infa.lt

Seimo pirmininkas: Astravo AE turi rūpėti visai Europos Sąjungai

Seimo pirmininkas: Astravo AE turi rūpėti visai Europos Sąjungai

03 kovo
14:51 2017
Pranckietis, Domrovskis, Andriukaitis.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Kovo 3 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Europos Komisijos Pirmininko pavaduotoju, atsakingu už eurą ir socialinį dialogą, finansinį stabilumą, finansines paslaugas bei kapitalo rinkų sąjungą, Valdžiu Dombrovskiu. Susitikimo metu pabrėžta, kad Astravo atominės elektrinės saugumo klausimas yra ne tik Lietuvos ir Baltarusijos dvišalių santykių objektas, bet visos Europos Sąjungos rūpestis.

„Svarbu, kad Europos Sąjungos valstybės narės vienodai matytų šio klausimo svarbumą, nes grėsmės susijusios su šios elektrinės nesaugumu iškyla ne tik Lietuvai, prie kurios sienos statoma elektrinė, bet ir visoms Europos Sąjungos šalimis“, – sakė Seimo  Pirmininkas.

Pasak parlamento vadovo, ES ir Baltarusijos požiūris į tarptautinių aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartų laikymąsi, saugos kultūrą ir incidentų valdymą Astravo atominėje elektrinėje fundamentaliai skiriasi. „Besikartojantys incidentai, ypač susiję su reaktorių korpusais, atominės elektrinės Astrave statybų aikštelėje tik dar labiau kelia nerimą“, – sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, Lietuvai taip pat labai aktualus klausimas – Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimas. „Lietuva neturi galimybių vienašališkai užtikrinti tinkamo Ignalinos atominės elektrinės uždarymo, todėl svarbu numatyti pakankamą finansavimą iš ES biudžeto būsimoje daugiametėje finansinėje perspektyvoje, kad Ignalina taptų ES branduolinės saugos sėkmės istorija ir modeliu“, – susitikime teigė Seimo Pirmininkas.

Susitikime taip pat aptarta geopolitinė ir saugumo situacija, ekonominė ES ir Lietuvos situacija. Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas V. Dombrovkis teigė, kad Lietuvos ekonomika ES kontekste vertinama teigiamai ir ženkliai atsigauna. Susitikime teigta, kad esminis elementas, skatinantis ilgalaikį ir tvarų ekonomikos augimą, yra struktūrinės reformos. Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra įsipareigojusi laikytis fiskalinės disciplinos ir įgyvendinti struktūrines reformas, kurios reikalingos Lietuvai. Viena iš tokių reformų – įgyvendinamas socialinis modelis. Tikimasi, kad pavasarį Europos Komisija, vertindama Stabilumo programą, pripažins šią reformą struktūrine ir pritaikys Stabilumo ir augimo pakto lankstumą.

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo pirmininkas: Astravo AE turi rūpėti visai Europos Sąjungai* - nuoroda: https://infa.lt/13383/seimo-pirmininkas-astravo-ae-turi-rupeti-visai-europos-sajungai/