infa.lt

Prancūzija: Pagal išankstinius skaičiavimus Makronas ir Marine Le Pen patenka į antrą turą

Prancūzija: Pagal išankstinius skaičiavimus Makronas ir Marine Le Pen patenka į antrą turą

23 balandžio
23:35 2017

Marine Le Pen ir Emanuelis Makronas

Pagal išankstinius balsų paskaičiavimus, vykdomus klausinėjant išeinančių iš balsavimo apylinkių už ką jie balsavo, į antrą prezidento rinkimų turą Prancūzijoje pateko Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) ir „Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen.

Prancūzijoje sekmadienį vyksta šalies prezidento rinkimai.

Įvairių tarnybų duomenimis, apklausinėjusias prancūzus išeinant iš rinkimų apylinkių, Makronas gauna apie 24 procentus balsų, o Marine Le Pen – apie 22 procentus.

Kandidatas nuo ultradešiniųjų Žanas-Lukas Melanšonas (Jean-Luc Mélenchon) ir Respublikonų kandidatas Fransua Fijonas, surinkę apie 19 procentų balsų kiekvienas, pasak šių rezultatų, iškrenta iš tolesnio prezidentinių lenktynių etapo.

Fransua Fijonas pasisakė televizijoje pripažindamas savo pralaimėjimą ir paragino savo šalininkus antrajame ture balsuoti už Emanuelį Makroną.

Paskelbus pirmojo turo rezultatus Paryžiuje įvyko susidūrimai tarp demonstrantų-antifašistų ir policijos.

Už prezidento vietą Prancūzijoje kovoja 11 kandidatų. Pagrindinių pretendentų ketvertukas atstovauja pačias įvairiausias šalies politines jėgas – nuo ultrakairiųjų iki ultradešiniųjų.

Kadangi, panašu, jog niekas iš jų nesurinks daugiau nei 50% rinkėjų balsų, nugalėtojas bus nustatytas antrajame ture gegužės 7 dieną. Jame dalyvaus du kandidatai, kurie dabartiniame ture surinks daugiausiai balsų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 140

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...