infa.lt

Vokietijoje sustiprinamos apsaugos priemonės ir ieškoma tunisiečio

Vokietijoje sustiprinamos apsaugos priemonės ir ieškoma tunisiečio

21 gruodžio
17:23 2016
sustiprinti policijos patruliai

AP

Berlynas. Vokietijos vidaus reikalų ministras Tomas de Mezjeris (Thomas de Maiziere) paskelbė, jog Naujųjų metų naktį visoje šalyje bus imtasi sustiprintų saugumo priemonių – toks sprendimas priimtas po to, kai buvo užpulta kalėdinė mugė Berlyne, pirmadienį krovininiam automobiliui taranavus mugės lankytojų minią, nusinešant 12 gyvybių, praneša BBC

Interviu laikraščiui Bild de Mezjeris pareiškė, jog valdžia ir teisėtvarkos organai darys viską kas įmanomą, kad būtų išvengta galimų užpuolimų, netrukdant tuo pačiu įprastai šalies gyvenimo tėkmei.

Naujas įtariamasis tunisietis

Tuo metu Vokietijoje toliau vyksta vyro, sėdėjusio už sunkvežimio įsirėžusio į žmonių minią vairo, ir po to pabėgusio iš tragedijos vietos, paieškos. Šio įvykio tyrime atsirado naujas įtariamasis.

Įtariamasis tunisietis

Spiegel Online portalas praneša, policija ieško išeivio iš Tuniso, kuris paliko asmens pažymėjimą po sunkvežimio, įsirėžusio į žmonių minią, keleivio sėdyne.

Naujas įtariamasis – tunisietis Anis Amri gimęs 1992 metais Tatavin mieste, praneša portalas su nuoroda į šaltinį policijoje.

Asmens pažymėjimas, kurį įtariamasis paliko krovininiame automobilyje, patvirtino pabėgėlio statusą, pranešė Spiegel šaltinis.

Už žinias apie jo buvimo vietą policija pažadėjo 100 tūkstančių eurų. Pridedamos jo išvaizdos detalės.

Įtariamasis sulaikytas iškart po įvykio buvo paleistas antradienį vakare, kadangi, pasak policininkų, jie neturėjo pakankamai įrodymų, kurie susietų jį su tragedija ir leistų pateikti kaltinimus.

Dabar atsirado informacija, kad su incidentų mugėje gali būti susiję keletas žmonių – jie dabar slapstosi ir gali būti ginkluoti, tad Vokietijos sostinėje taip pat įvestos papildomos saugumo priemonės.

Ekstremistinė grupuotė „Islamo valstybė“, prisiėmė atsakomybę už mugės užpuolimą Berlyne, tačiau nepateikė jokių įrodymų.

Vairuotojas slapstosi

Paleistas ankstesnis įtariamasis, identifikuotas vokiečių žiniasklaidos kaip Pakistano pilietis Naved B,. neigia bet kokias savo sąsajas su tuo užpuolimu.

Policininkai taip pat, nuo pat pradžių išsakė abejones dėl jo dalyvavimo užpuolime, o surinkti nusikaltimo vietoje įkalčiai niekaip nenurodo jo ryšio su sunkvežimiu.

Dabar valdžia oficialiai pripažino, jog atsakingas (ar atsakingi) už nusikaltimą – iki šiol laisvėje.

„Mes nenusiraminsime, kol nusikaltėlis ar nusikaltėliai nebus pagauti“, – pareiškė žurnalistams de Mezjeris.

Saugumo priemonės

Berlyno meras M. Miuleris pranešė, jog sostinėje taip pat įvestos sustiprintos saugumo priemonės: gatvėse patruliuoja papildomi policijos patruliai, o privažiavimuose prie kalėdinių mugių pastatytos užtvaros, siekiant užkardyti analogiškus užpuolimus.

„Reikia nosį laikyt pavėjui ir neprarasti budrumo susiklosčiusioje situacijoje. Tačiau būti viešose vietose visiškai saugu. Panikuoti neverta“, – pareiškė jis.

Ekstremistinė grupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmusi atsakomybę už įvykį, pavadino užpuoliką „IV kareiviu“, atsiliepusiu į raginimą užpuldinėti gyventojus tų šalių, kurios įeina į antidžihadinę koaliciją, kuria vadovauja JAV.

Tačiau pranešime, išplatintame :“Islamo valstybės (IV)“, nepateikta jokių įrodymų, o užpuolikas neįvardintas vardu. Tačiau, federalinis prokuroras Peteris Frankas pareiškė, jog užpuolimo stilius ir pasirinktas taikinys nurodo į islamo ekstremizmą.

Tomas De Mazjeris buvo atsargesnis vertinant, pareiškęs, jog tiriama keletas įvykio versijų“.

Antradienį vakare memorialinėje kaizerio Vilhelmo bažnyčioje, esančioje netoli mugės, įvyko pamaldos skirtos tragedijos aukoms paminėti.

Gerbiami skaitytojai, būsime dėkingi už bet kokią Jūsų paramą infa.lt svetainei.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 70

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...