infa.lt

BRIKS šalys sukurs nepriklausomą nuo JAV internetą

BRIKS šalys sukurs nepriklausomą nuo JAV internetą

12 balandžio
17:23 2015

russian.rt.com

paveikslėlisSkandalas susijęs su JAV nacionalinio saugumo Agentūros (NSA) špionažu pasaulyje (tame tarpe ir Europoje), suvienijo daugelį pasaulio valstybių bendrą siekį sukurti nepriklausomą kiber-erdvę paslėptą nuo pašalinių ir nepageidaujamų akių.

Tuo metu, kai Vokietija bando sukurti tinklą jau egzistuojančių infrastruktūrų pagrindu, BRIKS šalys kuria naują „alternatyvų internetą.

Kaip praneša indų leidinys The Hindu, Brazilijoje jau statoma nauja kabelinė sistema, kuri sudarys sąlygas ateityje sukurti nepriklausomą tinklą tarp šios Lotynų Amerikos šalies ir tokių šalių, kaip Indija, Kinija, PAR ir Rusija.

Optinio pluošto kabelis bus virš 33 tūkstančių km ilgio – tai projektą padarys vienu ambicingiausių telekomunikacijų srityje. Kabelis eis po vandeniu apims Vladivostoką, kiniečių miestą Shantou, indų Chennai, o taip pat Keiptauną Pietų Afrikoje bei Fortalezą Brazilijoje.

Šiuo metu alternatyvios tinklo infrastruktūros projektas yra baigiamojoje stadijoje.

Globalios aprėpties gerinimo tikslais tinklas sąveikaus su kitomis kabelinėmis sistemomis Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje. Jis sudarys galimybes prisijungti prie interneto 21-ai Afrikos šaliai. Pagal prognozes kabelis bus paruoštas darbui antroje 2015-ųjų metų pusėje. Špionažas

Beje, kaip mano kai kurie techniniai ekspertai, tinklas vis tiek bus prieinamas špionažui iš specialių JAV karinių dalinių pusės, kurie įsisavino informacijos perėmimo būdus iš povandeninių kabelių dar „šaltojo karo“ epochos laikais.

Yra viltis, jog nuolatiniai tinklo patikrinimai ir kontrolė leis apsaugoti jį nuo amerikiečių spec-tarnybų. Tačiau BRIKS šalių informacinis saugumas gali būti garantuotas tik politinių lyderių, IT-kompanijų ir , galbūt, kariškių bendradarbiavimo rėmuose.

infa.lt komentaras:

Kadangi 2015-ieji jau prasidėjo – turėtume šiais metais sužinoti apie naują interneto tinklą, jei žinoma straipsnyje minimi planai bus įgyvendinti, mat pats straipsnis yra 2013-ųjų metų. Tačiau sprendžiant pagal tai, jog iki šiol niekas nieko apie tai negirdi, gali būti, jog tų planų baigiamasis etapas bus atidėtas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...