infa.lt

Valstybės funkcija – garantuoti piliečių saugumą, o ne nurodyti jiems kaip auklėti savo vaikus

Valstybės funkcija – garantuoti piliečių saugumą, o ne nurodyti jiems kaip auklėti savo vaikus

01 vasario
10:44 2017

pasisakymasLietuvoje kaistant aistroms dėl vaikų apsaugos įstatymo, ypač po Kėdainių įvykių, kurių metų buvo sumuštas ir ligoninėje mirė mažasis keturmetis berniukas. vis labiau įsiliepsnoja ginčai dėl priemonių ir būdų, kurias turėtų (ar neturėtų) būti auklėjami vaikai.

Šių įvykių ir nuotaikų fone, Kauno vaikų lopšelio-darželio direktorės pavaduotojos ugdymui Saulės Šerėnienės pasisakymas Facebook socialiniame tinkle, kuriuo ji išdėstė savo poziciją, jog tarp „beržinės košės ir užmušimo yra skirtumas“ ir, jog per „tuos pedagogikos vaisius į gatvę nejauku išeit„, – iššaukė žurnalisto Andriaus Tapino reakciją, kurioje jis savaip interpretavo Saulės Šerėnienės žodžius parašęs savo paskyroje: „Saulė realiai mano, kad mušti vaikus yra OK, jeigu tik jų neužmuši.“

Kadangi viskas tuo nesibaigė ir, Andriaus Tapino teigimu, įsikišo Kauno savivaldybė, pareiškusi, jog norės Saulės Šerėnienės komentaro dėl jos pasisakymo (ką jau galima vertinti, kaip grasinimą darbuotojui iš darbdavio pusės), šis, pradžioje lokalus konfliktas išplito visame Facebook tinkle ir už jo ribų.

Visuomenėje iš esmės vyrauja dvi nuomonės (visiškai priešingos) vaikų priežiūros ir auklėjimo atžvilgiu, kurių viena pusė teigia, jog valstybė turi teisę kištis į vaikų auklėjimą šeimoje, nurodydama tėvams draudžiamas priemones ir būdus, kad būtų išvengta vaikų žalojimo, traumavimo ir/ar mirties atvejų. Kad būtų išvengta visko, ką dabar norima apibrėžti „smurto prieš vaikus“ sąvoka.

Ir yra kita pusė, kuri teigia, jog valstybė neturi kištis į šeimą, kitu atveju paneigtų savo pačios adekvatumą, nes yra išauklėta sąlygomis būtent tų būdų, kuriuos šiandien norėtų uždrausti taikyti šių laikų šeimose. Kitaip tariant, laiko save ar neįvardintus kitus nuskriaustais?

Papildomai antra pusė argumentuoja, jog šeima sudaroma meilės pagrindu ir sveikoje šeimoje nėra būtina kažką riboti, kadangi viską, kas gali būti negerai atmeta meilė savo šeimos nariams. Nė vienas sveikas tėvas ar motina nenorės, nesieks ir sąmoningai neveiks ta linkme, kuri padarytų kažką blogo jų šeimos nariui. Ir atskiri atvejai visuomenėje (kurie buvo visada) nėra priežastis (o tik pretekstas) užtraukti visus ant vieno kurpalio uždraudžiant tradicinius auklėjimo būdus, kurių sąlygomis išaugo dabartinė visuomenė.
infa.lt redakcija

Mokslininkas, sociologijos mokslų daktaras Andrius Švarplys išsakė savo poziciją Facebook tinkle, reaguodamas į aukščiau pateiktą Andriaus Tapino įrašą:

Reikia priešintis tokiai naujajai minčių policijai. Visiškai akivaizdus metodas: sukeltoje viešojoje bangoje daryti politinį spaudimą.

Atkreipkite dėmesį: žmogus jau ištrynė savo pasisakymus, tarsi čia būtų nusikaltimas ir prokurorai jau beldžiasi į namų duris. Dabar jau turės atsiskaityti savo darbovietei.

