infa.lt

Seimas nepritarė tam, kad Mantas Adomėnas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn

Seimas nepritarė tam, kad Mantas Adomėnas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn

06 balandžio
17:37 2017

Seimas dar kartą nepritarė Seimo sudarytos laikinosios tyrimo komisijos išvadai dėl Seimo nario Manto Adomėno teisinės neliečiamybės. Šį klausimą nagrinėjusi antra Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija pasiūlė leisti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę (pirmą kartą buvo siūloma neliečiamybės nenaikinti ir sprendimas nebuvo priimtas – už jį balsavo 15, prieš buvo 46, susilaikė 12 Seimo narių).

Šiandien už rezoliuciją  „Dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Mantą Adomėną patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę“ (projektas Nr. XIIIP-536) balsavo 58, prieš buvo 4, susilaikė vienas Seimo narys. Rezoliucija nepriimta. Seimo statuto 23 straipsnio 6 dalyje reglamentuota, kad „jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių“.

Šių metų kovo 14 d. generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą, informuodamas, kad 2016 m. rugsėjo 15 d. Generalinėje prokuratūroje buvo gauta Vilniaus apygardos teismo nutartis privataus kaltinimo byloje, kurioje nurodoma, kad pareiškėja Rūta Janutienė privataus kaltinimo tvarka prašo pripažinti M. Adomėną kaltu, padarius Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalyje numatytą nusikalstamą veiką. Skirti jam įstatymu numatytą bausmę ir priteisti iš M. Adomėno 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo. Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalį (šmeižtas), atsako tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti arba pažeminti tą asmenį, arba pakirsti pasitikėjimą juo. Už šio nusikaltimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės, tai yra bauda, laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Pasak generalinio prokuroro, iš teismui pateikto skundo turinio matyti, kad pareiškėja šmeižiančia informacija laiko 2015 m. rugsėjo 11 d. Seimo patalpose šauktos spaudos konferencijos dėl pradėtos šmeižto kompanijos metu M. Adomėno viešai išsakytus ir teismui nurodytus teiginius.

„Akivaizdu, kad tolesnis baudžiamasis procesas privataus kaltinimo M. Adomėnui bylos nagrinėjimas Vilniaus apygardos teisme būtų negalimas, negavus Seimo sutikimo, kad Seimo narys Mantas Adomėnas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė“, – Seime sakė generalinis prokuroras.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 168

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...