infa.lt

Balkanuose atsirado nauja valstybė

Balkanuose atsirado nauja valstybė

18 balandžio
14:00 2015
paveikslėlis

Vit’as Jedlicka (iš kairės) neužilgo rengiasi sukurti Liberlando Konstituciją

Čekų konservatyvios euroskeptikų partijos narys Vit Jedlicka paskelbė 7 kvadratinių kilometrų žemės sklypą tarp Serbijos ir Kroatijos suverenia Liberlando valstybe. Apsišaukėlis „prezidentas“ Jedlicka dėsto, jog naujoji valstybė randasi niekieno žemės plote tarp dviejų šalių, į kurį niekas nepretenduoja, praneša BBC.

paveikslėlis

Liberland’o valstybė buvo deklaruota ant mažyčio žemės lopinėlio tarp Kroatijos ir Serbijos

Jis ne karta yra pasisakęs čekų MIP , girdamasis plačiu palaikymu Čekijoje tarp „viso politinio spektro jėgų“. Iki šio meto mažai kas abejojo, jog iš tikro Liberlandas tėra ne daugiau, nei reklaminis triukas, nors Czech TN News rašo: „Ne visiškai aišku kiek rimti šie aktyvistai, tačiau jie sugebėjo rasti vietą savo „valstybei“, kur iškėlė savo vėliavą“.

Išskyrus vėliavą Liberlandas turi ir savo devizą – „Gyventi patiems ir leisti gyventi kitiems“ – ir savo tinklapį, kur žmonės yra kviečiami kreiptis norėdami gauti Liberlando pilietybę.

Tėvai-įkūrėjai sako, jog norėjo įkurti šalį „be perteklinių apribojimų ir mokesčių“, tačiau tuo pačiu nepriima į ten komunistų, nacistų ir kitų ekstremistų. Jedlicka kalba, jog jau gavo iš žmonių šimtus prašymų pilietybei gauti, tačiau šiuo metu Liberlando gyventojų skaičius siekia tik septynis žmones.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Balkanuose atsirado nauja valstybė* - nuoroda: https://infa.lt/1174/balkanuose-atsirado-nauja-valstybe/