• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Krašto apsaugos vice-ministrais taps buvę – bankininkas ir informatikas

Krašto apsaugos vice-ministrais taps buvę – bankininkas ir informatikas

19 vasario
16:52 2017
Giedrimas Jeglinskas (iš kairės) ir Edvinas Kerza

Giedrimas Jeglinskas (iš kairės) ir Edvinas Kerza

Nuo vasario 20 d. darbą Krašto apsaugos ministerijoje pradeda du viceministrai – Giedrimas Jeglinskas ir Edvinas Kerza. Jie kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų bei kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo sritis.

Pirmadienį, vasario 20 d., viceministro pareigas pradės eiti Giedrimas Jeglinskas, buvęs banko „Citigroup“ korporacinės bankininkystės vice prezidentas. Jis kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų sritį. Pastaruoju metu dirbęs Varšuvoje, prieš tai G. Jeglinskas dirbo „Citigroup“ kapitalo rinkų ir korporacinių finansų specialistu Sidnėjuje, Singapūre ir Tokijuje. Jis taip pat yra buvęs Lietuvos kariuomenės karininkas, tarnavo būrio vado pareigose Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, žvalgybos karininku Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos.

G. Jeglinskas yra baigęs karo akademiją West Pointe, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį. Jis taip pat turi nacionalinio saugumo studijų magistro laipsnį, kurį jam suteikė Georgetown universitetas Vašingtone bei verslo administravimo magistrą, įgytą Kolumbijos verslo mokykloje Niujorke.

„Augant gynybos biudžetui turime užtikrinti, kad krašto apsaugai skirtos lėšos būtų investuojamos skaidriai ir efektyviai. Tikiu, kad mano patirtis kariuomenėje ir tarptautinėje bankininkystėje padės transformuoti dabartinę Lietuvos krašto apsaugos pirkimų sistemą į atvirą ir atskaitingą struktūrą, kuri sustiprins ilgalaikį šalies saugumą“, – sako G. Jeglinskas.

Tuo tarpu vasario 21 d. prie ministro R. Karoblio komandos prisijungs Edvinas Kerza, kuravęs svarbiausių informacinių sistemų projektų valdymą Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. E. Kerza Krašto apsaugos ministerijoje bus atsakingas už kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo klausimus.

„Savo uždaviniais laikau efektyvesnį kibernetinį, hibridinį ir informacinį saugumą, – sako E. Kerza. – Hibridinėms atakoms intensyvėjant, privalome operatyviai spręsti mūsų atsparumo didinimo klausimus ir stiprinti saugą valstybėje užtikrinančius pajėgumus bei gebėjimus“.

E. Kerza yra įgijęs statistikos magistro ir inžinerinės informatikos bakalauro laipsnį Vilniaus Gedimino technikos universitete.

kam.lt

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 136

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas