• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

FAZ: Marine Le Pen pergalė Prancūzijos rinkimuose taps „ES pabaiga“

FAZ: Marine Le Pen pergalė Prancūzijos rinkimuose taps „ES pabaiga“

08 vasario
20:34 2017
Marine Le Pen

REUTERS / Yves Herman

„Visa Europa sunerimusi laukia būsimų rinkimų dviejose šalyse, kurios gali destabilizuoti finansų rinkas ir įstumti Europos ekonomiką į chaosą“, – rašoma Frankfurter Allgemeine Zeitung leidinyje. Kovo 15 dieną vyks parlamento rinkimai Nyderlanduose, ir, sekant visuomenės apklausų duomenimis, euroskeptikai gali suteikti dešiniajam populistui Gertui Vildersui (Geert Wilders) daugiau nei 30 vietų parlamente ir tapti pačia didžiausia frakcija.

Gertas Vildersas pasisako už Nyderlandų pasitraukimą ne tik iš eurozonos, bet ir iš ES, pastebi leidinys. Pasak Vilderso, jis siekia „atsikratyti euro ir prievolės Nyderlandams finansuoti Pietų Europą“, o taip pat atgauti iš Briuselio šalies biudžeto kontrolę. Pavyzdžiu jam dabar yra „brexit“.

Analogišką programą siūlo Prancūzijos Nacionalinio fronto lyderė ir kandidatė į šalies prezidentes Marine Le Pen. „Praėjus šešiems mėnesiams po mano pergalės rinkimuose aš organizuosiu referendumą dėl pasitraukimo iš ES“, – pareiškė Le Pen Prancūzijos žiniasklaidai. Taip pat ji nori susigrąžinti kaip valiutą franką ir ekiu. „Vienintelė valiuta kuri bus Prancūzijos apyvartoje bus mūsų prancūziška valiuta, ir skolos bus apmokamos prancūziška valiuta“, – pabrėžė politikė.

„Viso to pasekmės gali būti katastrofiškomis“, – pastebi medžiagos autoriai. „Tai taps eurozonos pabaiga“, – pakomentavo ekonominių tyrimų Instituto Miunchene vadovas Klemensas Fiustas (Clemens Fuest). Pasak pasaulinės ekonomikos Instituto vadovo Denniso Snowerio (Dennis Snower), „net jeigu Marine Le Pen neišves Prancūzijos iš ES, jos pergalės rinkimuose pasekmės bus negatyvios. „Vokietijos-Prancūzijos ašis bus išardyta, sustiprės protekcionizmas. Trumpalaikėje perspektyvoje Le Pen galės stimuliuoti ekonomiką, tačiau eurozonos ateičiai grės rimtas pavojus“, – reziumuoja ekspertas.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 150

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Seimas prašosi atlyginimų didinimo - ar reikėtų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...