infa.lt

Vengrijos premjeras pažadėjo neuždaryti Soroso universiteto CEU

Vengrijos premjeras pažadėjo neuždaryti Soroso universiteto CEU

01 gegužės
16:36 2017

Viktoras Orbanas ir Džordžas Sorosas

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas išpildys ES reikalavimą, naujojo švietimo įstatymo atžvilgiu, gresiančio Džordžo Soroso (George Soros) CEU universitetui uždarymu, pareiškė Europos liaudies partijos (ELP, – angl. EPP), į kurios sudėtį įeina ir Orbano „Fides“ partija.

ELP, kurios sudėtyje yra krikščionių-demokratų ir konservatyvios Europos šalių partijos, pravedė su vengrų premjeru susitikimą, kurio metu buvo pagrasinta išbraukti „Fides“ iš savo bloko.

„Premjeras Viktoras Orbanas pažadėjo ELP tarybai išpildyti visus Europos Komisijos reikalavimus per jos nustatytą laiko tarpą“, – pranešė ELP pirmininko Joseph Daul spaudos sekretorius.

Anksčiau Orbanas vadino Sorosą „amerikiečių finansiniu spekuliantu“. Taip pat jis tvirtino, jog „Atviros visuomenės“, kurią įkūrė Džordžas Sorosas ideologija tapo pabėgėlių antplūdžio į Europą priežastimi.

Balandžio mėnesį Vengrijos prezidentas pasirašė įstatymą, reguliuojantį užsieniečių finansavimą nacionaliniams universitetams. Įstatymas kardinaliai apsunkina egzistavimą tų universitetų šalyje, kurie užregistruoti už ES ribų: jiems tektų atidaryti universitetų miestelius užsienyje, pakeisti savo juridinį statusą ir sugriežtinti studentų bei darbuotojų atranką iš šalių, neįeinančių į ES sudėtį.

Tam, kad registruotas JAV Centrinis Europos universitetas galėtų veikti Vengrijoje, pagal naują įstatymą būtinas susitarimas tarp dviejų šalių, kurio kol kas nėra.

Įstatymas iššaukė masines protesto akcijas. Balandžio 10 dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo stambiausioje per pastaruosius trejus metus demonstracijoje Budapešte, reikalaudami šalies prezidento nepasirašyti šio įstatymo.

Centrinis Europos universitetas buvo įkurtas Džordžo Soroso 1991 metais.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad informacija, pateikta infa.lt svetainėje buvo jums kažkuo naudinga, jūs galite prisidėti paremdami ją Jums patogiu būdu

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...