infa.lt

Vokietija: priešrinkiminė kova kirilicos rašmenimis

Vokietija: priešrinkiminė kova kirilicos rašmenimis

24 gegužės
01:17 2017
demonstracija

© Picture-Alliance

„Nuo to laiko, kai praėjusiais metais su protestu prieš išprievartavimą, pasirodžiusiu išgalvotu, į gatves išėjo šimtai rusakalbių vokiečių, Vokietijos politika pamatė turinti rinkėjus iš buvusios Tarybų Sąjungos šalių, ir tai matosi likus pusmečiui iki rinkimų į Bundestagą, rašo Frankfurter Allgemeine.

Tokiu būdu, pirmą kartą nuo 2004 metų, Federalinio politinio švietimo centro Wahl-O-Mat (speciali tinklo programa, skirta padėti neapsisprendusiam rinkėjui), veiks, tame tarpe ir rusų kalba.. Prie viso to, politinės partijos iškelia kandidatus iš rusakalbių vokiečių tarpo, o kai kurios netgi agituoja rinkėjus informacine medžiaga parengta rusų kalba.

Pavyzdžiui, viename iš „Krikščionių socialistų sąjungos (CSU)“ plakatų, šalia premjero Horsto Seehoferio portreto prokremlinio kanalo RT prenumeratoriams Facebook socialiniame tinkle buvo parašyta rusiškai: „Mes nenorime kairiųjų jėgų persvaros ir multikultūralizmo“. Papildomai, bavariškoji partija kalba rusiškai ir kituose kanaluose, tačiau kol kas jos pasisekimai rusiškame Facebook analoge „VKontakte“ – apsiribojo 37 prenumeratoriais.

CSU nori susigrąžinti sau konservatyviai nusiteikusius rusų vokiečius, kurie bėga nuo kanclerės Angelos Merkel migracinės politikos į „Alternatyvą Vokietijai“ (AfD). Pastaroji, kaip rašoma toliau, prieš Berlyno rinkimus rudenį jau dalino lapelius rusų kalba į netgi sugebėjo pasiekti neblogų rezultatų tarp rusiškai kalbančių gyventojų tokiuose rajonuose kaip Marzahn-Hellersdorf..

AfD turi vilčių į šią rinkėjų grupę ir 2017-iems metams. Didelė dalis rinkėjų tarp rusiškų vokiečių labai konservatyvi. „Jie krikščionys, ir todėl jie – mūsų natūrali tikslinė auditorija“, – sako bendruomenės „Rusiškieji vokiečiai už AfD Šiauriniame Vestfalijos Reine“ įkūrėjas Eugen Schmidt.

Bendruomenė buvo įkurta praėjusią vasarą agitacijai už AfD tarp rusakalbių vokiečių. Pasak Šmidto, daugelis šeimų Rusijoje „per amžius saugojo savo vertybes, ir dabar jie bijosi, kad visa tai gali iš jų atimti“. Šmidtas tiki, jog nepasitenkinimas Angelos Merkel migracine politika jo tikslinės auditorijos tarpe prives prie dar didesnio AfD populiarumo ir sustiprėjimo, papildo Frankfurter Allgemeine.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 94

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...