• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė dėl paprastesnio NATO pajėgų judėjimo

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė dėl paprastesnio NATO pajėgų judėjimo

15 vasario
19:48 2017

pasirašymas„Aljanso nariai supranta pasikeitusios saugumo aplinkos iššūkius, todėl pagrindinis NATO šalių prioritetas – būti pasirengus operatyviai reaguoti į visų tipų grėsmes ir užtikrinti kolektyvinę gynybą visoje Aljanso teritorijoje, – pareiškė vasario 15 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje. – NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimas prie rytinių Aljanso sienų yra ne tik jo narių solidarumo ir vienybės išraiška, bet ir kariniu požiūriu reali atgrasymo priemonė, stiprinanti regiono saugumą“.

Ministras pabrėžė, jog Lietuva, kaip atsakinga Aljanso narė, savo ruožtu yra pasirengusi dalintis įsipareigojimais: „Lietuva, didindama gynybos finansavimą, demonstruoja, jog NATO gynybos stiprinimas neįmanomas be adekvataus kiekvieno nario indėlio, įskaitant gynybai skirtų 2 proc. BVP įsipareigojimą“.

R.Karoblis akcentavo, jog į Lietuvos įsipareigojimus įeina ir Lietuvoje dislokuojamų sąjungininkų buvimo sąlygų gerinimas.

Tuo tikslu Briuselyje susitikę Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai vasario 15 d. pasirašė bendrą komunikatą, kuris palengvins sąjungininkų pajėgų judėjimą regione ir supaprastins su tuo susijusias biurokratines procedūras į Baltijos šalis ir Lenkiją atvykstantiems NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams. Tokio paties pobūdžio susitarimą vasario 16 d. pasirašys ir Lenkija.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuojama NATO viršūnių susitikime pernai liepą Varšuvoje priimtu sprendimu, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos aktyvius veiksmus Ukrainoje. Tokios kovinės grupės, siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja Vokietija. Jame tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai – iš viso apie 1 200 karių. Taikos metu batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

kam.lt

Lietuvos atstovybės prie NATO  ir nato.int nuotraukos

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 22

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas