infa.lt

Islandijos vyriausybė siūlo iš komercinių bankų atimti galią „daryti“ pinigus

Islandijos vyriausybė siūlo iš komercinių bankų atimti galią „daryti“ pinigus

13 balandžio
03:26 2015

telegraph.co.uk

Islandijos vyriausybė siūlo iš komercinių bankų atimti galią „daryti“ pinigus, perleidžiant ją centriniam bankui.

paveikslėlis

Islandijoje, kaip ir kitose šiuolaikinės ekonomikos rinkose, centrinis bankas valdo piniginių banknotų ir monetų gamybą, bet ne visas finansines operacijas šalyje..

Islandijos vyriausybė svarsto revoliucinę piniginę pertvarką – atimti iš komercinių bankų galią manipuliuoti finansinėmis operacijomis ir atiduoti ją centriniam bankui.

Tokį radikalų pasiūlymą, kurio priėmimas būtų drastišku posūkiu šiuolaikinėje finansų istorijoje, pateikė Frosti Sigurjonsson, įstatymų leidėjas, iš valdančiosios centristų Progreso Partijos. Pasiūlymo pavadinimas „Geresnė monetarinė sistema Islandijai“.

Tyrimo rezultatai bus svarbus indėlis į būsimą čia ir kitur diskusiją, apie pinigų kūrimą ir pinigų politiką,“ pasakė ministras Pirmininkas Sigmundur Davidas Gunnlaugsson.

Premjero ataskaitoje kalbama apie siekį padaryti galą pinigų sistemai, dėl kurios įvyko daugybė finansų krizių, įskaitant ir paskutiniąją 2008 m.

Sutinkamai su keturių centrinių bankų tyrimu, nuo 1875 šalis turėjo „daugiau nei 20 įvairių tipų finansinės krizės atvejų“, ir „šešis labai rimtus finansų krizės epizodus vykusius vidutiniškai kas 15 metų „.

Ponas Sigurjonsson sakė, jog problema kiekvieną kartą kilo, kai esant stipriam ekonomikos ciklo pakilimui būdavo išpučiami kreditai.

Jis teigė, kad centrinis bankas negalėdavo apimti ir suvaldyti kredito bumo, todėl atsirasdavo infliacija, pasitarnaudavusi kibirkštimi padidintos rizikos veiksmams ir spekuliacijoms, kurie grėsdavo centrinio banko žlugimu ir situacijai suvaldyti pareikalaudavo brangių valstybės intervencijų.

Islandijoje, kaip ir kitose šiuolaikinių ekonomikų rinkose, centrinis bankas kontroliuoja banknotų ir monetų kūrimą, bet ne visus pinigus, kurie atsiranda iškart, kai tik komercinis bankas pradeda siūlyti kredito paslaugas.

Naudodamas savo monetarinės politikos svertus, centrinis bankas gali tik bandyti šiek tiek įtakoti pinigų srautus.

Ir, taip vadinamas „Vienintelis pinigų tiekėjas“, patampa tik banknotų ir monetų gamintoju.

„Svarbiausia, kad galia kurti pinigus atskiriama nuo galios nuspręsti, kaip naujieji pinigai bus naudojami“. „Kalbant apie valstybės biudžetą, Parlamentas aptars vyriausybės siūlymą dėl naujų pinigų paskirstymo“, rašė P. Sigurjonsson savo pasiūlyme .

parengė: Saulius Tarasevičius

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Islandijos vyriausybė siūlo iš komercinių bankų atimti galią „daryti“ pinigus* - nuoroda: https://infa.lt/1098/islandijos-vyriausybe-siulo-is-komerciniu-banku-atimti-galia-daryti-pinigus/