Atkreipkit dėmesį, kaip mėgaujamasi politiniu spaudimu: šeštadienio vakaras, o Kauno rajono savivaldybė jau atsakinėja!

Kas gali atsilaikyti tūkstantinės minios psichozei?

Kas apgins konstitucinę tėvų teisę ugdyti savo vaikus? Valstybės funkcija yra garantuoti savo piliečių (įskaitant vaikų, jeigu kam neaišku) saugumą, o ne nurodyti kaip tėvams auklėti savo vaikus. Ir tuo turėtų būti viskas pasakyta.

Na, ir kokioje padėtyje atsiduria konstitucinė žodžio laisvė, jei politinės institucijos pradeda persekioti savo darbuotojus dėl viešai ištartų žodžių, kurie niekaip nenusižengia įstatymams? (O gal to genderistinio įstatymo tikslas ir yra įvesti tokią žodžio cenzūrą? Parašo specifiškai, kad „negalima mušti vaikų“ ir po to persekioja už „beržinės košės“ paminėjimą? Juk genderizmas ir politinis korektiškumas jau senai įrodė, kad šiai stovyklai įžeidimas kalboje yra žymiai svarbesnis nei realus diskriminavimas).

A.Tapinas realizuoja lygiai tokį patį cenzūros modelį, kokį jau kuris laikas Vakaruose įtvirtino Politinis Korektiškumas. Sukurti tokią viešą atmosferą, kurioje tam tikros nuomonės būtų tiesiog represuojamos, žmonės bijotų pasisakyti, nors jie nepasako jokių neteisėtų ar nemoralių dalykų.

A.Tapino veiksmai rodo, kad mes jau atsiduriame padėtyje, kai Konstitucija garantuoja žodžio laisvę, bet facebook‘o veikėjai įsijaučia į prokurorų vaidmenį ir pradeda nustatinėti teisės turinį ir ribas. Kol kas tai – tik socialinis spaudimas. Bet jei procesas bus nestabdomas, persekiojimas taps įstatyminiu. Lygiai tokiu keliu nuėjo Vakarų valstybės. JAV jau kuris laikas įstatymiškai baudžiami krikščioniškų pažiūrų verslininkai, atsisakę, pavyzdžiui, iškepti tortą gėjų santuokos proga; jiems paskiriamos finansinės baudos, bankrutuoja jų verslai.

Joks išsilavinimą, Konstituciją ir save gerbiantis žmogus niekuomet neatsakinėtų į klausimą: „ar galima mušti vaiką?“. Tai nelegitimus ir amoralus klausimas. Tėvai atsako už vaikų auklėjimą: pagal savo religinius, moralinius ir bet kokius kitus įsitikinimus. Tam naudoja visas, jiems atrodančias tinkamas, priemones. Absoliučiai daugumai tėvų nereikia jokio įstatymo, nurodančio kas galima/kas negalima auginant vaikus, nes jų prigimtiniai meilės ryšiai diktuoja nesulyginamai aukštesnius standartus, nei bet koks įstatymas gali įvardinti.
Andrius Švarplys

Valstybė gali ir privalo įsikišti tik tada, kai yra pažeidžiamos vaiko teisės: vaikas akivaizdžiai apleistas, juo nesirūpinama, jis neaprengtas, alkanas, prieš jį smurtaujama. Visa tai aiškiai nustatyta galiojančioje Lietuvos teisėje. Jeigu įstatymo apsauga neefektyvi, tuomet reikia stiprinti atsakingų tarnybų veiklą, o ne visiems tėvams aiškinti kaip turi auklėti savo vaikus.

Tačiau ko tikrai nėra Lietuvos teisėje ir iš principo negali būti – tai viešųjų veikėjų priskiriama sau teisė per įgytą masinį populiarumą cenzūruoti žodžio, minties ir sąžinės laisvę; daryti viešą-politinį spaudimą darbovietėms ir socialinį-psichologinį spaudimą individualiems žmonėms.

