infa.lt

Putino „prancūziškas gambitas“ duoda atvirkščią rezultatą, nei buvo laukiama

Putino „prancūziškas gambitas“ duoda atvirkščią rezultatą, nei buvo laukiama

18 kovo
01:05 2017
paveikslėlis

REUTERS nuotrauka

Fone to, kaip buvę Prancūzijos prezidento rinkimų lyderiai praranda savo pozicijas, „prancūziškas gambitas“ slysta šonu ir duoda Vladimirui Putinui atvirkščią nei buvo laukta rezultatą, rašo bloomberg.com.

Sekant apklausomis, dabartinis Rusijos lyderio favoritas Fransua Fijonas dėl vykdomo tyrimo jo šeimos narių atžvilgiu, įtariant, jog jie gavo valstybės pinigus už darbą, kurio neatliko, tuo pačiu prarado ir didelio savo rinkėjų skaičiaus palaikymą.

Tuo pačiu, anksčiau, buvęs prancūzų premjeras naudojosi „beprecedenčiu“ palaikymu ypač po to, kai „susijęs“ su Putinu bankas suteikė kreditą ultradešiniajai partijai „Nacionaliniam frontui“ , kuriai vadovauja Fijono konkurentė rinkimuose Marine Le Pen. Vladimiras Putinas, primena leidinys, praėjusių metų lapkritį, iškart po Donaldo Trampo pergalės JAV rinkimuose, savo pasisakymo metu pagyrė buvusį Prancūzijos premjerą.

Sprendimas padaryti statų posūkį nuo Le Pen, kuri šnekėjo, jog laiko antirusiškas sankcijas „visiškai kvailomis“, link Fijono buvo „iš anksto apgalvotas rizikingas žingsnis“, rašoma straipsnyje. Tokiu būdu Rusija tikėjosi pasiekti savo tikslų, nerizikuodama susidurti su atsakomąja reakcija politinėje ir ekonominėje plotmėje už palaikymą kandidato, norinčio, jog Prancūzija atsisakytų euro, cituoja leidinys Andrejaus Kortunovo, Rusijos tarybos tarptautiniams reikalams vadovo nuomonę.

Tačiau dabar, likus mažiau nei šešioms savaitėms iki pirmojo rinkimų Prancūzijoje turo, Putino strategija, panašu, duoda atvirkštinius rezultatus. Apklausos rodo, jog Le Pen kol kas priešakyje, truputį lenkdama artimiausią konkurentą – buvusį ekonomikos ministrą Emmanuelį Macroną, palaikantį ES sankcijas prieš Rusiją ir kaltina Kremlių vykdžius kiberatakas prieš savo rinkiminį štabą. Tačiau, sekant tomis pačiomis apklausomis, antrame ture Macronas didele persvara išplėš pergalę prieš Marine Le Pen.

Tuo pačiu straipsnyje pažymima, jog jeigu jis nugalės, tai šansų atšildyti santykius tarp Paryžiaus ir Maskvos bus nedaug. Bloomberg leidinys paaiškina, jog iš visų pagrindinių kandidatų į Prancūzijos prezidento postą, Macronas užima griežčiausią poziciją Rusijos atžvilgiu. Jis pasisako už tai, kad Europos Sąjunga ir toliau darytų spaudimą Kremliui, ir net pavadino Fransua Fijoną „putinofilu“ už tai, kad tas pasisako prieš antirusiškas sankcijas.

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 113

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...