• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Norvegija Breiviko išlaikymui išleido pusę milijono eurų per metus

Norvegija Breiviko išlaikymui išleido pusę milijono eurų per metus

14 sausio
16:03 2017
Andersas Beringas Breivikas

Andersas Beringas Breivikas | nuotrauka: REN-TV

Anderso Breiviko skundų nagrinėjimo metu, kurie neseniai vyko Sheino kalėjime, ir kuriuose jis skundėsi dėl sunkių sąlygų pažeidžiančių jo teises, prokuratūros atstovas Fredrikas Sejersted pareiškė, jog valstybė išleidžia jo išlaikymui ir apsaugai 5 mln kronų kasmet – tai apie 550 tūkstančių eurų.

Nagrinėjimui buvo pateikta teisingumo Ministerijos ir Breiviko apeliacija į balandžio mėnesio Oslo apygardos teismo sprendimą, kuriuo dalinai buvo patenkintas jo skundas dėl nehumaniškų laikymo kalėjime sąlygų. Teismas pripažino, kad draudimas bendrauti ir izoliacija nuo visuomenės pažeidžia Europos konvenciją apie žmogaus teises, tačiau iš kitos pusės nerado pažeidimų susirašinėjimo ir pokalbių telefonu draudime.  Be to, Breivikas skundėsi patiekiama šalta kava ir nepakankamai šviežiu maistu.

Pasekoje sprendimu liko nepatenkinti ir Breiviko gynėjai, reikalavę atlyginti jam moralinius nuostolius išreikštus pinigais ir prilygintus 40 tūkstančių kronų, ir jo kaltintojai.

2011  metų liepos mėnesį Andersas Beringas Breivikas (Anders Behring Breivik) iššaudė 77 žmones Norvegijos darbo partijos jaunimo stovykloje. Už tai buvo teismo nuteistas 21 metams kalėjimo.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 216

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Simas Simaitis    -  2017-01-14, 16:32

  Ir man reiks taip padaryti. O ką!? Už tiek nužudytojų negausi adekvačios bausmės, dar ir valstybę gali „šokdinti“. Ir išlaikymas superinis. Kas gali sau leisti užsidirbti 550000€, kad išlaikyti tokį patarnaujamą personalą!? Pasaulis kraustosi iš proto. Kitaip nepavadinsi.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. kabalistas    -  2017-01-14, 19:41

  Simai, pasaulis (žmonija) dar nėra atėjęs į protą. Atskiri žmonės kartais pakyla iki proto, net gi atskiros valstybės kartais pasiekia sąmoningumo lygį. Tačiau visa žmonija dar ir dabar išgyvena tik palaidos, prieštaraujančios viskam paauglystės fazę. Turi atsirasti pakankamas kiekis sąmoningų žmonių pakankamame kiekyje valstybių, kad visa žmonija taptų protinga. Tam rastis būtina sąlyga – vieningas visų viso pasaulio žmonių švietimas ir auklėjimas. O ką mes matom dabar? – Godūs egoistai dominuoja, uzurpavę valdžios funkcijas vietoj švietimo ir auklėjimo užsiima masių mulkinimu.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...