portalo Vaistai.lt sukaupta informacija, buvo sudarytas birželį labiausiai ieškomų vaistų internete sąrašas, bei palygintos populiariausių šio sąrašo prekių kainos skirtingose e-vaistinėse.

Kainos fiksuotos birželio mėnesį šiose e-vaistinėse: camelia.lt (UAB „Nemuno vaistinė“), eurovaistine.lt (UAB „Eurovaistinė“), vaistine.lt (tai trijų vaistais prekiaujančių įmonių UAB „Gintarinė vaistinė“, UAB „Norfos vaistinė“ ir UAB „Limedika“ e-vaistinė), manovaistine.lt (UAB „Entafarma“), efarma.lt (UAB „Efarmos“ vaistinė), hiperfarma.lt, sveikis.lt (UAB „Sveikuva“), elvaistine.lt (MB „Elektroninė parduotuvė“) ir hifamed.lt (UAB „Interlux IVD“). Išanalizavus tyrimo duomenis, buvo sudarytas e-vaistinių reitingas, kuriame atspindėta, kur ieškomiausi nereceptiniai vaistai parduodami už mažiausią kainą. Sudarant reitingą, buvo vertinamos tik didžiausios e-vaistinės: camelia.lt, eurovaistine.lt, vaistine.lt, manovaistine.lt ir efarma.lt, kadangi tik jose pavyko surasti daugiau, kaip 80% tyrimo krepšelio prekių.

Papildoma informacija:Priedas Nr 1. Nereceptinių vaistų grupės populiariausi vaistai dalyvavę tyrime, jų kainos, e-vaistinių reitingas.

Lentelė 2

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pricer: Kokia tikroji tablečių kaina?* - nuoroda: https://infa.lt/15898/pricer-kokia-tikroji-tableciu-kaina/