infa.lt

Kariuomenės ir visuomenės šventė šiemet vyko Panevėžyje, kartu su NATO sąjungininkais

Kariuomenės ir visuomenės šventė šiemet vyko Panevėžyje, kartu su NATO sąjungininkais

23 gegužės
11:14 2017

tankas apspistas žmonių

Vokiečių kariuomenės kovinis tankas „Leopard 2“, pėstininkų kovos mašinos „Marder“, Nyderlandų karių kovos mašina CV 90, šarvuotasis žvalgybos automobilis „Fenek“, NATO oro policijos misijos naikintuvų F-16 skrydis, JAV karių veiksmai parodomojoje operacijoje – taip šiemet Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje Panevėžyje Lietuvos visuomenei prisistatė Lietuvoje šiuo metų dislokuotos NATO sąjungininkų pajėgos.

„Man, kaip NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadui, didelė garbė parodyti, kad mes puikiai bendradarbiaujame ne tik su Lietuvos kariais pratybų metu, bet ir su visais Lietuvos žmonėmis visoje šalyje. Didžiuojuosi būdamas NATO kovinės grupės vadu ir kartu su savo kariais tarnauti su Lietuvos kariuomenės brigados „Geležinis Vilkas“ kariais. Vielen Dank!“, – sakė mūsų šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadas, Vokietijos kariuomenės karininkas pulkininkas leitenantas Christoph Huber.

Dalis Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atvyko į šventę Panevėžyje, kur pristatė savo misiją, pademonstravo savo techniką. Tad šeštadienį prie „Cido“ arenos atėjusieji galėjo pabendrauti su jais, apžiūrėti jų karinę techniką.

Nuo šių metų sausio pabaigos NATO sprendimu gynybos ir atgrasymo tikslais Lietuvoje dislokuotoje kovinėje grupėje tarnauja belgų, Nyderlandų, vokiečių kariai, gegužės pabaigoje prisijungs ir kariai iš Norvegijos, o vasarą – iš Liuksemburgo.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai. Daugianacionalinio vieneto kariai į Lietuvą atsigabeno ir savo karinę techniką bei ginkluotę. Beveik tūkstantis kovai parengtų karių yra dislokuoti Rukloje, jie dalyvauja pratybose savarankiškai ir su mūsų kariais Lietuvos kariuomenės poligonuose Rukloje, Pabradėje. Kovinės grupės kariai taip pat dalyvauja ir Lietuvos gyvenime, susipažįsta su mūsų šalies kultūra, istorija.

Šventės dalyvius skrydžiu virš Panevėžio pasveikino NATO oro policijos misijoje šiuo metu dalyvaujantys Lenkijos karinių oro pajėgų kariai su dviem naikintuvais F-16. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose Lenkijos kariai yra dislokavę iš viso keturis naikintuvus F-16. „Džiaugiamės turėdami galimybę praskristi virš Panevėžio ir iš oro pasveikinti renginio svečius ir dalyvius“, – sakė NATO oro policijos misijai Baltijos šalys vadovaujantys Lenkijos kontingento kariai. Tai jau septinta Lenkijos karinių oro pajėgų misija po to, kai 2004 metų kovo 29 d. NATO pradėjo oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Šventėje dalyvavo ir Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų Baltijos šalyse kariai. Šiuo metu Lietuvoje dislokuota apie 100 JAV karių, kaip NATO saugumą stiprinančių priemonių ir JAV operacijos „ Atlanto ryžtas“ dalis. JAV sausumos pajėgų kariai, kas keletą mėnesių rotuodamiesi, Lietuvoje treniruojasi nuo 2014 metų pavasario. Jie jau kelis kartus yra dalyvavę ir tradicinėje Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienoje. Šiemet kartu su Lietuvos kariais JAV kariai buvo suplanavę dalyvauti vienoje iš šventėje suplanuotų parodomųjų operacijų – teikti kariams paramą iš oro. Tam suplanuota pasitelkti sraigtasparnius CH-47 „Chinook“ ir UH-60 „Black Hawk“ iš 12-osios kovinės aviacijos paramos brigados.

Šventėje Panevėžyje dalyvavo ir apie savo veiklą papasakojo ir Lietuvoje veikiantys NATO vienetai – Vilniuje įsikūręs tarptautinis NATO pajėgų integravimo vienetas ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centras.

Partizanų pagerbimo kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Lietuvoje tradiciškai rengiama trečią gegužės savaitgalį. Tą dieną visa Lietuvos kariuomenė atsiveria visuomenei – jai prisistato visos kariuomenės rūšys: Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų. Atvykusieji į šventę turi puikią galimybę pabendrauti su kariais, susipažinti su jų technika ir ginkluote, išbandyti karines užduotis, stebėti parodomuosius karių veiksmus.

A. Pliadžio nuotraukos

kam.lt informacija


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kariuomenės ir visuomenės šventė šiemet vyko Panevėžyje, kartu su NATO sąjungininkais* - nuoroda: https://infa.lt/15554/kariuomenes-ir-visuomenes-svente-siemet-vyko-panevezyje-kartu-su-nato-sajungininkais/