• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

JAV įvedė sankcijas prieš Siriją už cheminę ataką Idlibe

JAV įvedė sankcijas prieš Siriją už cheminę ataką Idlibe

25 balandžio
01:26 2017
paveikslėlis

nuotrauka: euintheus.org

JAV įvedė asmenines sankcijas prieš 271 Sirijos mokslinio tyrimo centro darbuotoją, atsakydamos į tai, ką Vašingtonas vadina Sirijos režimo chemine ataka prieš taikius gyventojus Idlib provincijoje balandžio pradžioje.

Apie Amerikos sankcijų prieš Siriją išplėtimą pranešė JAV iždo sekretorius Steven Mnuchin. JAV finansų ministerijos užsienio aktyvų kontrolės Valdyba įtraukė į juodąjį sąrašą 271 centro darbuotoją.

Pasak Mnuchin, tai mokslininkai chemikai, o taip pat dirbantys lygiagrečiose srityse žmonės – JAV valdžia mano, jog visi jie, bent jau nuo 2012 metų dirbo ties cheminio ginklo kūrimo programa Bašaro Asado vyriausybei. Jų aktyvai Jungtinėse Valstijose turi būti užšaldyti . Amerikos piliečiams bus draudžiama turėti su jais bet kokius santykius.

JAV vyriausybė įsitikinusi, jog būtent šiame mokslo centre buvo pagamintas zarinas, kurį, Vašingtono nuomone, Sirijos vyriausybės pajėgos panaudojo cheminei atakai Khan-Sheikhun mieste, Idlib provincijoje, kontroliuojamame sukilėlių.

„Šios sankcijos, taikomos mokslo centrui, sudariusiam galimybę siaubingai diktatoriaus Bašaro Asado atakai prieš nekaltus vyrus, moteris ir vaikus“, – sakoma Mnuchin pareiškime, kurį cituoja agentūra Associated Press.

Tai jau antras atvejis, kai Vašingtonas taiko sankcijas prieš Damaską už cheminio ginklo panaudojimą. Sausio mėnesį JAV finansų ministerija įvedė sankcijas prieš 18 Sirijos valdininkų po cheminio ginklo uždraudimo Organizacijos tyrimo.

Cheminė ataka Sirijos mieste Khan-Sheikhun esančiame Idlib provincijoje įvyko balandžio 4 dieną. Po aviacijos smūgio į sukilėlių kontroliuojamą miestą žuvo 87 žmonės, tarp kurių buvo daug vaikų.

Vakarų lyderiai apkaltino Sirijos valdžią įvykdžius tikslingą cheminę ataką prieš taikius gyventojus.

Asadas pareiškė, jog jo kariuomenė neneša atsakomybės už žmonių žūtį Khan-Sheikhuno mieste.

Praėjus trims dienoms po užpuolimo Idlibe, naktį į balandžio 7 dieną du amerikiečių laivai esantys Viduržemio jūroje paleido 59 sparnuotąsias raketas Tomahawk į Sirijos aerodromą Shayrat Homso provincijoje.

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pavadino šį raketinį smūgį atpildu už cheminę ataką Idlib provincijoje.

Kremlius pasmerkė šiuos JAV veiksmus ir pareiškė, jog smūgiai į Sirijos aviacijos bazę de-fakto buvo suduoti „Islamo valstybės“ ir „Jabhat al Nusra“ interesais.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *JAV įvedė sankcijas prieš Siriją už cheminę ataką Idlibe* - nuoroda: https://infa.lt/14847/jav-ivede-sankcijas-pries-sirija-uz-chemine-ataka-idlibe/