infa.lt

Pirmiausia UAB „Geoterma” turi būti gelbstima nuo nevykusio valdymo

Pirmiausia UAB „Geoterma” turi būti gelbstima nuo nevykusio valdymo

10 gegužės
08:45 2017

GeotermaWikipedijos informacija:

Klaipėdos parodomoji geoterminė jėgainė – pirmoji geoterminio šildymo jėgainė Baltijos jūros regione, Klaipėdoje. Geoterminė jėgainė yra karštą vandenį iš žemės gelmių pumpuojanti ir juo klaipėdiečių būstus šildanti bendrovė. Vasarą ji šiluma aprūpina pusę Klaipėdos, žiemą jos pagamintos energijos užtenka dešimtadaliui miesto.

Praėjusią savaitę Energetikos komisijoje buvo svarstomas UAB „Geoterma“ klausimas. Atsiliepdamas į valstybės valdomą įmonę „Geoterma“ valdančio „Turto banko“ atstovų abejones, ar verta investuoti į šią nuostolingai veikiančią įmonę, Seimo narys Dainius Kreivys teigia, kad pirmiausia įmonė turi būti gelbstima nuo nevykusio valdymo.

„Turto bankas kartu su Lietuvos energijos gamyba įmonę valdo jau kelerius metus, tačiau per tą laiką net nebuvo įvertinta, kaip pasikeis įmonės finansiniai rezultatai, jei vandens pašildymas dujomis būtų pakeistas į biokurą. Nebuvo nieko padaryta siekiant sulyginti jos konkurencijos sąlygas su konkuruojančiais šilumos tiekėjais, kurie naudojasi valstybės teikiamomis subsidijomis, tačiau siekiama privatizuoti įmonę už grašius, kai ji dėl nevykusio valdymo atsidūrė sunkioje būklėje“, – sako Seimo narys.

D. Kreivys pažymi, kad matant sunkumus, kylančius bendrovei, jos vadovybė turėjo visas galimybes pasinaudojant Europos Sąjungos pagalba ir investuojant į biokuro katilą situaciją keisti ir turėti visiškai kitokį įmonės balansą.

„Siūlysiu Seimo Energetikos komisijai priimti sprendimą, įpareigojantį Turto banką stabdyti valstybei nenaudingą privatizavimą, sustiprinti įmonę ir tik tada spręsti, ką su ja toliau daryti“, – teigia D. Kreivys.

„Turto bankas“ valdo 76,56 proc. „Geotermos“ akcijų, AB „Lietuvos energijos gamyba“  –  23,44 proc.

LRS

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 357

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Birutė    -  2017-08-30, 15:28

    Tai apskritai kam reikalinga tokia įmonė,kuri veda į nuostolius? Kur žiūri politikai, tikrai liūdna, o nukenčia eiliniai žmonės!

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Elena    -  2017-08-30, 15:28

    Tai apskritai kam reikalinga tokia įmonė,kuri veda į nuostolius? Kur žiūri politikai, tikrai liūdna, o nukenčia eiliniai žmonės!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...