infa.lt

ES finansuos dalį Lietuvos pasienio tvoros su Kaliningrado sritimi

ES finansuos dalį Lietuvos pasienio tvoros su Kaliningrado sritimi

16 sausio
21:00 2017

paveikslėlis

Lietuva numačiusi „apsisaugoti“ savo pasienį su Kaliningrado sritimi tvora, praneša EurActiv. Darbai statant 2 m aukščio užtvarą turi prasidėti 2017-ųjų pavasarį rašo britų leidinys.

Pasak Lietuvos vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, tvora, nekalbant apie visa kita, būtina „išorinio ES pasienio sustiprinimui“. „Ar ta politinė provokacija prieš Rusiją išsilies į ką nors daugiau, – parodys laikas“, – pažymi leidinys.

Didžioji išlaidų dalis, statant 130 kilometrų ilgio užtvarą guls ant europiečių mokesčių mokėtojų pečių, konstatuoja EurActiv. Bendroje sumoje bus išleista 28,6 mln eurų, iš kurių 25 mln €u apmokės Briuselis, o 3,6 mln eurų – Vilnius, patikslina leidinys.

Kaip pareiškė Misiūnas, tvora „tankų nesustabdys“, tačiau „ji bus sukonstruota taip, jog per ją bus sudėtinga perlipti“. „Mes darome viską, kas įmanoma tam, kad sumažintume potencialią grėsmę iš Rusijos pusės“, – pabrėžė savo ruožtu, buvusi Lietuvos Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

EuroActiv atkreipia dėmesį į tai, jog pasienio tarp Lietuvos ir Kaliningrado sritimi ilgis siekia 288 kilometrus. „Į klausimą, kokiu būdu Lietuvos vyriausybė ruošiasi „apsaugoti“ likusius 158 km, Vilniuje, tačiau, atsakyti niekas nesiteikė“, – pareiškė leidinys.


Žymos

komentarai 4

 1. Ebaltrun    -  2017-01-16, 22:28

  Kas per klausimas, kaip apsaugos likusius kilometrus, jei didziaja dali sienos su Kaliningradu mus skiria Nemunas. Tai ka, mes Nemuna aptversime? Ar kaip cia gaunasi? :) Svarbiausia huk aptverti sausumos ruoza! :)

  Atsakyti į šį komentarą
 2. pro    -  2017-01-17, 07:40

  Per Nemuną ir šiandien nesunkiai perplaukia, pakanka kontrabandos suvestines pasiskaityt :D O jau kai puls tai Nemunas taps lengviausiu ruožu karinėms amfibijoms ir šiuolaikiniams tankams – reik tvoros pakrantėje, kad saugiau jaustumėmės :D

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Simas Simaitis    -  2017-01-17, 08:29

  Tvora tik dar viena galimybė uždirbti pinigų, ta prasme, ES numelžti. Nieko asmeniško, tik biznis

  Atsakyti į šį komentarą
 4. kiemui    -  2020-09-28, 09:21

  Zinoma gerai, jei yra galimybe gauti kompensacija. Viskas kainuoja. Mes kiemo tvorai taupeme pora metu, o cia juk teritorija nepalyginamai didesne ir jei yra galimybe pasinaudoti parama, reikia ja isnaudoti

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *ES finansuos dalį Lietuvos pasienio tvoros su Kaliningrado sritimi* - nuoroda: https://infa.lt/11804/es-finansuos-dali-lietuvos-pasienio-tvoros-su-kaliningrado-sritimi/