infa.lt

Seimas atskyrė bendrą partnerių gyvenimą nuo šeimos santykių

Seimas atskyrė bendrą partnerių gyvenimą nuo šeimos santykių

31 gegužės
14:55 2017

Šeima

Seimas antradienį pritarė 12 Seimo narių pateiktoms CK įstatymų straipsnių pataisomss, kuriomis patikslinama individo teisė laisvai pasirinkti ir apsispręsti, prisiimti ar neprisiimti tam tikrus įsipareigojimus ar pareigas, taip pat nustatant prisiimamų įsipareigojimų turinį bei apimtis, gyvenant kartu su partneriu (-e).

Cituojant įstatymo aiškinamąjį raštą, jame sakoma:

„Šiais įstatymų projektais siekiama Lietuvos teisės sistemoje įtvirtinti bendro gyvenimo formas, kurių pagrindinis tikslas yra bendro gyvenimo vedimas, savaime (automatiškai – red past) nekuriant ir šeimos teisinių santykių, ir apsaugoti šios sutarties šalių teises ir teisėtus interesus.

Šiuo metu Lietuvos Civiliniame Kodekse nėra numatyto konkretaus sutarties instituto dėl bendro gyvenimo, savaime nesukuriant ir šeimos teisinių santykių.“

Kalbant paprastai, – jei du asmenys sumano gyventi kartu, tačiau nesirengia kurti šeimos santykių, deklaruojamų įstatymų numatyta tvarka (Santuoka) ir neturi bendrų vaikų – jų santykiai automatiškai nebus laikomi ir šeimos santykiais.

Tad, šie Civilinio Kodekso straipsnių pakeitimai atskiria bendro gyvenimo turtinius-ūkinius santykius nuo Šeimos instituto, kas padeda išlikti prigimtinės Šeimos sąvokai tradiciškai nepakitusiai, kaip pagal prasmę, taip ir pagal turinį, kur šeima yra laikoma vyro ir moters santuoka ir/ar pora turinti vaikų.

Nes pagal siūlomą Civilinio Kodekso įstatymų straipsnių pakeitimo projekto tvarką, visi bendro sugyvenimo ir ūkio vedimo santykiai pereina tik į turtinius-ūkinius santykius apibrėžiančią kategoriją ir visiškai atsiejami nuo Šeimos sąvokos iki tol, kol šių santykių pasekoje neatsiranda vaikų.

To pasekoje, tiek ilgai liberalų bandyta įteisinti civilinė partnerystė, kurios projektas irgi buvo pateiktas tą pačią dieną (gegužės 30), ir kuri, vieša paslaptis, buvo skirta įteisinti homoseksualų santykius apeinant santuoką, tačiau įteisinant šeiminius santykius (3.229 straipsnis. Partnerystė ir jos teisinės pasekmės 1.), įvardinus tos partnerystės subjektus kaip šeimą, praranda pradinę prasmę ir net pretekstą – mat turtiniai santykiai jau apibrėžti dabar Seimo priimtu (neįsiteisėjusiu) nutarimu, tačiau ten nelieka jokių šeiminių santykių, kol neatsiranda vaikų.

Homoseksualūs asmenys turės galimybę gyventi kartu (ką jie ir šiaip daro) ir įteisinti savo tarpusavio teisinius santykius pagal naujas Seimo priimtas CK įstatymų straipsnių nuostatas, apsaugant savo turtinius interesus, tačiau neturės galimybės jomis remdamiesi reikalauti sau šeimos statuso, kas įvyktų priėmus liberalų siūlomą aukščiau pateiktą partnerystės projektą.

Kad pataisos įsiteisėtų Seimui teks dar pritarti joms priėmimo svarstymo metu.

Už CK įstatymų straipsnių pakeitimus balsavo 45 Seimo nariai, Prieš – 6, Susilaikė – 17. Kaip bebūtų keista, – tokio svarbaus įstatymo priėmimo metu dalyvavo tik 68 Seimo nariai.

Balsavimo rezultatus galima pamatyti čia.

įstatymą pateikė:

Povilas Urbšys,               Ramūnas Karbauskis
Agnė Širinskienė,           Rima Baškienė
Arūnas Gumuliauskas,  Aušrinė Norkienė
Asta Kubilienė,               Laimutė Matkevičienė
Guoda Burokienė,          Vida Ačienė
Laurynas Kasčiūnas,     Rimantas Jonas Dagys

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas atskyrė bendrą partnerių gyvenimą nuo šeimos santykių* - nuoroda: https://infa.lt/15731/seimas-atskyre-bendra-partneriu-gyvenima-nuo-seimos-santykiu/