infa.lt

Kinija treniruojasi prieš galimą konfliktą su JAV

Kinija treniruojasi prieš galimą konfliktą su JAV

19 vasario
06:32 2017
Kinijos laivyno apsilankymas San Diege

PLA laivyno personalo apsilankymas San Diego uoste | AP nuotrauka

Kinija pradėjo aktyvų pasirengimą potencialiam kariniam konfliktui su JAV, kadangi Donaldo Trampo (Donald Trump) prezidentavimas padidina netikėtų karinių veiksmų pradžios tikimybę, rašo South China Morning Post tinklapis. Ekspertai praneša, jog ypatingą dėmesį savo pasirengime Pekinas numatęs skirti saugumui jūroje.

Naujojo amerikiečių lyderio inauguracijos dieną Kinijos Liaudies išlaisvinimo Armijos (KLIA) tinklapyje atsirado pranešimas apie tai, jog karo galimybė tampa „labiau realūs“, turint omenyje situaciją Azijos-Ramiojo vandenyno regione. „Karštomis temomis: Kinijos valdžia laiko amerikiečių strategijos Azijoje pasikeitimus, JAV ginkluotųjų pajėgų dislokavimą Pietų Kinijos ir Rytų Kinijos jūrose, o taip pat amerikiečių priešraketinės gynybos sistemų dislokavimą Pietų Korėjoje.

Kaip pranešama, Kinija pasirengusi ir toliau vykdyti savo karinius mokymus atviroje jūroje, nepriklausomai nuo provokacijų iš užsienio valstybių pusės. Šie komentarai yra reakcija į JAV valstybės sekretoriaus Rekso Tillersono pareiškimus apie būtinybę uždaryti Kinijai prieigą prie dirbtinių salų, kurias Pekinas kuria „ginčytinose teritorijose“ Pietų Kinijos jūroje. Naujasis Baltųjų rūmų sekretorius Sean’as Spicer’is užtikrino, jog JAV sutrukdys Kinijai savintis žemes tarptautiniuose vandenyse.

Pasak Spicer’io, Amerika įsitikins, jog „mes ten giname savo interesus“. „Klausimas yra tame, – jei iš tiesų šios salos yra tarptautiniuose vandenyse ir nėra dalimi Kinijos teritorijos, – tada taip, mes pasirūpinsime apginti tarptautines teritorijas nuo vienos šalies užgrobimo“, – pabrėžė spaudos sekretorius.

Savo ruožtu KLR URM atstovė Hua Chunying pažymėjo, jog Jungtinėms Valstijoms vertėtų „būti atsargesnėms savo žodžiais ir veiksmais, kad nepakenktų taikai ir stabilumui regione“.

Analitikų nuomone, Kinijos kariuomenė visada yra pasirengusi potencialiam kariniam konfliktui su JAV, kas bebūtų jų prezidentu. Tačiau „galima bekompromisinis Donaldo Trampo požiūris“, apie kurį galima spręsti pagal naujojo lyderio ir jo šalininkų pareiškimus, neša savyje papildomą pavojų“.

„Tikimybė to, jog Kinija nusileis savo suvereniteto reikalavimuose esant spaudimui iš JAV pusės – labai maža. Galima būti įsitikinusiais, jog šis klausimas vis dažniau taps rizikingų prieštarų tarp Pekino ir JAV dalyku“, – aiškina Ian Storey iš Singapūro Pietryčių Azijos tyrimų Instituto.

Tuo pat metu Kinijos lyderis Xi Jinpingas ruošia stambias armijos reformas, o taip pat žymius pasikeitimus jos vadovybėje, išskiriant specialią formuotę būtent Pietų Kinijos jūroje. Kaip pastebėjo karinis ekspertas Song Zhongping, šiandien Pekinas aktyviai vysto savo laivyną ir daug į jį investuoja.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kinija treniruojasi prieš galimą konfliktą su JAV* - nuoroda: https://infa.lt/12949/kinija-treniruojasi-pries-galima-konflikta-su-jav/