infa.lt

JAV žvalgybos veteranai laiške Trampui teigia, jog nebuvo cheminės atakos iš Sirijos vyriausybės pusės

JAV žvalgybos veteranai laiške Trampui teigia, jog nebuvo cheminės atakos iš Sirijos vyriausybės pusės

13 balandžio
16:17 2017
Donaldas Trampas

Prezidentas Trampas per spaudos konferenciją su Jordanijos karaliumi Abdullah II 2017 balandžio 5, kurio metu prezidentas pakomentavo krizę Sirijoje. (whitehouse.gov Ekrano nuotrauka)

Donaldui Trampui vertėtų permąstyti savo požiūrį į smurto Sirijoje augimą, mano daugiau, nei 20 buvusių amerikiečių žvalgybos tarnybų darbuotojų.

Savo atvirame laiške, paskelbtame Consortiumnews, tinklapyje, buvę žvalgybos darbuotojai kviečia JAV prezidentą atsisakyti kaltinimų Sirijos vyriausybės adresu, kuri, pasak oficialios Vašingtono pozicijos, neša atsakomybę už cheminę ataką Idlib provincijoje, ir sustabdyti pavojingą įtampos augimą santykiuose su Rusija.

Asociacijos „Žvalgybos veteranai už sveiką mąstymą“(Veteran Intelligence Professionals for Sanity (VIPS)) nariai, kviečia Trampą vengti priešiškumo santykiuose su Maskva. Jie primena, jog dvipusių santykių paaštrėjimo atmosferoje, kaip galutinis rezultatas, atgimsta branduolinio karo pavojus.

Beprasmė rizika, jei tikėtume buvusiais žvalgybos karininkais. Pasak jų šaltinių Idlib provincijoje, „jokios atakos naudojant cheminį ginklą Sirijoje nebuvo“. Iš tiesų Sirijos lėktuvas smogė į Sirijos Al-Qaedos šaudmenų sandėlį“, kuriame, kaip pasirodė, buvo nemažai nuodingų cheminių medžiagų. Cheminių medžiagų debesis vėjo buvo nuneštas prie netoliese buvusios gyvenvietės. Pasekoje daug žmonių žuvo“, – tokią įvykių versiją siūlo JAV žvalgybos tarnybų veteranai, ir būtent tokį įvykių scenarijų pateikė Rusija.

Buvę amerikiečių žvalgybos darbuotojai išsako abejones dėl Asado turimo cheminio ginklo. „2013 metais, – primena jie, – Putinas įtikino Asadą atsisakyti cheminio ginklo, po ko, per pusantro mėnesio amerikiečių kariškiai sunaikino Sirijoje 600 metrinių tonų cheminės ginkluotės“. Cheminio ginklo draudimo organizacija turėjo prižiūrėti to ginklo sunaikinimą. „Šiandien to svarba kur kas aukštesnė, – pabrėžia veteranai, – pasitikėjimo santykių su Rusijos valdžia svarbos pervertinti neįmanoma“.

Tuo tarpu pasitikėjimas tarp Vašingtono ir Maskvos greitai silpnėja. Posūkio momentu tapo amerikiečių aviacijos smūgis į Sirijos kariuomenės pozicijas 2016 metų rugsėjo 17 dieną. To pasekoje žuvo 70, buvo sužeista 100 žmonių, o pasitikėjimas tarp Rusijos ir JAV „išgaravo“. Tokiu būdu, šalys praėjo kelią nuo „augančio pasitikėjimo“ iki „absoliutaus nepasitikėjimo“, didžiam karinio-pramoninio komplekso džiaugsmui, pabrėžia laiško autoriai.

„Mes laikome aukščiausia svarba išsaugoti mūsų santykius su Rusija nuo tolesnio blogėjimo ir neleisti jiems pasiekti negrįžtamą tašką […] Bendraujant su Rusija reikia remtis faktais, o ne abejotinais įkalčiais, gautais, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose“, – primygtinai ragina buvę JAV žvalgybos karininkai.

Asociacija „Žvalgybos veteranai už sveiką mąstymą“ susikūrė 2003 metais. Tada buvusiems spectarnybų darbuotojams kilo įtarimai, jog jų kolegos bando sufabrikuoti žvalgybos duomenis su tikslu pateisinti nereikalingą karą Irake. Darydami prielaidą, jog tuometinis JAV prezidentas Džordžas Bušas nėra pilnai informuotas apie tai, judėjimo įkūrėjai kreipėsi į jį atviru laišku.

Prieš keturiolika metų jų laiškas prezidentui baigėsi sekančiais žodžiais: „Mes įsitikinę, jog priimant sprendimus iš jūsų pusės būtų teisinga neapsiriboti patarimais tų žmonių, kurie siekia karo, kuriam pradėti mes nematome jokio rimto pagrindo ir kurio nenumatytos pasekmės gali pasirodyti esančios katastrofiškomis“.

„Pagarbiai šiandien siūlome tą patį patarimą jums prezidente Trampai“, – šiais žodžiais savo naują laišką pabaigė buvę JAV žvalgybos tarnybų darbuotojai.

28 pavardės.

plačiau: Trump Should Rethink Syria Escalation

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

1 Atsiliepimas

 1. T0mas J.    -  2017-04-18, 14:36

  Trampas pats žino, kad nebuvo cheminės atakos iš Sirijos vyriausybės pusės. 🙂 Tačiau vistiek įdomu, kad atsirado net 28 žvalgybos pensininkai, kuriems rūpi teisybė.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...