P.S. o tokiems viešiesiems policiniams veikėjams reikia aiškiai pasakyti – taip, „vaikus reikia mušti“, t.y. reikia taikyti visas fizines ir psichologines pedagogines priemones tol, kol jos yra vedamos tėvų meilės ir pareigos ugdyti vaiko asmenybę. Ir netgi sodinti vaikus į kalėjimą, jeigu jie padaro nusikaltimą, už kurį numatyta tokia bausmė.

P.P.S. o viešosios policinės cenzūros paliestiems žmonėms (konkrečiai toms dvejoms moterims) vertėtų paduoti šituos apsišaukėlius cenzorius į teismą, jeigu jų veiksmai ateityje prisidės prie kokios nors žalos jų darbovietėje dėl cenzoriaus veiksmų.

komentarai 6

 1. Ponia Saule, nepasiduokite    -  2017-02-01, 11:31

  šitiems sisteminiams euroliberastiniams tapinoidams. Jokioms Kauno savivaldybėms Jūs neprivalote aiškintis dėl to, kad išsakėte visos sveikos visuomenės dalies nuomonę. Išsigimusių valstybės nesutramdytų psichopatų veiksmai neturi tapti pretekstu normalioms šeimoms atsisakyti tradicinių vaikų auklėjimo būdų ir tapti Barneverneto įkaitais.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Irgi tėvas    -  2017-02-01, 19:51

  Čia manau puikus straipsnis besikarščiuojantiems ir valdžios apmulkintiems dėl vaikelio tragedijos, parodantis kaip valdžia pasinaudodama nelaime, bando prakišti išsigimėliškus įstatymus, ir ką griežtai dar turėtų griežtai bausti be tėvų – sadistų : ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/egidijus-bickauskas-koks-istatymas-leidzia-musti-1527615/

  Atsakyti į šį komentarą
 3. tėvas2    -  2017-02-01, 19:52

  Kodėl visur žviegdami apie vaikų teises, mūsų vaikų“gynėjai“ ir valdžia nutyli PAČIĄ SVARBVIAUSIĄ , IR DAUGIAUSIAI VAIKŲ GYVYBIŲ NUSINEŠANČIĄ PRIEŽASTĮ. gal jau youtube paieškos visi nebemoka įsijungti? (Čia suprantantiems, galimai pas mus jau draudžiamą kalba) Manaqu niekas nežviegs kad aš kurstau kokias nesantaikas, nes čia apie viso pasaulio išsigimėlius ir ne mano patalpinti FAKTAI. : youtube.com/results?search_query=%D1%80%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5+%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0+%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%B9

  Atsakyti į šį komentarą
 4. mama    -  2017-02-01, 19:54

  Prisidengiant ta nelaime, p.e.d.o.f.i.l.ų gauja, už gerus piningus ar bejų, manytina prakiš įstatymą, atiminėti vaikus ir varyti juos tūkstančiais į užsienį, pedofilams, „dalims“, ir turtingų išsigimėlių ritualams. O kas gali paneigti kad dabar valdžia to nedaro, ir klykia skerdžiami užsienyje vaikai, šimtais ar tūkstančiais, mums negirdint, kai net dingus 3000 Lietuvos vaikų niekas(matyt už gerus piningus) jų neieškojo. O kai apie vaikų kainas pradeda samprotauti toooookios vaikų, atsiprašant gynėjos, tai nebelieka ką sakyti. ekspertai.eu/-rsalaseviciute-vaiko-kaina-juodojoje-rinkoje-20-tukstanciu-euru/?comm=1

  Atsakyti į šį komentarą
 5. šmikis    -  2017-02-02, 15:23

  Jūs man neaiškinkite,ką man daryti su savo vaikais, aš Jums nesakysiu, kur jums eiti…

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Rasa    -  2017-02-04, 17:55

  Saunuole Saule!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Valstybės funkcija - garantuoti piliečių saugumą, o ne nurodyti jiems kaip auklėti savo vaikus* - nuoroda: https://infa.lt/12324/valstybes-funkcija-garantuoti-pilieciu-sauguma-o-ne-nurodyti-jiems-kaip-aukleti-savo-vaikus/