infa.lt

Balkanuose atsirado nauja valstybė

Balkanuose atsirado nauja valstybė

18 balandžio
14:00 2015
paveikslėlis

Vit’as Jedlicka (iš kairės) neužilgo rengiasi sukurti Liberlando Konstituciją

Čekų konservatyvios euroskeptikų partijos narys Vit Jedlicka paskelbė 7 kvadratinių kilometrų žemės sklypą tarp Serbijos ir Kroatijos suverenia Liberlando valstybe. Apsišaukėlis „prezidentas“ Jedlicka dėsto, jog naujoji valstybė randasi niekieno žemės plote tarp dviejų šalių, į kurį niekas nepretenduoja, praneša BBC.

paveikslėlis

Liberland’o valstybė buvo deklaruota ant mažyčio žemės lopinėlio tarp Kroatijos ir Serbijos

Jis ne karta yra pasisakęs čekų MIP , girdamasis plačiu palaikymu Čekijoje tarp „viso politinio spektro jėgų“. Iki šio meto mažai kas abejojo, jog iš tikro Liberlandas tėra ne daugiau, nei reklaminis triukas, nors Czech TN News rašo: „Ne visiškai aišku kiek rimti šie aktyvistai, tačiau jie sugebėjo rasti vietą savo „valstybei“, kur iškėlė savo vėliavą“.

Išskyrus vėliavą Liberlandas turi ir savo devizą – „Gyventi patiems ir leisti gyventi kitiems“ – ir savo tinklapį, kur žmonės yra kviečiami kreiptis norėdami gauti Liberlando pilietybę.

Tėvai-įkūrėjai sako, jog norėjo įkurti šalį „be perteklinių apribojimų ir mokesčių“, tačiau tuo pačiu nepriima į ten komunistų, nacistų ir kitų ekstremistų. Jedlicka kalba, jog jau gavo iš žmonių šimtus prašymų pilietybei gauti, tačiau šiuo metu Liberlando gyventojų skaičius siekia tik septynis žmones.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Balkanuose atsirado nauja valstybė* - nuoroda: https://infa.lt/1174/balkanuose-atsirado-nauja-valstybe/