• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Andrius Kubilius siūlo dvigubos pilietybės klausimą spręsti ne referendumu, o pasitelkus Konstitucinį teismą, nes referendumas gali neduoti norimo rezultato

Andrius Kubilius siūlo dvigubos pilietybės klausimą spręsti ne referendumu, o pasitelkus Konstitucinį teismą, nes referendumas gali neduoti norimo rezultato

08 kovo
18:04 2017
andrius kubilius

Andrius Kubilius | BFL nuotr.

Šiandien Seime įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Žygimanto Pavilionio organizuojama diskusija „Pilietybės išsaugojimas – teisiniai ir politiniai iššūkiai“, kurioje aptarta dvigubos pilietybės problematika ir būtinybė imtis ryžtingų veiksmų dėl naujų iššūkių, kuriuos patiria Lietuvos piliečiai gyvendami emigracijoje.

Diskusijos organizatorius Žygimantas Pavilionis teigė, jog ypatingai skubių sprendimų reikalauja Lietuvos piliečių padėtis Jungtinėje Karalystėje, po šalies sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos.

„Skubėti imtis veiksmų turime dėl BREXIT, dėl mūsiškių padėties Jungtinėje Karalystėje. Jau dabar darbdaviai prašo geriausių darbuotojų susitvarkyti rezidentų statuso dokumentus, o tai yra pirmas žingsnis atsisakant lietuviškos pilietybės. Šiuo atveju taip pat turime pabrėžti, jog pilietybės klausimas tampa nacionalinio saugumo grėsmė. Kodėl? Nieko nedarydami skatiname žmones atsisakyti savos prigimtinės pilietybės, o tai skatina gyventojų pyktį. Būtent pikti žmonės yra lengviausias taikinys Kremliaus propagandai, tad savotiškai patys kuriame priešus sau“, – teigė Ž. Pavilionis.

Diskusijoje dalyvavęs Seimo narys Andrius Kubilius pabrėžė, jog dvigubos pilietybės suteikimo klausime mato loginę problemą.

„Konstitucinis Teismas savo doktrinoje aiškina, jog atskiri atvejai, kai piliečiams suteikiama dviguba pilietybė, reiškia aritmetiškai nedidelį žmonių kiekį. Tačiau daugelis dvigubos pilietybės prašančiųjų yra išeiviai arba pabėgėliai nuo sovietų režimo ir jų tikrai yra nemažai. Būtent todėl negalime sakyti, kad suteikti dvigubos pilietybės negalima, nes jų labai daug. Tokia loginė problema sudaro keistą situaciją, kurią pavadinau aritmetine diskriminacija, kai iki 1990 m. suteikėme pilietybes išvykusiems, o jau po 1990 m. nebe. Realus gyvenimas toks, kad dvigubos pilietybės atvejų yra labai daug“, – komentavo A. Kubilius.

Seimo nariai Arvydas Anušauskas ir Stasys Šedbaras, taip pat dalyvavę diskusijoje, teigė, jog bene vienintelis kelias pakeisti Konstitucijos straipsnius yra gyventojų referendumas. Politikai teigė, jog reikia paruošti naują įstatymą, reikia atliepti emigravusiųjų problemas ir galų gale įteisinti dvigubą pilietybę referendumu.

Tačiau šiuo klausimu jiems oponavo Andrius Kubilius, sakydamas, jog vertėtų mandagiai kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jie peržiūrėtų savo doktriną.

„Referendumas gali nepasiteisinti dėl gana griežto reguliavimo ir galimo neigiamo rezultato. Kadangi tai būtų paskutinė priemonė galinti pakeisti situaciją iš esmės, ją vertinti reikia atsakingai. Jei rezultatas pozityvus – puiku, tačiau jei negatyvus – vis tiek tuo keliu reiks eiti. Todėl pirma svarbiau priimti palankų įstatymą, o tuomet prašyti Konstitucinio Teismo peržiūrėti išskirtinio atvejo doktriną“, – komentavo A. Kubilius.

LRS

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 199

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. tiesa    -  2017-03-08, 19:08

    Jo kai i Lietuva atvaziavo NATO karei konstitucija buvo kubijiui dzin o dabar Del pilietibes prisimine sis isgama konstitucija na ce tas pac kaip su masinu nuoma -kildisienei negalima o jam galima-idijotas ,apnaglejas -laikas ir jam palikti seima bet kur tau taukie neiseina savu noru.o kur referendumas del nato kariu sikniau,kubiliau.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...