infa.lt

Britanija išeina iš ES. Vyriausybė paskelbė įstatymo projektą dėl „Brexit“

Britanija išeina iš ES. Vyriausybė paskelbė įstatymo projektą dėl „Brexit“

26 sausio
20:11 2017
Terasa Mei

Teresa Mei nori pradėti „brexit“ procedūrą iki kovo pabaigos | AFP

Britanijos vyriausybė publikavo įstatymo projektą, duodantį startą šalies pasitraukimo iš ES procesui, praneša BBC.

Įstatymo projektas suteikia šalies premjerei Teresai Mei (Theresa May) įgaliojimus paleisti veikti Lisabonos sutarties 50-ą straipsnį, kuris apibrėžia šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą.

Kaip ir buvo tikimasi, dokumentas labai lakoniškas: jame tėra tik 137 žodžiai.

Dokumentas turi būti patvirtintas Britanijos parlamento. Debatai dėl įstatymo projekto prasidės jau sekančią savaitę. Laukiama, jog deputatai įtrauks pataisas ir papildymus.

Leiboristų lyderis Džeremis Korbinas (Jeremy Corbyn) labiausiai kategoriška forma paragino savo frakcijos parlamente narius palaikyti įstatymo projektą ir nebandyti jo užblokuoti.

Tradiciškai, jei norima atsisakyti vykdyti tokio tipo partijos vadovybės raginimą, parlamentaras atsisako savo deputato įgaliojimų.

Ministrų kabinetas sieks kuo greitesnio įstatymo priėmimo, kad spėtų paleisti veikti 50-ą straipsnį iki kovo pabaigos, kaip anksčiau žadėjo Mei.

Vyriausybė buvo priversta parengti projektą po to, kai šalies Aukščiausias teismas nusprendė, jog pradėti pasitraukimo iš ES procedūros negalima be parlamento pritarimo. Anksčiau tokį patį sprendimą buvo priėmęs ir Aukštasis Londono teismas.

Trečiadienį Mei žadėjo, kad vyriausybė paskelbs baltąją knygą su galutiniais Britanijos pasitraukimo iš ES variantais. „Baltoji knyga“ angliškai kalbančiose šalyse priimta vadinti galutinį dokumento variantą, išaiškinantį vyriausybės politiką atitinkamu klausimu.

Daugelis deputatų reikalauja publikuoti „Baltąją knygą“ dar iki įstatymo projekto priėmimo.

Praėjusią savaitę Mei pasisakė su programine kalba, skirta „brexit“ planui. Ji pareiškė, jog Britanija negalės pasilikti vieningoje Europos rinkoje ir muitų sąjungoje po pasitraukimo iš ES.

Taip pat Mei pareiškė, jog visumoje palaiko prekybos be muitų su ES idėją, tačiau tam reikės sudaryti su Europos Sąjunga naujus susitarimus.

Britanijos premjerė paminėjo būtinybę kontroliuoti imigraciją iš ES šalių.

Praėjusų metų birželio mėnesio pabaigoje Britanijoje įvyko referendumas, kurio metu didžioji gyventojų dalis palaikė „brexit“. Tai privertė atsistatydinti šalies premjerą Deividą Kameroną.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Britanija išeina iš ES. Vyriausybė paskelbė įstatymo projektą dėl „Brexit“* - nuoroda: https://infa.lt/12167/britanija-iseina-is-es-vyriausybe-paskelbe-istatymo-projekta-del-brexit/