infa.lt

Liberalai siūlo skirti 3 mln. eurų šeimoms, norinčioms pasinaudoti pagalbiniu apvaisinimu

Liberalai siūlo skirti 3 mln. eurų šeimoms, norinčioms pasinaudoti pagalbiniu apvaisinimu

21 gruodžio
13:13 2016

 

Viktorija Čmilytė-Nielsen (kairėje)

Viktorija Čmilytė-Nielsen (kairėje)

Nuo 2017-ųjų turi įsigalioti šiuolaikiškas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, tačiau tam, kad šeimos galėtų realiai pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo procedūra ir susilaukti vaikų, valstybė turi užtikrinti tinkamą finansavimą, – sako liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Todėl liberalai siūlo skirti papildomus 3 milijonus eurų nevaisingumo gydymui, šias lėšas numatant 2017 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete.

„Suprantame, kad būtinas ne tik šiuolaikiškas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, bet ir reali, pakankama valstybės finansinė parama šeimoms, norinčioms susilaukti vaikų. Kaip žinome, Lietuva kartu su Latvija yra vienintelės šalys visoje Europos Sąjungoje, iki šiol net iš dalies nekompensuojančios nevaisingumo gydymo. Vyriausybė ir naujasis sveikatos apsaugos ministras neužtikrino, kad finansavimas 2017 metais bus skirtas. Reikalausime, kad šios spragos neliktų“, – prieš biudžeto priėmimą Seime sakė Seimo Žmogaus teisių komiteto narė V. Čmilytė-Nielsen.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga negalėjo atsakyti, kiek lėšų iš PSDF biudžeto bus skirta pagalbinio apvaisinimo procedūroms, reikiamiems vaistams kompensuoti. Kiek anksčiau liberalai inicijavo kreipimąsi į Seimo valdybą, prašydami, kad nepriklausomi ekspertai papildomai įvertintų valdančiųjų siūlytas radikalias Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas. Specialistai savo išvadas Seimui dar pateiks vėliau.

Liberalai mano, kad šeimoms turi būti sudarytos sąlygos gauti šiuolaikišką ir naujais medicinos pasiekimais paremtą pagalbinį apvaisinimą, be nepagrįstų ribojimų dėl embrionų šaldymo ir kitų draudimų. Pagalbinis apvaisinimas.

Lietuvoje su nevaisingumo problemomis susiduria maždaug 50 tūkstančių šeimų. Skaičiuojama, kad įteisinus šiuolaikišką pagalbinį apvaisinimą mūsų šalyje per metus galėtų papildomai gimti iki tūkstančio naujagimių. Visame pasaulyje po pagalbinio apvaisinimo procedūrų jau gimė 5 milijonai vaikų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 29

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...